Piliakalnio gatvėje iš šulinio trykšte trykšta fontanai | Kas vyksta Kaune
Skaitytojo pranešimas

Piliakalnio gatvėje iš šulinio trykšte trykšta fontanai

Dalintis:

Ketvirtadienio rytą kaunietis pasidalijo iš kanalizacijos šulinio Piliakalnio g. trykštančio fontano vaizdais.

„Kas galėtų pakomentuot kas čia vyksta? Įdomus reiškinys. Ar taip turi būt?“ – teiravosi vyras.

Su naujienų portalu vaizdo įrašais pasidalijęs kaunietis teigė, jog Piliakalnio gatvėje tokių šulinių yra ne vienas.

Papildyta sausio 27 d.

Pasak bendrovės „Kauno vandenys“, iš šulinio trykštantis vanduo yra polaidžio pasekmė (per staigus atšilimas, gausūs krituliai).

„Pastarosiomis dienomis Piliakalnio g. esančioje siurblinėje vandens lygis išaugo nuo 1,1 m iki 3,7 m. Skaičiuojama, kad per 18 valandų vandens debitas joje pakilo net tris kartus. Du be perstojo veikę siurbliai nespėjo išpumpuoti vandens. Užvakar po pietų vandens lygis pradėjo kristi, debitas nekilo. Į siurblinę nuvykę inžinieriai patikrino siurblius, elektrą, kitus prietaisus. Šiandien viskas jau yra gerai.

Kad būtų aiškiau įsivaizduoti, visas polaidžio vanduo suteka į bendrovės siurblines. Pravažiuojant dabar matote apsemtas pievas, laukus, gyventojų sklypus, tai visas šis vanduo suteka į buitinių nuotekų siurblines ir palaipsniui jas užtvindo. Ypač paskęsta ant kelio arba šalia kelio esančios siurblinės“, – komentavo „Kauno vandenys“ viešųjų ryšių specialistė Vaida Bytautė.

Daugiausiai problemų, anot „Kauno vandenys“, yra naujuose aplink Kauną įsikūrusiuose kvartaluose, kur nėra lietaus kanalizacijos. Dauguma gyventojų į buitinių nuotekų tinklus leidžia lietaus vandenį, kuris per trumpą laiką negali pratekėti pro riboto skersmens vamzdžius. Toks gyventojų elgesys nepraeina be pasekmių – siurblinės nespėja surinkti tokio kiekio vandens, buksuoja jų darbas, nukenčia gyventojų turtas.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų pateikta informacija. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia būti pilietiškiems ir reikšti savo nuomonę viešai.
NAUJAUSI

Skaitytojų pranešimai

REKOMENDUOJAME

Skaitytojų inicijuotos temos

Žinai, ko nežinome mes?

Dalinkitės nuotraukomis ar vaizdo medžiaga, praneškite informaciją, pasidalinkite savo nuomone ar persiųskite medžiagą, kuri gali būti naudinga ruošiant straipsnius portale „Kas vyksta Kaune”.