Seimas antradienį diskutuos, ar nuo 2020 metų į švenčių dienų, per kurias nedirbama, sąrašą įtraukti lapkričio 2-ąją – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną.
Jeigu Seimas tam pritartų, nedarbo dienos būtų ir lapkričio 1-oji, ir lapkričio 2-oji.
Tokią Darbo kodekso pataisą siūlo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narė Vanda Kravčionok.
Dabar Lietuvoje yra 13 šventinių dienų, per kurias nedirbama.
Atnaujinta 17.35 val.
Po svarstymo antradienį už pataisas balsavo 48 parlamentarai prieš – 13, o susilaikė 26. Jeigu Seimas per galutinį balsavimą tam pritars, nedarbo dienos būtų ir lapkričio 1-oji, ir 2-oji. Dar viena laisva diena atsirastų nuo 2020 metų.
Socialdemokratas Algirdas Sysas siūlė nedirbti tik vieną dieną – arba lapkričio 1-ąją, arba lapkričio 2-ąją, bet Seimas su tuo nesutiko: už balsavo 13, prieš – 36 ir susilaikė 33.
Pasak A. Syso, iš Europos Sąjungos valstybių vienintelėje Vengrijoje laisvadieniai yra ir Visų Šventųjų, ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienos, 11 šalių išeiginių tomis dienomis visai neturi, o 17 šalių minima viena diena.
Seimas taip pat nepalaikė konservatoriaus Jurgio Razmos siūlymo nebešvęsti Gegužės 1-osios. Už šios dienos išbraukimą iš šventinių dienų sąrašo balsavo 29 Seimo nariai, prieš – 30 ir susilaikė 32.
Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė konservatorė Gintarė Skaistė nurodė, kad kiekviena nedarbo diena valstybės biudžetui kainuoja apie 50 mln. eurų.