Socialiniuose tinkluose žaibiškai plinta Europos dailiojo čiuožimo čempionate savanoriavusios merginos pasakojimas. Jos teigimu, ji patyrė patyčias ir nepagarbą iš Lietuvos čiuožimo federacijos vadovo V. Jasučio. Jis teigia, jog tai yra visiškas melas.
Europos dailiojo čiuožimo čempionate dirbusi Kaja (pilnas vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) socialiniuose tinkluose pasidalijo istorija, kuri žaibiškai paplito viešojoje erdvėje.
Moters teigimu, jai dirbant paskirtoje vietoje, prie jos priekabiavo galimai girtas darbuotojas, o ji buvo dėl to išmesta iš Kauno „Žalgirio“ arenos.
„Taigi šįvakar gerbiamas prezidentas V. Jasutis leido sau išmesti mane, jo organizacijos paskirtą darbuotoją, iš Žalgirio arenos už tai, kad atsikirtau jo GIRTAM draugui ir neleidau jam prie manęs kabinėtis. Konkrečiau – dirbau prie ledo gyvo renginio metu su savo paskirta komanda.
Draugas Ervinas sukiojosi aplinkui ir trukdė muzikos leidėjui, taip pat paaiškino, kad mes (announcerių ir muzikos komanda) esam „niekas“. Priėjus prie jo ir paprašius GRAŽIAI, kad netrukdytų muzikos leidėjui vykdyti mūsų nurodymų, į veidą trenkė alkoholio tvaikas, o atsakymas buvo „p*zdink“. Žodis po žodžio išsivystė žodinis konfliktas“, – apie šeštadienio įvykius rašė Kaja.
Moters teigimu, galimai neblaivus asmuo, griebė jos akreditaciją, ėmė ją fotografuoti ir naudojo necenzūrinius žodžius. Ji, stengdamasi atsilaikyti priekabėms, vyrą atstūmė ir tarp jų vėl kilo žodinis konfliktas. Moters teigimu, tuomet vyras išėjo, o grįžo su apsaugos darbuotojais.
„Šįkart grįžo su visa apsauginių komanda ir spektaklis prasidėjo. Iš pradžių apsauginiai tiesiogine ta žodžio prasme jėga mane išsitempė iš mano darbo vietos. Sakiau, kad šiuo metu dirbu su savo komanda ir paprašiau, kad leistų pašnekėti su savo vadove. Ji sėdėjo už poros kėdžių ir vedė čiuožimo varžybas. Vyrai nesiklausė, neleido su niekuo kalbėtis ir ištempė mane į koridorių. Ten apstojo ratu, pasirodė ir LČF prezidentas, kuriam, kaip supratau, pasiskundė Ervinas (girtas vyras).
Apstoję mane ratu, jie pradėjo reikalauti atiduoti akreditaciją ir grasinti, kad patys pasiims, jei nepaklusiu. Aš pasakiau, kad neatiduosiu, nes apsauga neturi jokios teisės ją pasiimti. Tuomet LČF prezidentas pasakė, jog aš vilkiu jų striukę ir turiu čia pat ją nusirengti ir atiduoti. Ir šaukė: „Renkis, tuoj pat!“ Striukės mums, kaip darbuotojams ir savanoriams, buvo išdalintos dar savaitės pradžioje. Aš pasakiau, kad nebenoriu su jais daugiau bendrauti ir noriu eiti namo. Tada jie atsakė, jog mane „sulaiko“ – viešame įraše teigė ji.
Toliau Kaja dėstė, jog buvo nuvest į apsaugos kambarį be jos sutikimo, kur ji paskambino policijos pareigūnams ir pranešė apie prie jos besikabinėjantį vyrą bei apie ją neva neteisėtai sulaikiusius pareigūnus.
„Atvyko policija, išklausė abi puses. Ir žinot, ką šitoj vietoj padarė gerbiamas LČF prezidentas V. Jasutis? Jis pasakė pareigūnams, jog „žodžiu“ čia ir dabar nutraukia mūsų sutartį ir pareikalauja, kad atiduočiau akreditaciją. Nesvarbu, kad jo draugas Europos čempionato gyvos transliacijos metu vaikšto su alkoholio kvapeliu. Nesvarbu, kad jis visus, ką netingi, siuntė n****. Nesvarbu, kad jis trukdė dirbti visai ISU (tarptautinės čiuožimo sąjungos) paskirtai komandai. Aš atidaviau akreditaciją ir jie išmetė mane į lauką su Jasučio žodžiais, jog apie mane parašys policijai pareiškimą.
Tuo tarpu jo girtas (galimai, mano asmeninis įspūdis, nors tai man patvirtino ir savanorių vadovė) draugelis Ervinas toliau liko prie ledo ir „dirbo“. Čia vietoj LČF pažado, jog mes dirbdami galėsim stebėti čempionatą.
O kodėl aš ten iš viso buvau? Nes LČF ieškojo žmonių, kurie supranta d. čiuožimą ir gali padėti vest Europos čempionato renginius. Nes jie prižadėjo pasirašyti sutartį ir sumokėti. Nes tu, patikėjęs jų pažadu, pasiėmei neapmokamas atostogas ir penkias dienas dirbai po 10-13 valandų. Be abejo, sutarties nėra ir greičiausiai nebus“, – teigė Kaja.
Pateko į griežtai reguliuojamą zoną
Susisiekus su Lietuvos čiuožimo federacijos vadovu V. Jasučiu, šis teigė, jog paskleistą pasakojimą matė, bet nesutinka su moters kaltinimais ir teigia, jog ji „Žalgirio“ arenoje iš viso neturėjo teisės būti.
„Nepavadinčiau tai informacija, pavadinčiau tai melu“, – apie viešumoje sklindantį pasakojimą teigė V. Jasutis.
„Žmogus pateko ten, kur neturėjo teisės patekti ir buvo iš ten išprašytas. Pati iš ten išeiti nenorėjo, tai buvo iškviesta apsauga ir palydėjo. O kad visus išsiuntinėjo ant trijų raidžių, ir elgėsi neadekvačiai, tai parašėm pareiškimus apie visą situaciją“, – toliau aiškino jis.
Anot vadovo, moteris pateko į zoną prie ledo, kur net jis negali patekti, todėl, tai pastebėję apsaugos darbuotojai ją bandė išprašyti, bet tuomet kilo konfliktas. Dėl pasakojime minimo Ervino, V. Jasutis teigė, jog tai buvo toje zonoje dirbęs darbuotojas.
„Ervinas, jis kontroliavo tą zoną, ir jeigu kažkas ten buvo girtas, tai yra policija, treneriai, sportininkai, zona į kurią negalima patekti, tai visi būtų matę, visi būtų reagavę ir jeigu policija būtų mačiusi neadekvačius, neblaivius žmones, būtų juos sulaikę,
Čia ta gynybinė pozicija, kad dabar gintis, tai ką aš žinau. Tai yra absurdas, jeigu yra kažkokie faktai, tegu deda faktus ant stalo. Viskas „Žalgirio“ arenoje yra filmuojama, viskas yra saugoma, yra vidinės taisyklės“, – teigė pašnekovas.
Anot vyro, jis su situacija susijęs tik tuom, jog išgirdus apie netinkamą savanorės elgesį, jis panaikino jos akreditaciją, kuri ir taip „Žalgirio“ arenoje negaliojo, nes ji turėjo dirbti tik treniruočių arenoje. Striukę prašyta atiduoti, bet pastebėjus, jog mergina kitos striukės neturi, leista ją pasilikti.
„Jos akreditacija galiojo tik treniruočių arenoje, Ledo rūmuose prie Girstučio, ji ten savanoriavo 5 dienas. Ji pateko ne tik į areną, bet į zoną, kuri yra griežtai reguliuojama, net aš, kaip organizatorius, ten negalėjau patekti.
Kaip ji tai padarė – apgaulės būdu, ar su provokacija kažkokia. Dabar aiškinamės, policija aiškinsis“, – teigė V. Jasutis.
Anot pašnekovo, per visą renginio laikotarpį dirbo virš 500 žmonių komanda, savanoriai ir kitas personalas, bet panašių incidentų nebuvo.
„Nebuvo nei menkiausios potekstės iš kur ji atsirado, kodėl ji ten buvo. Jeigu yra žmogus ten, kur jis negali būti ir elgiasi neadekvačiai, yra kviečiama apsauga, po to apsauga iškvietė policiją, nes buvo neįmanoma susikalbėt su žmogumi.
Tokio situacijoj žmogus gali sakyt, atsiprašau, negalėjau čia būti, o ne daryti, tai ką ji darė toliau. Ten buvo kažkoks spektaklis“, – teigė jis.
V. Jasutis patikino, jog sutartys buvo pasirašytos su visais čempionato metu dirbusiais savanoriais.
Mergina: akreditacija tapo netinkama, kai kilo konfliktas
Dėl netinkamos akreditacijos kreipėmės į pasakojimo autorę, kuri nurodė, jog apie akreditacijų tinkamumą vienoje ar kitoje arenoje nurodyta nebuvo, o į „Žalgirio“ areną ji pateko, kai to paprašė darbus paskirstanti vadovė.
„Apie akreditacijų galiojimą mums paaiškinta nieko nebuvo, nors turėjo būti suteikta visa informacija iš LČF. Buvo kviečiami dirbti announcerio (pranešėjo) pozicijoje, kuri priklauso pranešėjų komandai. Pranešėjų komandos vadovė sprendė, kur ir kokiose arenose mes turėtume būti. Pranešėjai dirbo dvejose arenose – Žalgirio ir Kauno ledo rūmuose.
Atidirbus penkias dienas Ledo rūmuose, ji, komandos vadovė, pakvietė mus padirbėti Žalgirio arenoje. Penktadienį praleidome ten, be jokių problemų kad akreditacija netinkama.
Akreditacija tapo „netinkama“ tik tada, kai kilo žodinis konfliktas su ten buvusiu žurnalistu. Jeigu akreditacija buvo netinkama, vadinasi LČF mūsų pozicijai suteikė netinkamas akreditacijas ir neparūpino mums tinkamų darbo priemonių, apie kurias taip pat nebuvome informuoti“, – teigė pašnekovė.
Po istorijos įrašu, žmonės moters taip pat paklausė dėl minimos darbo sutarties ir teiravosi, ar ji nebuvo sutikusi dirbti neatlygintinai – savanoriauti. Ji atsakė, jog dirbti ji sutiko ne kaip savanorė, o darbuotoja, bet darbo sutarties taip ir nesulaukė.
„Buvo tartasi dėl apmokamo darbo, daug kartų buvo žadėta atsiųsti sutartį, bet čempionatas atėjo ir praėjo be jos“, – teigė Kaja.
Policija gavo du pareiškimus
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kumunikacijos skyriaus vadovė Odeta Vaitkevičienė informavo, jog šeštadienį, 19.33 val. buvo gautas pranešimas, kad „žalgirio“ arenoje vyksta konfliktas tarp apsaugos darbuotojų ir moters.
„Į įvykio vietą nuvyko pareigūnai, šiam momentui yra parašyti du pareiškimai – vienas iš apsaugos darbuotojų, kitas iš Čiuožimo federacijos organizavimo komiteto generalinės vadovės. Dėl įvykio visa medžiaga perduota teritoriniam komisariatui ir bus vykdomas aplinkybių patikslinimas“, – teigė O. Vaitkevičienė.
Jos teigimu, iškvietimas gautas dėl galimų vidaus taisyklių pažeidimų ir moters nenoro pateikti akreditaciją. Pirminiais duomenimis, dėl to ir kilo konfliktas.
Pasiteiravus apie galimai neblaivų asmenį ir jo patikrinimą, Kauno AVPK atstovė teigė, jog su atvykusiais pareigūnais bendravo apsaugos darbuotojai, čiuožimo federacijos vadovas ir čiuožimo federacijos organizavimo komiteto generalinė vadovė bei moteris, blaivumas tikrintas nebuvo.