Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos valstybės įmonė „Regitra“.
Kaip nurodo STT, dėl prekybos poveikiu įtariama 12 asmenų: du „Regitros“ Vilniaus filialo vairavimo egzaminuotojai, trys tarpininkai ir septyni suinteresuoti asmenys.
STT pranešė antradienį atlikusi apie 40 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir darbo vietose, „Regitros“ Vilniaus filiale.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, „Regitros“ vairavimo egzaminuotojai reguliariai priimdavo kyšius iš suinteresuotų asmenų ir tarpininkų, kad nebūtų fiksuojamos kritinės klaidos ir nebūtų kliūčių išlaikyti vairavimo egzaminus.
Tyrimo metu nustatyta, kad tokios galimai korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos vyko reguliariai, už egzamino išlaikymą mokant apie 200–400 eurų.
Šiuo metu tiriama daugiau kaip 30 tokių korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.
„Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas antradienį išplatintame pranešime teigė, kad įstaiga bendradarbiauja su teisėsauga ir teikia „visą reikalingą informaciją“.
„Noriu pabrėžti, kad netoleruojame jokių korupcijos apraiškų ir patikinu, jog tokie veiksmai bus vertinami principingai“, – komentare teigė jis.
„Regitros“ vadovas pabrėžė, jog visiems darbuotojams keliami aukšti elgesio ir skaidrumo standartai, o esama situacija, anot jo, rodo, kad „taikomos antikorupcinės priemonės veikia“.
„Dar šiais metais sustiprintas bendradarbiavimas su STT pareigūnais bei naujai suburta valdyba, keliančia maksimalaus skaidrumo ir korupcijai atsparios aplinkos reikalavimus, duoda aiškiai matomus rezultatus. Patikinu, ir toliau dirbsime ties griežta nulinės tolerancijos korupcijai politika“, – sakė jis.
STT nurodo ikiteisminį tyrimą pradėjusi po gegužę pasirodžiusios 15min.lt publikacijos. Naujienų portalo slapta įrašyti pokalbiai ir kiti surinkti duomenys atskleidė, jog prekyba vairuotojų teisėmis Lietuvoje gana plačiai paplitusi.
15min.lt teigia sulaukęs daugiau nei dešimt liudytojų, davusių kyšius egzaminuotojams ir tarpininkams bei išlaikiusių vairavimo egzaminus Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Pasak portalo, kyšių kainos svyravo nuo 350 iki 2,5 tūkst. eurų.
Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.
Asmenys, turintys daugiau informacijos dėl galimos korupcijos VĮ „Regitra“ kviečiami susisiekti su STT Centrine tyrimų valdyba. Primenama, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijoms.