Mokymasis visą gyvenimą – viena iš VDU strateginių krypčių

Asociatyvi / VDU nuotr.
Asociatyvi / VDU nuotr.

Siūlydamas visuomenei įvairias, inovatyvias profesinio tobulėjimo galimybes, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) siekia tapti kiekvienos organizacijos mokymosi visą gyvenimą partneriu.

Universitetas praneša šiemet organizacijų darbuotojams, absolventams ir visuomenės nariams pasiūlęs daugiau kaip 200 profesinio tobulėjimo veiklų, kurios susilaukė beveik 4000 dalyvių. Mokymasis visą gyvenimą tampa svarbia kiekvieno šiuolaikinės organizacijos darbuotojo profesine dalimi, o mokymosi galimybių pasiūla – kaip niekad didelė.

Universiteto Profesinių kompetencijų vystymo centras (VDU PKVC) ne tik kuruoja mokymosi visą gyvenimą skatinimą, aktyviai bendradarbiauja su organizacijomis profesinio tobulėjimo klausimais, skatina VDU ekspertus kurti naujas, inovatyvias mokymų programas, bet ir yra sukūręs modernią, nuotolinę mokymosi visą gyvenimą mokymų platformą, kuri atvira visuomenei.

„Universiteto lektorių pateiktos mokymosi programos orientuojasi į aktualų, praktinį ir naudingą mokymosi turinį, stengiagiamasi, kad kiekvienas mokymų dalyvis įgytų ne tik koncentruotų teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių“, – teigia VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro vadovė dr. Aistė Ragauskaitė.

Anot jos, VDU lektorių paruoštos programos apima įvairias kompetencijų grupes, – užsienio kalbų, komunikacijos, vadybines, finansines, technines, kultūrines, edukacines, fizinio ugdymo bei socialines kompetencijas. Pabrėžiama, jog ypatingą pokytį Lietuvoje sukūrė nacionalinė mokymosi visą gyvenimą platforma kursuok.lt, kuri suteikia unikalią galimybę rinktis skirtingas kompetencijas ugdančias mokymų programas nuotoliniu, kontaktiniu ar hibridiniu būdu.

Kiekvienas norintis gali mokytis jam patogiu metu, o svarbiausia, – gali pretenduoti į valstybės finansavimą (iki 500 eurų) norimai mokymų programai. Nesunku patikėti, kad nuolatinis mokymasis tampa puikiu būdu žengti koja kojon su pasauliu, sparčiai besikeičiančiomis žiniomis ir technologijomis.

VDU Profesinių kompetencijų vystymo centras koordinuoja programų pateikimą ir šiuo metu kartu su VDU lektoriais visuomenei siūlo 27 akredituotas programas. Visi, besidomintys mokymosi kursuok.lt platformoje siūlomomis galimybėmis su VDU, gali registruotis į 2025 metais vyksiančių mokymų programas iš anksto.

Nors besimokančiųjų organizacijų darbuotojų poreikiai išlieka tokie patys: dauguma tikisi aukštos kvalifikacijos lektorių, itin kokybiškų mokymų ir praktinio turinio, žinių, kurios būtų pritaikomos profesinėje ar kasdieninėje veikloje, – akcentuoja VDU atstovai.

Ateinantiems metams VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakultetas kartu su asociacija „Retroklasika“ parengė unikalią, pirmą kartą Lietuvoje planuojamą vykdyti programą „Istorinių motorinių transporto priemonių vertinimas ir restauravimas“.

Taip pat VDU edukacinių inovacijų ekspertai kviečia pedagogus bei kitų profesijų atstovus rinktis tokias mokymosi programas kaip „Inovatyvūs mokymo metodai“, „Skaitmeniniai įrankiai kasdieniam darbui“, „Komandinio darbo švietimo įstaigose organizavimas: iššūkiai ir galimybės“.

Visuomenei siūlomos ir kitos aktualios mokymosi programos, todėl kiekvienas dirbantis Lietuvos pilietis (18–65 metų) yra kviečiamas „Kursuoti su VDU“ ir auginti savo profesines bei asmenines kompetencijas. Daugiausiai organizacijų darbuotojų dėmesio sulaukia užsienio kalbų kompetencijų tobulinimo mokymosi programos.

Todėl VDU Užsienio kalbų institutas (VDU UKI) visuomenei siūlo itin plačias užsienio kalbų mokymosi galimybes: parengtose kursuok.lt mokymosi programose bus galima mokytis anglų, norvegų, japonų ir danų kalbų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA