Laukia nemaloni staigmena vairuotojams: Kauno savivaldybė per mėnesį išrašys daugiau nei 10 tūkst. baudų - Kas vyksta Kaune

Laukia nemaloni staigmena vairuotojams: Kauno savivaldybė per mėnesį išrašys daugiau nei 10 tūkst. baudų

Asociatyvi / Automobilių taršos mokestis senamiestyje / R. Tenio nuotr.
Asociatyvi / Automobilių taršos mokestis senamiestyje / R. Tenio nuotr.

Antradienį vykusio Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu  opozicijos tarybos nariai turėjo progą užduoti klausimus Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui ir savivaldybės vadovams. Pirmą kartą paaiškėjo tikslesni skaičiai, kiek gi sumažėjo tranzitas Kauno senamiestyje įvedus 2 eurų tranzito mokestį.

Savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis sako, jog įvedus apmokestintą mažos taršos zoną, transporto srautas sumažėjo maždaug ketvirtadaliu. Apie tai antradienį skelbė BNS.

„Srautai, kaip skelbta, sumažėję maždaug ketvirtadaliu. (…) Per dieną iki įvedimo į senamiestį įvažiuodavo apie 2 tūkst. automobilių, šiuo metu įvažiuoja apie 1,5 tūkst.“, – per savivaldybės tarybos posėdį antradienį sakė T. Metelionis.

Taip jis kalbėjo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasos Duobaitės-Bumbulienės paklaustas, kiek mažėjo automobilių srautai, kiek per mėnesį gaunama pajamų iš įvažiavimo mokesčio, kaip vairuotojai sumoka rinkliavą ir kaip pasiekiami nesumokėjusieji.

T. Metelionio duomenimis, iš minėto 1,5 tūkst. kelionių apie pusę sudaro senamiesčio gyventojai ar kiti asmenys, turintys įvairius leidimus.

„Apie 900 lieka tų, kurie turėtų susimokėti. Iš jų apie pusė susimoka įvairiais būdais: savitarnoje, „Parkavimas Kaune“ svetainėje, susimoka apie 150, kiti – per įvairias programėles. Kita pusė nesusimoka per numatytas septynias dienas“, – sakė administracijos direktorius.

Taigi, baudos per 7 dienas kasdien nesusimoka vidutiniškai apie 450 vairuotojų.

T. Metelionio teigimu, tokiu atveju mokestį renkantį įstaiga „Parkavimas Kaune“ siunčia informaciją apie pažeidimą savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui, šis surašo administracinio nusižengimo protokolą ir siunčia baudą.

Per mėnesį baus daugiau nei 10 tūkstančių vairuotojų?

Nors T. Metelionio pateikti skaičiai yra daugiau orientacinio pobūdžio (galima daryti prielaidą, kad pažeidimų skaičius ateityje mažės), nesunku paskaičiuoti, kiek gi maždaug baudų savivaldybė vairuotojams Kaune skirs per mėnesį.

Per 30 dienų savivaldybė išrašytų vidutiniškai 13,5 tūkst. administracinių nusižengimų protokolų.

Administracinio kodekso 419 str. nurodoma, jog „Vietinės rinkliavos už leidimą įvažiuoti transporto priemonėmis į valstybės saugomas teritorijas, savivaldybių įsteigtus saugomus draustinius, kraštovaizdžio objektų teritorijas ir vietinės reikšmės apsaugines zonas“ nuostatų pažeidimas užtraukia 40 eurų baudą.

Tiesa, pirmą kartą padarius nusižengimą, bauda gali būti sumažinama per pusę, iki 20 eurų siekiančios minimalios baudos.

Na, o pakartotinai padarytas administracinis nusižengimas gali užtraukti baudą nuo keturiasdešimt iki vieno šimto eurų.

Jei skaičiuosime minimalią paskirtą baudą, 13,5 tūkst. išrašytų administracinių nusižengimų protokolų į savivaldybės biudžetą atneštų 270 tūkst. eurų sumą.

Sumažintos taršos zona Senamiestyje / R. Tenio nuotr.

Viešųjų pirkimų sutarčių viešinimo portale nurodyta, kad spalio 10 d. Kauno savivaldybė sudarė sutartį dėl sistemos atnaujinimo ir automatinio pažeidimų persiuntimo paslaugos sukūrimo.

Atlikus papildomo programavimo darbus, už maždaug 4 tūkst. eurų bus atlikta administracinių nusižengimų informacinės sistemos integracija su Kauno miesto mažų emisijų zonų informacine sistema. Tai leis automatiškai formuoti nuobaudų protokolus ir juos pateikti pažeidėjams.

Mokestis taikomas nuo rugpjūčio

Kauno senamiestyje dviejų eurų rinkliava už važiavimą mažos taršos zona pradėjo galioti nuo rugpjūčio.

Ši zona apima Kauno teritoriją prie Nemuno ir Neries santakos, ribojasi su Šv. Gertrūdos, Gimnazijos, Birštono gatvėmis bei Karaliaus Mindaugo prospektu.

Į zoną įtrauktos mažesnės senamiesčio gatvės: M. Valančiaus, A. Jakšto, M. Daukšos, Kumelių, išskyrus A. Mapu ir dalį Karaliaus Mindaugo prospekto prie Vytauto bažnyčios, kur veikia ugdymo įstaigos.

Pateikę prašymą, nuo rinkliavos atleidžiami nekilnojamąjį turtą mažos taršos zonoje valdantys fiziniai ir juridiniai asmenys: turintys nesuformuotą sklypą – po vieną leidimą, suformuotą sklypą su parkavimo vietomis – tiek leidimų, kiek yra parkavimo vietų.

Rinkliava taip pat netaikoma gyvenamąją vietą zonoje deklaravusiems asmenims, savivaldybės įmonėms ir rangovams, neįgaliesiems, miesto renginių organizatoriams, elektromobilių vairuotojams, specialiosioms tarnyboms.

Taksi, pavėžėjų ir dalijimosi platformų automobiliai į išimčių sąrašą nepatenka. Kai kurie šių paslaugų teikėjų BNS anksčiau sakė jau padidinę kainas arba nustatę naujus mokesčius, kiti teigė neatmetantys galimybės, kad jų paslaugų kainos dėl mažos taršos zonos rinkliavos ateityje didės. Portalas „Kas vyksta Kaune“ neseniai skelbė, kad dėl naujos rinkliavos restoranams stipriai sumažėjo užsakymų iš maistą pristatančių programėlių.

Savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius anksčiau sakė, kad pradėjus veikti mažos taršos zonai, tranzitinį eismą senamiestyje siekiama sumažinti trečdaliu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA