Pasipiktinęs kaunietis: ar „Kauno švara“ savo darbą atlieka tinkamai? | Kas vyksta Kaune
Skaitytojo pranešimas

Pasipiktinęs kaunietis: ar „Kauno švara“ savo darbą atlieka tinkamai?

Skaitytojo nuotr.
Dalintis:

Ketvirtadienio popietę naujienų portalą pasiekė bjauraus vaizdo su šiukšlių „kalnais“ nuotrauka iš Raudondvario plento.

„Čia eilinė šiukšlių surinkimo vieta Raudondvario plente, užfiksuota vakar. Netoli troleibuso galutinės stotelės.

Kaip manote, ar „Kauno švara“ savo darbą atlieka tinkamai?“ – klausimą kėlė vaizdu pasidalijęs portalo skaitytojas.

Papildyta 18:05 val.

Kauno „Švara“ atsakė į „Kas vyksta Kaune“ siųstą užklausą dėl situacijos detalizavimo:

Tik nuo mūsų visų bendrų pastangų priklauso miesto grožis. Dėkojame ir džiaugiamės tokiais gyventojais, kuriems rūpi kokioje aplinkoje gyvename ir ką paliksime ateities kartoms, kurie domisi rūšiavimu, kurie kelia klausimus, kurie tvarko atliekas atsakingai ir nelieka abejingi mus supančiai aplinkai.

„Kauno švaros” darbuotojai apie situaciją Raudondvario pl. žinojo, todėl aplinka buvo sutvarkyta.

Tvarkydami aplinką prie bendro naudojimo konteinerių radome įvairių atliekų, tarp kurių ir stambiagabaritės, ir statybinės, ir padangos… Tokias atliekas šalia konteinerių ar kitose atliekoms neskirtose vietose, palikti draužiama.

Primename, kad į rūšiavimo konteinerius metamos popieriaus pakuotės turi būti kiek įmanoma sulankstytos ir suspaustos, kad konteineryje užimtų kuo mažiau vietos, o plastiko pakuotės – sausos ir tuščios, kad neužterštų kitų konteineryje esančių atliekų. Stambiagabarites atliekas gyventojai nemokamai gali nuvežti į Kauno RATC (Kauno regiono atliekų tvarkymo centras) atliekų surinkimo aikšteles https://www.kaunoratc.lt/aiksteles/ Taip pat radome ir padangų, kurias šalia konteinerių ar kitose atliekoms neskirtose vietose, palikti draužiama. Gyventojai senas padangas, kurios numestos bet kur dūla daugiau kaip 120 metų ir teršia aplinką, gali nemokamai priduoti pardavėjui. Įsigiję naujas padangas, senąsias, to paties tipo transporto priemonei tinkančias padangas, galite nemokamai palikti prekybininkams. Tas pats principas galioja ir keičiant padangas autoservisuose. Suteikdami vartotojui paslaugą, prekybininkai ir autoservisai yra įpareigoti priimti nebereikalingas ar naudojimui nebetinkamas padangas. Šia paslauga dabar galima pasinaudoti jei padangų atiduodama tiek pat, kiek įsigyjama ar keičiama ir jeigu nenaudojamos padangos skirtos to paties tipo transporto priemonei.

Pagirtina, kad atliekų turėtojai žino atliekų tvarkytojų pareigas, tačiau turėtų žinoti ir savo pareigas bei suprasti, jog teisingas atliekų tvarkymas susijęs su jų pačių sveikata, gyvenimo kokybe, mokesčiais bei tuo, kokią planetą paliksime ateinančioms kartoms.

24
8
Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų pateikta informacija. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia būti pilietiškiems ir reikšti savo nuomonę viešai.
NAUJAUSI

Skaitytojų pranešimai

REKOMENDUOJAME

Skaitytojų inicijuotos temos

Žinai, ko nežinome mes?

Dalinkitės nuotraukomis ar vaizdo medžiaga, praneškite informaciją, pasidalinkite savo nuomone ar persiųskite medžiagą, kuri gali būti naudinga ruošiant straipsnius portale „Kas vyksta Kaune”.