Kraupi žmogžudystė Kaune: žudikas net neskubėjo iškviesti pagalbos

delfi.lt / Dainius Sinkevičius 2024/12/22 18:47
Asociatyvi / A. Vaitkevičiaus nuotr.
Asociatyvi / A. Vaitkevičiaus nuotr.

Moteris jautė, kad gali būti nužudyta, todėl planavo palikti savo sutuoktinį. Tačiau taip ir nesuspėjo – kai į namus grįžo po vienos giminaitės laidotuvių metinių, sutuoktinis ją ėmė daužyti lyg bulvę: jai buvo suduoti net 33 smūgiai. Po jų moteris neturėjo jokių galimybių išgyventi, o šios sutuoktinis net neskubėjo kviesti pagalbos – atsidarė butelį trauktinės…

„Nužudžiau savo žmoną – paprasčiausiai grūmėmės mes su ja, imtynių ėmėmės, na ir viskas, nežinau, ką man pačiam dabar daryti“, – praėjus daugiau kaip valandai bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs pareiškė žudikas.

Jis – 65 metų kaunietis Gintautas Andreikėnas. Jo sutuoktinė buvo 9 metais jaunesnė, santuoką jie buvo sudarę vos prieš dvejus metus. Tai nebuvo sėkminga santuoka – moteris savo draugėms ir giminaitėms ne kartą skundėsi, kad vyras prieš ją smurtauja, ji namuose neturi ramybės, nori sutuoktinį palikti, bet šis net neleido svarstyti tokios galimybės.

„Ji man pasakojo, kad G. Andreikėnas yra labai pavydus, ją mušdavo, o kai ši jam pasakė, jog nori skirtis ir jį palikti, išgirdo, kad to nepadarys – jis sakė, jog ją užmuš, – jau po laidotuvių pareigūnams sakė nužudytosios bendradarbė. – Jis sakė, kad ji yra „surišta“ ir turi mokėti šeimos paskolą“.

Ši nužudytosios artima draugė taip pat prisipažino, kad prieš pat nužudymą jai buvo pasiūliusi išsikraustyti ir laikinai pagyventi jos mamos bute.

„Aš ją tą vakarą palydėjau į namus, ji guodėsi sudėtinga situacija namuose, į juos net nenorėjo sugrįžti, todėl pasakiau, kad kuo greičiau sutuoktinį paliktų, bet parėjusi apie tai nieko nesakytų“, – sakė ji.

Palikti sutuoktinio moteris taip ir nespėjo – tą patį vakarą buvo žiauriai nužudyta. O kas įvyko viename Kauno Kalniečių gatvėje esančiame daugiabutyje, šiandien yra žinoma tik iš G. Andreikėno pasakojimo – namuose, kuriuose moteris buvo nužudyta, daugiau nieko nebuvo.

Nors vyras aiškino, kad gailisi dėl to, ką padarė, tačiau paaiškėjo, kad jis nebuvo toks nuoširdus – kai į įvykio vietą atvyko gausus būrys policijos pareigūnų, nuo alkoholio apsvaigęs G. Andreikėnas buvo agresyviai nusiteikęs ir net nenorėjo vykdyti jų teisėtų reikalavimų.

Ir tai paaiškėjo net ne iš policininkų pasakojimų, o iš vaizdo registratorių, kurie buvo prisegti prie jų tarnybinių uniformų.

„Einam, aš iš to pačio buto, bl…, dar su automatais gal atvažiuokit, ką?“ – pamatęs atvykusius pareigūnus, šiems dar laiptinėje sakė G. Andreikėnas.

Kai policininkai užėjo į butą, vyras atsisėdo ant lovos krašto, o šalia ant grindų buvo kraujo klane pasruvęs nužudytosios kūnas.

„Kas įvyko?“ – G. Andreikėno klausė pareigūnas.

„Va, guli žmona“, – tepasakė jis.

„Ką jai padarėte?“ – toliau klausė pareigūnas.

„Nieko, mušėmės „biškį“ ir viskas“, – į kalbas nebuvo linkęs leistis G. Andreikėnas, todėl pareigūnas paprašė patikslinti, dėl jo jie mušėsi. – Grįžo iš laidotuvių, kažkas ten nepatiko jai, na ir viskas“.

Asociatyvi / Kauno AVPK nuotr.

Policijos darbuotojas dar kartą paprašė paaiškinti, dėl ko kilo konfliktas, tik tada vyras pateikė daugiau informacijos.

„Na, koks konfliktas kilo? – sakė jis. – Ji sakė: „Oi tu čia, aš grįžau, o tu jau išgėręs buvai“. Na ir viskas, na išgėriau, na ir kas, sekmadienis, išgėriau, galiu papūsti, prašau“.

Tuomet G. Andreikėnas atsistojo nuo lovos prieš policijos pareigūną, išskėtė rankas į šonus, pareigūnui paprašius padėti rankoje laikomus raktus, G. Andreikėnas pasidarė agresyvus, todėl jo buvo paprašyta nusiraminti ir atsisėsti.

„Gerai, nepradėkit čia, su automatais man čia vieną kartą jau buvo“, – mįslingai kalbėjo jis.

Kai pareigūnai vyrą pasodino ant lovos ir pareikalavo duoti rankas už nugaros, G. Andreikėnas bandė pasipriešinti – ėmė stangrinti raumenis, rankas prispaudė prie pilvo… Vėliau, kai jam jau buvo uždėti antrankiai ir buvo nurodyta ramiai stovėti, vyras ir toliau nenurimo, todėl jam buvo nurodyta atsiklaupti ant kelių.

Tačiau jis ir toliau nevykdė pareigūnų reikalavimų, todėl šie, panaudodami fizinę prievartą, parklupdė jį ir liepė klūpėti veidu į sieną. Kaip tik tuo metu atvyko greitosios pagalbos medikai, kurie nurodė, jog moteris jau yra mirusi.

G. Andreikėnas ir toliau nenurimo – pareiškė, kad jam reikia išgerti vaistus.

Tuomet vaizdo įraše matyti, kaip vienas iš pareigūnų keliu įspiria G. Andreikėnui į nugarą, nuo smūgio ant kelių klūpėjęs vyras nuvirto ant kairiojo šono.

„Teisingai, taip, padėti ir įspirti“, – garsųjį policijos reklaminį šūkį perfrazavo G. Andreikėnas.

Nieko nelaukę policininkai nutarė vyrą nuvesti į tarnybinį automobilį, bet šis ir toliau bandė priešintis, nors ir buvo įspėtas, kad vykdytų teisėtus reikalavimus.

„Kam to reikia?“ – vedamas į automobilį klausė jis.

Ir čia pat sulaukė klausimo – ar šis supranta, ką padarė.

„Aš žinau, ką padariau, žmoną nužudžiau“, – atkirto G. Andreikėnas.

Jis visiškai nesigailėjo – pristatytas į policijos komisariato areštinę pareiškė, kad „nėra čia ko gailėtis, pati lindo ir viskas“.

Kad tą vakarą tarp sutuoktinių buvo kilęs konfliktas, patvirtino kaimynai – vienas jų teigė girdėjęs baldų stumdymo garsus, moters verksmą, aimanavimą, rėkimą.

„Vyras nešaukė, bet agresyviai kalbėjo“, – sakė kaimynas.

Iš buto sklindantį triukšmą girdėjo ir dar viena moteris: „Girdėjau moters šauksmą, pašymą gelbėti ir padėti, taip pat girdėjau bumptelėjimo garsą – pagalvojau, kad pykstasi kiti kaimynai, kurie dažnai konfliktuoja“.

Policijoje, kai išsiblaivė, G. Andreikėnas pareiškė, kad pripažįsta, jog nužudė savo sutuoktinę – ją pažinojo vos trejus metus, su ja susipažino darbe.

„Sutarėme gerai, konfliktų nekildavo, čia buvo pirmas toks konfliktas, kad susigrūmėme ir tai baigėsi mirtimi, – sakė vyras. – Tą dieną ji buvo išvažiavusi į laidotuvių metines, o kai vakare sugrįžo, jau gulėjau lovoje. Žmona buvo išgėrusi alkoholio, o kai išgeria, daug šneka – ji pasakojo apie savo giminės reikalus. Mes atsidarėme šampano butelį, kartu išgėrėme, o tada susiruošėme miegoti. Aš pirmas atsiguliau į lovą, jau snaudžiau, po kurio laiko atsigulė ir žmona, bet tada ji pradėjo pykti, nervinosi, kad jai brolis pinigų nedavė ir panašiai – ji buvo pilna senų nuoskaudų. Kai ji lovoje pradėjo pykti, pasakiau, kad kiek galima klausytis jos pykčių. Ji dar buvo nepatenkinta ir savo darbu, todėl jai irgi pasakiau, ko čia pyksta, tegul eina ieškotis kito, už tokią algą, kokią gauna, ras ir kažkur netoliese, nereikės toli važinėti. Tai išgirdusi ji vėl buvo nepatenkinta, mes pradėjome tiesiog žodžiais konfliktuoti, o žmona ėmė rėkti.“

