Antradienį Seime įstrigo siūlymas ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams mokėti nuo 50 iki 100 proc. didesnius atlyginimus karantino laikotarpiu.
Per priėmimo procedūrą pritarta konservatorių Antano Matulo ir Raimundo Martinėlio pataisai, kad paskelbus karantiną visiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams būtų mokama 50 proc. jų pastoviosios darbo užmokesčio dalies dydžio priedas. Tiems, kurie dirba su ypač pavojinga užkrečiamąja liga sergančiais pacientais ar vykdo epidemijų profilaktiką, būtų skiriami nuo 100 iki 150 proc. priedai.
Pritarus šiai pataisai, valdantieji nesiregistravo viso projekto priėmimui, todėl nepavyko surinkti būtino minimalaus 71 Seimo nario skaičiaus.
„Labai skaudu, kad taip elgiatės“, – valdantiesiems replikavo A. Matulas.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė kaltino opoziciją sužlugdžius jos projektą.
„Opozicija bando viską sumaišyti, sukeisti ir išbarstyti, registruosime kitą pasiūlymą. Pažiūrėkite į įstatymo paskirtį, nereikėtų visko taip išblaškyti“, – sakė ji.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad pirminis projektas buvo adekvatus, o opozicijos siūlymu jis buvo sugriautas. Ministras teigė, kad neatsakinga kelti atlyginimus visiems medikams, kai neaišku, kiek truks karantinas, ir kiek biudžetui atsieis algų padidinimai.
Antradienį Seimui ypatingos skubos tvarka buvo pateiktos Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos didinti atlyginimus ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams.
Pagal pataisas, siūlyta nuo karantino paskelbimo šalies ar savivaldybės teritorijoje mėnesio pradžios iki jo galiojimo mėnesio pabaigos su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais dirbantiems ar epidemijų profilaktiką atliekantiems sveikatos priežiūros specialistams pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus arba mėnesio algą didinti nuo 50 iki 100 procentų.
Koeficientai turėjo būti didinami biudžetinių įstaigų darbuotojams, o alga – viešųjų įstaigų darbuotojams.
Sprendžiant, kokiu procentu turėtų didėti koeficientai ar mėnesio alga, būtų sprendžiama atsižvelgiant į konkretaus darbuotojo darbo pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės laipsnį, veiklos mastą.
A. Kubilienės teigimu, šiuo metu neįmanoma suskaičiuoti, kiek lėšų reikėtų minėtiems priedams.
Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad su koronavirusu kovojantiems medikams bus mokami 15 proc. didesni atlyginimai.
Dėl koronaviruso plitimo visuotinis karantinas šalyje paskelbtas kovo 16 dieną. Vyriausybė jį pratęsė iki balandžio 13 dienos.