Kauno Žalgiris pergalingai pradėjo LKL čempionatą – Kas vyksta Kaune

Kauno Žalgiris pergalingai pradėjo LKL čempionatą

delfi.lt 2024/09/22 18:57
R. Lukoševičiaus nuotr. / LKL

Sekmadienį naująjį „Betsafe-LKL“ sezoną pradėjo dar keturios komandos. Pirmosiose dienos rungtynėse vyko Šiauliuose, kur susitiko atsinaujinę vietos „Šiauliai-Casino Admiral“ ir Kauno „Žalgiris“. Šiauliečiai pripažino svečių pranašumą rezultatu 63:91 (19:17, 15:23, 16:29, 13:23).

Kauniečių gretose rezultatyviausiai žaidė lietuviai: Deividas Sirvydis ir Ignas Brazdeikis sumetė po 14, o Lukas Lekavičius ir Laurynas Birutis – po 11 taškų.

Sylvainas Francisco pridėjo 9, Mattas Mitchellas – 7, o Brady Manekas – 6 taškus.

Saulius Kulvietis atsakė 14, o Gerry Blakesas – 13 taškų.

Praėjusiame sezone visus keturis kartus pajėgesni buvo žalgiriečiai, kurie tris pergales nuskynė LKL pirmenybėse ir po gana atkaklios kovos laimėjo KMT pusfinalį (87:77).

„Žalgirio“ vyrai jau trečiadienį žais antrąjį savo LKL mačą – viešės Jonavoje pas „CBet“.

Rungtynių eiga:

Užsivedę šeimininkai kovą pradėjo pakiliai ir po dviejų tolimų Sauliaus Kulviečio metimų pirmavo 12:5. Visgi kauniečiai įpusėjus pirmam kėliniui susikaupė ir išlygino rezultatą – 12:12.

Šiauliečiai nesutriko ir vėl spurtavo – 19:12. Svečių reikalus taisė Sylvainas Francisco ir Deividas Sirvydis – 19:17. „Šiaulių“ vyrai ir toliau išlaikė iniciatyvą bei vertė Andreą Trinchierį prašyti minutės pertraukėlės – 23:19. Pakilęs nuo atsarginių suolo iškart tritaškiu atsidarė Lukas Lekavičius – 30:30. Brady Manekas ir Laurynas Birutis leido „Žalgiriui“ perimti rungtynių kontrolę – 34:40.

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai didino savo apsukas ir persvarą, kuri pirmą kartą tapo dviženklė – 36:50. Šeimininkai nebeišlaikė varžovų pasiūlyto tempo – 38:57. D. Sirvydžio ir Edgaro Ulanovo tolimi šūviai naikino paskutinius intrigos likučius – 45:66. Po trijų ketvirčių – 50:68.

Praradę viltį „Šiaulių“ žaidėjai anksti nuleido rankas: už tai baudė Alenas Smailagičius ir L. Lekavičius – 52:80. Atsipalaidavo ir žaliai-balti – 61:82. Likęs laikas jau tebuvo formalumas. Tiesa, Ž. Urbonas dar sugebėjo užsidirbti techninę pražangą.