Tarp siūlomų Kauno traukos taškų – ir netikėti objektai: apie kai kuriuos nežinojo net turizmo ekspertė

Lrytas.lt / Vėjūnė Inytė 2025/01/12 15:16
Žirgo skulptūra Vilijampolėje ir Panemunės angaras / R. Vilkelio nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ koliažas
Žirgo skulptūra Vilijampolėje ir Panemunės angaras / R. Vilkelio nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ koliažas

Kauno turizmo strategai populiarins iki šiol net kauniečiams mažiau žinomus miesto objektus. Juos siūlyti paprašyta įvairiose Kauno dalyse gyvenančių žmonių. Kai kurie galimi nauji traukos taškai – netikėti.

Kauno turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūros „Kaunas IN“ atstovai kreipėsi į kauniečius ir prašė pasidalinti mintimis, kokie objektai jiems yra svarbūs ir įdomūs.

Į kvietimą atsiliepė įvairių seniūnijų gyventojai, pasiūlę ir gerai, ir mažiau žinomų objektų, kurie būtų įdomūs turistams.

Ar visi jie pateks į lankytinų vietų sąrašą?

Pakvietė siūlyti objektus

„Kaunas IN“ Turizmo ir rinkodaros skyriaus vadovė Agnė Kriaučiūnienė pasakojo, kad Kauno centrą ar miesto Senamiestį kauniečiai žino neblogai, tačiau buvo įdomu, kokių turistams patrauklių atradimų galima būtų pasiūlyti kitose miesto seniūnijų teritorijose.

Kol kas sulaukta tik apie 20 pasiūlymų.

„Įdomiausia buvo sužinoti, kad Panemunėje yra oro balionų lakavimo angaras. Apie tokį objektą neteko girdėti ir juo reikės pasidomėti detaliau“, – atviravo A. Kriaučiūnienė.

Dar vienas mažiau žinomas objektas – Vilijampolėje, prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos, stovinti žirgo skulptūra.

Šančiškiai nurodė, kad jiems įdomu pasidairyti po Švenčionių gatvę, dar vadinamą uošvės liežuviu. Mat nuo jos atsiveria puikūs Nemuno ir Panemunės šilo vaizdai.

Švenčionių gatvė – „Uošvės liežuvis“ / „Kaunas pilnas kultūros“ nuotr.

Įdomios net ir senos kapinės

Kauniečiai minėjo ir kultūrine veikla užsiimantį objektą „K.I.N.A.S. Panemunė“, esantį šiame gyvenamajame rajone.

Dainavos seniūnijos gyventojai siūlė aplankyti Dainavos parką, o Petrašiūnų ir Eigulių gyventojai – šiuose gyvenamuosiuose rajonuose esančias senas kapines.

Aleksotiškiams patraukliausios yra Marvelės upės kaskados.

Šilainių gyventojai norėtų, kad daugiau žmonių sužinotų apie Šilainių sodus, kurie yra prie VIII forto, bei Linkuvos dvaro.

Šilainių sodai
Šilainių sodai / R. Tenio nuotr.

A. Kriaučiūnienė atskleidė, kad šiais metais, pasinaudojant kauniečių suteikta ir pačių surinkta informacija, pristatys naują projektą, susijusį su lankytinais Kauno seniūnijų objektais.

Gidai pasidalino žiniomis

Kaunietė gidė Daiva Nevardauskienė papasakojo, kad Panemunėje, tarp dabartinių Birutės ir Upelio gatvių, 1912–1913 metais buvo įkurtas pirmas Lietuvoje oro uostas, kuris veikė iki 1915 metų.

Čia buvo įrengtas ne tik 400 metrų ilgio lėktuvų kilimo takas, bet ir oreivių kareivinės, angarai. Vienas jų išlikęs iki šiol, o jame veikia automobilių remonto dirbtuvės.

Angaras Panemunėjė / R. Vilkelio nuotr. / lrytas

„Žinių apie šį oro uostą nėra daug. Vieni šaltiniai teigia, kad iki šiol išlikusiame angare buvo lakuojamas ten laikytas dirižablis. Vienas dirižablis į Kauną iš Rygos buvo atskridęs 1913 metais.

Kitur rašoma, kad angaras buvo skirtas lėktuvams“, – sakė gidė.

Kitas gidas Rimantas Kučinskas pasakojo, kad Vilijampolėje, Tilžės gatvėje, prie LSMU Veterinarijos akademijos, stovinčią betoninę žirgo skulptūrą „Vyčio žirgas“ tarpukariu sukūrė gabus karininkas kavaleristas Jurgis Rutkauskas, buvęs ir išradėju.

Žirgo skulptūra Vilijampolėje / R. Vilkelio nuotr. / lrytas

„1936 metais skulptūra buvo pastatyta Radvilėnų plente prie kareivinių.

1960-aisiais vienas Veterinarijos akademijos profesorius pamatė „Vyčio žirgą“ nugriautą ir numestą prie tvoros buvusiame šiukšlyne, tad skulptūra buvo atgabenta prie akademijos Vilijampolėje.

Dabar šis kūrinys yra neatsiejama veterinarijos gydytojų kalvės dalis“, – džiaugėsi gidas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA