Lietuvos „auksinės žuvelės“ vardą jau dešimtmetį nešiojanti Rūta Meilutytė turėjo visus šansus ir šiemet rankose laikyti šeštąjį Metų sportininkės prizą, tačiau ketvirtadienį Vilniaus „Litexpo“ rūmuose su rinkimų pergale sveikino breiko šokėją šešiolikmetę Dominiką Banevič. Būtent jai atiteko 2023-iųjų Metų sportininkės titulas.
Šiemet planetos pirmenybėse ilgajame baseine krūtine plaukdama R. Meilutytė tapo dukart tapo pasaulio čempione – olimpinėje 100 metrų ir neolimpinėje 50 m rungtyse. Pastarojoje lietuvė pagerino ir pasaulio rekordą. Rūtos kišenėje taip pat atsidūrė ir bilietas į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.
2012, 2013, 2014, 2018 ir 2022 metais jau pripažinta geriausia metų sportininke R. Meilutytė vis dėlto kilo ant pakylos, kad atsiimtų apdovanojimą.
Tiesa, jis buvo netikėtas ir pačiai garsiai plaukikei – ji buvo pripažinta Metų moterimi.
Kasmet „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“ skelbia Lietuvos Metų moterį – šiemet 25-ąjį kartą skelbiamuose rinkimuose triumfavo būtent 26-erių R. Meilutytė.
Lietuvos metų moters apdovanojimą – Auksinę kurpaitę jai įteikė „Stiliaus“ redaktorė Liuminata Vainauskienė.
Auksinę kurpaitę įteikiama tais metais pasižymėjusiai kultūros, sporto, verslo, pramogų pasaulio atstovei.
„Šiais metais nutarėme tą padaryti netradiciškai, per šiuos sportininkų apdovanojimus, mat Metų moterimi norime paskelbti sportininkę, kuriai medaliai ant kaklo krito kaip rugpjūčio žvaigždės. Tiesa, ne dėl meteorų, o dėl didelių pastangų. Ji pagerino net pasaulio rekordą. Bet ne tik dėl rekordų, o dėl pavyzdžio, kad viskas įmanoma, kad užsispyrimo ir pastangų dėka mes kiekvienas galime pasiekti savo tikslą, net ir tą, kurį buvome padėję į šoną, 2023-ųjų metų moterimi skelbiame plaukikę Rūtą Meilutytę“, – skelbdama 2023 metų Moterį sakė L. Vainauskienė.
Jau po Metų sporto apdovanojimų ceremonijos pabaigos R. Meilutytė tikino, kad nesitikėjo laimėti tiek šio, tiek metų sportininkės prizo, o galiausiai jau turi sprendimą dėl Paryžiaus olimpiados.
Pakalbėjo ir olimpinė čempionė ir apie Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimą leisti rusų ir baltarusių sportininkams dalyvauti žaidynėse.
– Rūta, turbūt ne šito prizo – Auksinės kurpaitės – tikėjotės?
– Ne. Nesitikėjau tokio varianto. Nesitikėjau stiliaus apdovanojimo sporto apdovanojimuose. Bet manau, kad šie dalykai gana susiję. Man asmeniškai svarbu daryti dalykus gražiai, stiliuje. Smagu.
– Nenusiminėte, kad nelaimėjote Metų sportininkės titulo?
– Ne, tikrai ne. Manau, kad nugalėtoja yra absoliučiai verta šio titulo šiais metais. Ir apskritai man garbė būti nominuotai, būti tarp kitų stiprių moterų. Aš tiesiog dėkinga už tai, kad vis tiek esu įvertinta nominacija, jaučiu labai didelį visų palaikymą ir esu už tai dėkinga.
– 2012-siais laimėjote Metų sportininkės prizą. Dabartinė laureatė yra panašaus amžiaus, kaip tada Jūs. Gal turite ką nors palinkėti Dominikai? Ar įspėti, kas jos laukia ateityje?
– Aš manau, kad ji viską gerai žino. Ji labai stipri ir labai protinga jauna moteris. Aš jai tik linkiu nepamesti tai, dėl ko ji taip daro. Ir svarbiausia – yra mėgautis tuo, ką darai. Visa kita yra ne taip svarbu ir bus taip, kaip turi būti.
– Visiems knieti sužinoti dėl jūsų planų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Ar turite tą tvirtą „taip“, ar vis dar abejojate?
– Jau yra sprendimas.
– Dalyvausite?
– Manau, kad taip.
– Kokie Jūsų tikslai 2024 metams?
– Tikslai? Mano tikslas yra sveikata. O kai yra sveikata, tada yra viskas.
– Į Paryžiaus olimpines žaidynes kaip neutralūs sportininkai galės vykti Rusijos ir Baltarusijos atletai. Kaip tai vertinate?
– Man yra susimaišę jausmai dėl šios situacijos. Kadangi nemanau, kad kiekvienas rusas yra atsakingas už karą Ukrainoje. Tikrai yra rusų, kurie yra „prieš“, bet jie negali pasisakyti, negali išreikšti savo pozicijos.
Čia yra keblus klausimas ir yra labai susimaišę jausmai. Nežinau, ar aš galiu užimti visiškai aiškią poziciją šiuo klausimu. Manau, kad dauguma norėtų aiškumo, kad jiems nebūtų leista varžytis, bet aš nebežinau.
Įvairios mintys ir įvairūs jausmai. Aš nežinau, koks yra geriausias variantas ir manau, kad niekas nežino. Jei toks sprendimas yra priimtas, jis tikrai nesikeis ir teks visa tai priimti. Tai tiek.
– Metų pabaiga ir prisimenami įsimintiniausi įvykiai – šiemet tai tas startas, kai pasiekėte pasaulio rekordą?
– Japonijoje tikrai buvo labai įsimintinas laikas. Startai, patirtis. Viskas, ką išmokau. Manau, kad taip, tai tokia didžiausia patirtis buvo. Tikrai vienas iš ryškiausių momentų, žiūrint iš sportinės perspektyvos.
– O už sporto ribų?
– Daug visko įvyko šiais metais. Nežinau, reikėtų turbūt ilgai pasakoti. Keliavau, patyriau santykius ir atradau draugystes. Už tai esu dėkinga. Man šie metai tikriausiai labiausiai buvo apie santykius ir apie draugystę. Bet kažkokio vieno momento neišskirsiu.
– O dar kalbant apie jūsų stilių? Ar kažkas jus įkvepia, jums pataria?
– Ne, aš pati. Bet turbūt gaunu įkvėpimą iš kitų žmonių. Intuityviai formuoju savo stilių. Nežinau, įteikė „Stiliaus“ apdovanojimą, bet nežinau, ar dėl to, kaip rengiuosi. Tebūnie taip. Stilius yra gerai, grožis yra svarbu.
Daugiau naujienų skaitykite čia.