Brangiausiai už „Kauno energijos“ tiekiamą karštą vandenį moka Jurbarko gyventojai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Klientų ne tik Kauno mieste bei jį juosiančioje Kauno rajono savivaldybėje, bet ir Jurbarke turinti AB „Kauno energija“ skelbia šilumos ir karšto vandens kainų tarifus, galiojančius paskutinįjį šių metų vasaros mėnesį. Kauno miesto, Kauno rajono Garliavos miesto, Akademijos miestelio ir Domeikavos kaimo daugiabučiuose namuose gyvenantiems vartotojams karšto vandens kaina, kurią liepos gale nustatė Kauno miesto savivaldybės įsteigta įmonė „Kauno energija“, yra 5,40 Eur/m3 (5,89 Eur/m3 su 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio).

Kauno rajono Ežerėlio miesto bei Raudondvario, Neveronių ir Girionių kaimų vartotojams – 6,77 Eur/m3 (su PVM – 7,38 Eur/m3).

Jurbarko miesto vartotojams: 7,26 Eur/m3 (su PVM – 7,91 Eur/m3).

Liepą šios kainos buvo atitinkamai – 5,03, 6,40 Eur. ir Jurbarke – 6,84 Eur. (be pridėtinės vertės mokesčio) už 1 kub. m karšto vandens, tiekiamą vartotojams.

Pagal įmonės pateiktą internetu informaciją, prieš penkerius metus (2019-aisiais) rugpjūčio mėnesiui Kaune ir dalyje Kauno rajono – „Kauno energijos“ klientams (gyventojams) buvo nustatyta paruošto karšto vandens kaina 4,53 Eur. už kub.m. kitoje dalyje rajono – 4,73 Eur. už kub.m. bei Jurbarke – 4,81 Eur. už kub.m.

Tačiau, primena naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“, Lietuvoje tuo metu tiek prekėms, tiek paslaugoms galiojo vienodas pridėtinės vertės mokestis. Todėl ir už karštą vandenį vartotojams buvo priskaičiuojamas 21 proc. PVM. Bet ir tokiu atveju paslauga buvo pigesnė, nei šiuo metu.

Pastaruosius dvejus šildymo sezonus visoje šalyje gyventojams galiojo Seimo nustatyta lengvata, ir PVM nereikėjo mokėti nei už centralizuotai tiekiamą šilumą, nei už patiektą karštą vandenį. Lengvatos galiojimas pasibaigė 2024-ųjų balandžio paskutinę dieną. Nuo tos dienos energetikų paslaugos gyventojams papildomai apmokestintos 9 proc. pridėtinės vertės mokesčiu. O pavienės kai kurių parlamentarų iniciatyvos pratęsti lengvatos galiojimą, deja, netapo nauju Seimo sprendimu.

AB „Kauno energija“ valdybos 2024 m. liepos 25 d. sprendimu patvirtintos rugpjūčio mėnesiui ir centralizuotai tiekiamos šilumos kainos. Kauno gyventojams – 6,53 ct už 1 kilovatvalandę suvartotos šilumos. Pridėjus 9 proc. PVM, kaina būtų 7,12 ct/kWh.

Pagal bendrovės interneto svetainėje pateiktą šilumos kainų palyginimo lentelę, rugpjūtį ji pigiausia buvo 2020-aisiais.

2024-ųjų rugpjūčio mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 6,24 ct/kWh (be PVM), – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Palyginus su liepos mėn., kilovatvalandės kaina vidutiniškai šalyje didėja 1,79 proc.

VERT pateiktais duomenimis, iš didžiųjų Lietuvos miestų energetikos įmonių mažiausią šilumos kainą rugpjūčio mėn. yra nustačiusi AB „Šiaulių energija“ (5,40 ct/kWh). Toliau rikiuojasi AB „Klaipėdos energija“ (5,57 ct/kWh), AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (5,64 ct/kWh), AB „Panevėžio energija“ (5,67 ct/kWh) ir AB „Kauno energija“ (6,53 ct/kWh).

Kauno miesto savivaldybei pavaldžios bendrovės „Kauno energija“ valdybą sudaro, kaip skelbia kaunas.lt, „Nerijus Mordas – pirmininkas, turintis kompetenciją finansų (finansų valdymo, finansų analizės ar audito) srityje, Algimantas Stasys Anužis – turintis kompetenciją strateginio planavimo ir valdymo srityje, bei Giedrius Kazlauskas – turintis kompetenciją strateginio planavimo ir valdymo srityje“. Kauno miesto savivaldybei dabar priklauso 92,84 proc. AB „Kauno energija” akcijų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA