Lietuvių finale nebus – Š. Jasikevičiaus „Barca“ krito kaunietiškame „El Clasico“ | Kas vyksta Kaune

Lrytas.lt / G. Bitvinsko nuotr.

Antrajame Eurolygos pusfinalyje „Žalgirio“ arenoje penktadienio vakarą ietis surėmė „Barcelona“ ir Madrido „Real“ ekipos. Trečiame ketvirtyje į duobę smukę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai neatsitiesė ir rezultatu 66:78 (18:18, 18:24, 22:13, 20:11) turėjo pripažinti karališkojo klubo pranašumą. „Barca“ sekmadienį dėl trečios vietos žais su „AS Monaco“, kuris pirmame pusfinalyje nusileido Pirėjo „Olympiacos“.

Karališkasis klubas pusfinalio mačą pradėjo spurtuodamas 0:4, tuo metu Š. Jasikevičiaus auklėtiniai prabėgus dviem minutėms dar nebuvo iš vidaus paglostę tinklelio. „Real“ persvarą perpus mažino Alexo Abrineso tritaškis – 3:6. Madrido komandai pasistūmėjus dar keturiais, „Barca“ taškus rinko tik tolimais metimais – iš distancijos pasižymėjo Tomašas Satoransky – 6:10.

Antroje kėlinio pusėje, rodos, įtampą kiek nusimetę katalonai pradėjo dar geriau pataikyti iš toli ir perlaužė rezultatą – 15:11 po Nicolo Laprovittolos, A. Abrineso tritaškių. Likus žaisti porą minučių, tribūnose nuskambėjo skanduotės „žalia balta!“, ant parketo žengė „Žalgirio“ aprangą į „Barcos“ išmainęs Rokas Jokubaitis. Lietuvis pasižymėti nespėjo, o kėlinys baigėsi švieslentėje degant 18:18.

„Real“ antrą ketvirtį atidarė lengvais Anthony Randolpho taškais iš po krepšio – 18:20. Kitos atakos metu rinkdamas savo pirmuosius taškus rezultatą lygino R. Jokubaitis, netrukus ir išvedęs „Barcą“ į priekį – 22:20. Žaidimui vykstant apylygiai, tolimą dūrį smeigė Kyle’as Kuričius, o dvitaškį radus ir R. Jokubaičiui, Chus Mateo prašė minutės pertraukėlės – 27:22. Po minutinės abi komandos apsikeitė tritaškiais – 30:25.

Po katalonų klaidos Mario Hezonjai pasismaginus dėjimu, jau Š. Jasikevičius savo auklėtinius kvietė pasitarti – 33:29. Po pertraukėlės N. Laprovittola šveitė tritaškį su Sergio Llullo pražanga, nors keturių taškų vienos atakos metu pelnyti argentiniečiui nepavyko – 36:29. Į rūbines abi Ispanijos ekipos išėjo skirtumui mažai pasikeitus – 42:36.

Antros rungtynių dalies pradžioje taiklią rankelę demonstravo nelengvą tritaškį realizavęs M. Hezonja, tuo metu „Barcelona“ atsakė dvitaškiu – 44:39. Kėliniui persiritus į antrą pusę, katalonų puolimas strigo, tuo matu „Real“ šovė pirmyn.

Iš toli pataikė Nigelas Williams-Gossas, dvitaškiu atsakė Janas Vesely – 49:54. Svarbų raudonai mėlyniems tritaškį realizavo K. Kuričius – 52:54. Priešpaskutinis ketvirtis baigėsi Š. Jasikevičiaus komandai atsiliekant 55:58.

Lemiamą kėlinį „Barcelona“ lygino rezultatą (58:58), tačiau po pražangomis nusėtos atkarpos trapų pranašumą įgijo Madrido penkiukė – 58:62. Po Sergio Rodriguezo tritaškio besibaigiant atakai skirtam laikui, nepatenkintas Š. Jasikevičius prašė minutės pertraukėlės – 60:67.

Pusfinalyje likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, triuškinančiu dėjimu krepšį drebino Walteris Tavaresas, nors dvitaškiu atsakė Nikola Mirotičius – 63:69. Po „Real“ milžino baudų greitu tritaškiu situaciją kiek taisė A. Abrinesas – 66:73. Tašką dėjo M. Hezonjos tritaškis – 66:76. Š. Jasikevičiaus auklėtiniai galutiniu rezultatu 66:78 nusileido Madrido komandai ir sekmadienį kovos dėl trečios Eurolygos vietos.

„Real“: Walteris Tavaresas 20 (15 atk. kam.), Mario Hezonja 14 (9 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 12, Nigelas Williamsas-Gossas 10.

„Barcelona“: Alexas Abrinesas 16 (4/8 trit.), Nicolasas Laprovittola 12 (4/11 trit.), Kyle’as Kuričius 11, Tomašas Satoransky 7 (11 atk. kam.).

D. Motiejūnas po Kaune pralaimėto Eurolygos pusfinalio: kai labiausiai reikėjo, komanda sulūžo

Primename, kad pirmajame pusfinalyje reguliariojo sezono nugalėtoja Pirėjo „Olympiakos“ rezultatu 76:62 palaužė Donato Motiejūno atstovaujamą „AS Monaco“ ir sekmadienį finale susitiks su Madrido „Real“.