Smurtas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyras tikino prašęs sutuoktinės nerėkti, nes triukšmą išgirs kaimynai, bet moteris esą nekreipė dėmesio.

„Tada bandžiau ją nutildyti, užspaudžiau jos burną savo ranka, ji tada labai supyko, puolė kąsti man į ranką, šaukti, dar bandžiau ir pagalve jos burną uždengti, kad tik kaimynai negirdėtų, ji muistėsi, buvo arši, apdraskė mano rankų dilbius“, – sakė jis.

Dėl nužudymo baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras tikino, kad vien dėl to, jog jis savo žmoną bandė nutildyti, ši esą specialiai garsiau rėkė.

„Galėjau ją tildydamas užgauti ir lūpą, ir nosį, galėjau ir ranka suduoti, nes vis bandžiau užtildyti“, – atviravo jis.

Vėliau, jo teigimu, iš lovos išlipusi sutuoktinė pasiėmė cigaretes ir norėjo parūkyti prie kambario lango, nes bute nėra balkono.

„Supykau, nes aš nerūkau, sakiau, nakčiai prirūkys kambarį, bet ji manęs neklausė, ėjo link lango, todėl ją pastūmiau – stipriai, iš visų jėgų, – prisipažino G. Andreikėnas. – Ji krito į kampą tarp komodos ir stalo. Kai nukrito, apsivertė ant pilvo. Dar kelis kartus įkvėpė ir viskas. Dar atbėgau iki jos, atverčiau, bet ji tik sunkiai kelis kartus pakvėpavo ir viskas. Supratau, kad ji mirė.“

G. Andreikėnas tikino, kad greitosios medicinos pagalbos nekvietė, nes „jau niekuo jai nebūtų padėję“.

„Aš dar tikrinau jos pulsą, bet jo nebeužčiuopiau, – sakė vyras. – Labai išsigandau, patyriau šoką, tikrai nenorėjau žmonos nužudyti. Tada galvojau ką daryti, norėjau net pats šalia atsigulti ir numirti.“

Bet neatsigulė – atsidarė butelį trauktinės ir išgėrė, o paskui nusprendė paskambinti bendruoju pagalbos telefonu. Nuo nužudymo jau buvo praėjusi daugiau kaip valanda.

„Telefoninio pokalbio metu nurodžiau, kad žmona jau nekvėpuoja“, – sakė jis.

Tyrimo pradžioje savo kaltę pripažinęs G. Andreikėnas teisme savo poziciją pakeitė ir pareiškė, kad sutuoktinei nesudavė nė vieno smūgio.

Asociatyvi / DELFI nuotr.

„Manau, kad žmona mirė, nes krisdama pataikė su galva į stalą, taip pat galėjo užsikabinti už komodos durelių – gailiuosi, nenorėjau nužudyti savo žmonos, bet įvyko kaip įvyko“, – aiškino vyras.

Už tai, kad nužudė sutuoktinę, teismas G. Andreikėnui skyrė 12 metų laisvės atėmimo bausmę. Tačiau nuteistasis su tuo nesutiko – pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui, prašydamas ją sušvelninti, nes esą žmonai nebuvo sudavęs nė vieno smūgio.

Tačiau su tokia pozicija teisėjai nesutiko – ekspertai nurodė, kad nužudytajai buvo nustatyti sužalojimai galvoje, smegenų pabrinkimas, kraujosruvos, o tai leido daryti išvadą, kad nukentėjusioji mirė nuo smegenų traumos, kuris sukėlė kraujotakos ir kvėpavimo sutrikimus.

„Smūgiai į galvą galėjo sukelti mirusiajai smegenų difuziją, toks pažeidimas susijęs su švytuokliniais smūgiais, – ekspertų išvadas citavo teismas. – Kiekvienas iš smūgių galėjo sukelti velionei difuziją. Buvo konstatuota ir daug kitų sužalojimų, kurie, be sužalojimų galvoje, nebūtų sukėlę mirties. Mirusioji buvo smaugiama, bet tai taip pat negalėjo lemti jos mirties. Nors dalis sužalojimų gali būti būdingi griuvimui, tačiau nenustatyta, kad ji mirė atsitrenkusi į baldo kampą ar briauną, nes kontaktuojant su briauna, o ypač su kampu lieka odos nubrozdinimai ir žaizdos, gali lūžti kaulai, o ne atsirasti kraujosruvos pakaušyje ar smilkiniuose, kaip šiuo atveju. Visuma sužalojimų leidžia daryti išvadą, kad jie padaryti trenkiant ranka, kumščiu ir dėl jų gausos, panašu, jog dalis sužalojimų padaryti konflikto pradžioje, o ne visi iš karto.“

Pasak teisėjų, nėra pagrindo abejoti, jog visus sužalojimus, tarp jų ir sukėlusius mirtį, nukentėjusiajai padarė būtent jos sutuoktinis G. Andreikėnas konflikto, įvykusio nukentėjusiajai būnant namuose, metu.

„Byloje surinktų faktinių duomenų visumos analizė leidžia daryti iš esmės abejonių nekeliančią išvadą, kad visus kūno sužalojimus, tarp jų ir sukėlusius nukentėjusiosios mirtį, padarė būtent nuteistasis G. Andreikėnas, – pabrėžė teismas. – Nuteistasis, būdamas suaugęs, normalaus protinio ir fizinio išsivystymo, turintis pakankamai gyvenimiškos patirties asmuo, neabejotinai suvokė pavojingą savo veiksmų pobūdį, suprato ir numatė, jog nuo tokių jo veiksmų nukentėjusioji gali patirti sunkių sveikatos sužalojimų, o taip pat gali mirti, ir tokių padarinių norėjo.“

Teismo teigimu, taip pat nėra pagrindo G. Andreikėnui švelninti paskirtos bausmės, nes ji yra proporcinga padarytai nusikalstamai veikai, nėra aiškiai per griežta.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Kur kreiptis emocinės (psichologinės) pagalbos

Emocinės pagalbos tarnyba Kontaktai
„Jaunimo linija“ 8 800 28888
(visą parą)
www.jaunimolinija.lt
„Vaikų linija“ 116 111
Kasdien 11:00 - 23:00
www.vaikulinija.lt
„Linija Doverija“
paaugliams ir jaunimui
(parama teikiama rusų kalba)
8 800 77277
II - VI 16:00 - 20:00
(išskyrus valstybės švenčių dienas)
„Pagalbos linija moterims“ 8 800 66366
(visą parą)
[email protected]
„Vilties linija“ suaugusiems 116 123
(visą parą)
www.viltieslinija.lt
[email protected]
​„Tu ne vienas“ pagalbos linija www.tunevienas.lt
„Sidabrinė linija“
draugystė, bendravimas ir pagalba telefonu garbaus amžiaus žmonėms
8 800 80020
Darbo dienomis 8:00 - 20:00
www.sidabrinelinija.lt
[email protected]
Krizinio nėštumo centras
Nemokama pagalba teikiama gyvai, telefonu, internetu. Priklausomai nuo pagalbos poreikio, pagalbą teikia šie specialistai: psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai, ginekologai, dulos, žindymo specialistės.
Pagalba galima visoje Lietuvoje.
+370 603 57912
Darbo dienomis 09:00 - 17:00
www.neplanuotasnestumas.lt
[email protected]
Krizių įveikimo centras
Skubi, nemokama ir anonimiška psichologinė pagalba išgyvenantiems psichologinę krizę.
+370 640 51555
Darbo dienomis 16:00 - 20:00
Šeštadieniais 12:00 - 16:00
www.krizesiveikimas.lt
[email protected]
Facebook Messenger
Skype susirašinėjimas
Skype skambutis
Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda
Nemokama pagalba organizacijoms ir šeimoms, įvykus kriziniams atvejams (po savižudybės, žmogaus mirties, dingimo, avarijų ir t.t.). Konsultuoja įmonių vadovybes gyvai ar nuotoliu.
1815
kriziukomanda.lt
Programėlė „Pagalba Sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA