Prezidentė pasirašė įstatymą: merus rinksime tiesiogiai – Kas vyksta Kaune

Prezidentė pasirašė įstatymą: merus rinksime tiesiogiai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Savivaldybių tarybų rinkimų ir Vietos savivaldos įstatymų pataisas, kuriomis įteisinami tiesioginiai merų rinkimai, o patiems merams suteikiama daugiau galių dirbti žmonių labui.

„Žmonės dešimtmečius laukė, kada galės rinkti merus tiesiogiai. Tiesioginiai merų rinkimai sustiprins demokratiją Lietuvoje. Nuo šiol žmonės turės teisę patys spręsti, koks politikas geriausiai atstovaus jų interesams, ir žinos, už kokius sprendimus jie gali tiesiogiai reikalauti atsakomybės iš mero. Žmonėms reikia ne simbolinio, o realiai dirbančio ir jų problemas sprendžiančio mero ir vietos valdžios“, – sako Prezidentė.

Prezidentė nuosekliai palaikė tiesioginių merų rinkimų idėją. Pasak Prezidentės, tiesiogiai išrinkti merai bus tiesiogiai atskaitingi žmonėms, o ne partijoms. Iki šiol merų išrinkimą dažnai lemdavo politinių partijų susitarimai, o dabar meru galės būti išrinktas bet kuris veiklus, atsakomybės prisiimti nebijantis ir žmonių pasitikėjimą turintis kandidatas. Prezidentės teigimu, tai paskatins didesnę idėjų konkurenciją, naujų lyderių atsiradimą, padidins politikų atsakomybę rinkėjams.

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų pritaria tiesioginiams merų rinkimams. Teisingumo ministerijos šiemet atliktos visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad 76 proc. gyventojų pasisako už tiesiogiai renkamus merus.

Merai renkami tiesiogiai ir kitose Europos Sąjungos šalyse – Bulgarijoje, Italijoje, Kipre, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje, Austrijoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA