Skaitytojas nužvelgė lašinių sudėtį: Lietuvoje galbūt klajoja šimtai tokių produktų – Kas vyksta Kaune
Skaitytojo pranešimas

Skaitytojas nužvelgė lašinių sudėtį: Lietuvoje galbūt klajoja šimtai tokių produktų

Shutterstock, skaitytojo nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas
Dalintis:

Į naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi skaitytojas, prekybos centruose pastebėjęs, jog lašinių sudėtyje nėra nurodomas cukrus, nors pagaminant produktą, pasak skaitytojo, jis naudojamas.

„Ieškojau nusipirkti lašinių, kurių sudėtyje nėra cukraus. Tokius lašinius, be cukraus, rasti yra labai paprasta. Kodėl? Todėl, kad sudėtyje niekas nenori jo nurodyti.

Lietuvoje galbūt klajoja šimtai tokių produktų, kai pagaminti produktą naudojamas cukrus, bet nenorima jo įrašyti į sudėtį. Cukrus matomas tik išreikštoje maistingumo deklaracijoje“, – aiškino vyras.

Skaitytojo nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

„Maximoje“, „Lidl“, „Iki“ ir „Rimi“ parduotuvėse fiksuotus teisės aktų pažeidimus vyras nusiuntė ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

VMVT naujienų portalui pakomentavo, kad be konkretaus atvejo tyrimo negali patvirtinti, jog lašinių sudėtyje išties nėra nurodomas cukrus.

„Iš pateiktos informacijos, patvirtinti arba paneigti tokio fakto, tam reikalingas konkretaus atvejo tyrimas. Produkto sudedamųjų dalių sąraše turi būti nurodytos visos sudedamosios dalys, kurios buvo naudojamos produkto gamybos metu ir išlieka galutiniame produkte.

Jei valstybinės kontrolės metu yra nustatoma, kad kažkuri sudedamoji dalis nėra įtraukta į ženklinimo informaciją – tai yra vartotojo klaidinimas. Už tokius nustatytus atvejus yra taikomos poveikio priemonės“, – pakomentavo VMVT.

146
67
Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų pateikta informacija. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia būti pilietiškiems ir reikšti savo nuomonę viešai.
NAUJAUSI

Skaitytojų pranešimai

REKOMENDUOJAME

Skaitytojų inicijuotos temos

Žinai, ko nežinome mes?

Dalinkitės nuotraukomis ar vaizdo medžiaga, praneškite informaciją, pasidalinkite savo nuomone ar persiųskite medžiagą, kuri gali būti naudinga ruošiant straipsnius portale „Kas vyksta Kaune”.