Iškilmingame renginyje įteiktos Lietuvos kultūros ir meno premijos

LRV / L. Penek nuotr.

Šiandien Vyriausybėje vykusiame iškilmingame renginyje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino dvylika Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusių kūrėjų. Premijos skirtos už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

„Dar niekada Ukrainoje nebuvo tiek kuriančių ir įvairiausius talentus atskleidžiančių žmonių kaip šiuo metu, kai Ukrainos žmonėms tenka sunkiausiai įsivaizduojamas išbandymas – ginti iš esmės viso laisvojo pasaulio ateitį, – jau antrąkart kūrėjus sveikindama vykstant Rusijos karui sakė premjerė. – Tikriausiai būtent tada, kai žmogus aiškiausiai išgyvena savo būties ir gyvenimo trapumą, būtent tose situacijose labai aiškiai pasirodo, kas yra labai svarbu, o kas – tik nereikšmingos detalės. Tada kūrybinė energija pasidaro kaip niekada stipri.“

Kaip skelbiama Vyriausybės pranešime, ministrė pirmininkė pabrėžė kultūros ir meno svarbą krizių akivaizdoje ir kasdieniame gyvenime. „Jei visas mūsų gyvenimas yra kūryba, tai profesionalus menas ir kokybiška kultūra yra tas deguonis, kuris prisotina, sustiprina kiekvieno iš mūsų gyvastį“, – kalbėjo premjerė ir dėkojo skirtingų sričių kūrėjams už jų indėlį į valstybės vystymąsi bei pabrėžė, kad ne valstybė kuria kultūrą, o kultūra augina valstybę.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos šiais metais buvo skirtos muzikologei Laimutei Ligeikaitei-Grubevičienei, baleto choreografui Martynui Rimeikiui, literatūrologui, vertėjui Vytautui Bikulčiui, vizualaus meno (kino) kūrėjai Emilijai Škarnulytei, šiuolaikinio šokio ir cirko ekspertui bei puoselėtojui Audroniui Imbrasui, dainų autoriui, dainuojamosios poezijos atlikėjui Andriui Kulikauskui, režisieriui, scenaristui Laurynui Bareišai, teatrologei Daivai Šabasevičienei, architektui Gintarui Čaikauskui, animatoriui, karikatūristui, iliustratoriui Iljai Bereznickui, šiuolaikinės grafikos kūrėjai Marijai Marcelionytei-Paliukei, režisieriui, aktoriui, poetui, rašytojui Alvydui Šlepikui.

„Neabejoju, kad kiekvienas iš čia susirinkusiųjų svajojame apie tokią Lietuvą, kuri mus visus telktų ateities kūrybai, kurioje kiekvienas galėtume atsiskleisti, būti savimi, plėtoti ir ugdyti savo talentus ir atskleistume naujas galimybes, kurioje būtų tirpdomas pyktis, susipriešinimas ir savigrauža. Nė kiek neabejoju, kad menininkų, kuriuos šiandien pagerbiame, dėka tai vyks sparčiau. Galiu tik dar kartą padėkoti Jums už Jūsų darbą, kūrybą ir ryžtą kurti bei, žinoma, norą dalytis savo kūryba su mumis visais“, – baigdama kalbą sakė premjerė.

Premijų teikimo renginyje taip pat dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys, Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, Kultūros ministerijos atstovai, laureatų artimieji, o šventinę nuotaiką kūrė atlikėja Neda Malūnavičiūtė ir ansamblis „4Tango“.

Vyriausybei tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu. Komisija iš 48 pretendentų atrinko 12 siūlomų Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatų. Premijas skirti buvo nutarta šių metų vasario 15 d. Vyriausybės posėdyje.

Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja kultūros istorikas dr. Vydas Dolinskas, jos nariai: violončelininkas Mindaugas Bačkus, rašytojas Danielius Mušinskas, vertėja Daiva Daugirdienė, ministrės pirmininkės patarėja Gabrielė Žaidytė, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, architektas Artūras Asauskas, šiuolaikinio šokio atlikėja, choreografė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, kultūros tyrinėtoja, fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė, kino kritikė Rasa Paukštytė, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam jo nariui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA