Po skaudžios nelaimės, kuomet Kauno klinikose užgeso gimdyvės ir jos kūdikio gyvybės, Kauno klinikų atstovai tikina, jog tai įvyko ne dėl jų kaltės. Gydytojai padarė viską, ką galėjo, tačiau moterį ištiko itin retai pasitaikanti komplikacija.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų atstovai pateikė savo versijas, kodėl įvyko skaudi nelaimė, palikusi šeimą be moters ir jos kūdikio. Gydytojai pateikia, jog moteris turėjo rimtą komplikaciją, kurios metu vaisiaus vandenys pateko į kraują ir sukėlė alergiją. Dėl šio sutrikimo nepavyko išgelbėti kūdikio, o ir pačios gimdyvės atgaivinti nepavyko.
„Visi gydytojai, akušeriai esame sukrėsti ir nuoširdžiai užjaučiame artimuosius, nes netektis yra negrąžinama. Vakar įvyko polotogoninis tyrimas. Mes įvertinome informaciją, kuri pasireiškė staigiu kvėpavimo sutrikimu, kraujo spaudimo pakilimu. Viso gaivinimo metu nebuvo jokių grįžtančios gyvybės ženklų, tad manome, kad mirties priežastis yra embolija vaisiaus vandenimis, kai gimdymo metu į moters kraujotaką patenka vaisiaus vandenų, kuri sukelia alerginę reakciją. Žinoma, sutrikus kvėpavimo funkcijai, vaisius taip pat negali išgyventi“, – kalbėjo Kauno klinikų akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė.
Nelaimėlę bandę išgelbėti medikai moterį gaivino 50 minučių, tačiau nebuvo jokių grįžtančios gyvybės ženklų. Sutrikus kvėpavimui ir kraujospūdžiui, šalia pacientės buvo ir akušeris, ir anesteziologas, tad gydytojų teigimu, moteris gaivinti pradėta nedelsiant. Gydytojai pastebi, jog tokia gimdymo komplikacija ištinka ypatingai retai. Iš 8000 gimdymų, viena moteris gali neišgyventi dėl vaisiaus vandenų embolijos.
Gimdymą paskatino patys medikai
Lina Jasisnskienė į Kauno klinikas buvo paguldyta prieš dvi savaites dėl pakilusio kraujo spaudimo. Akušeriai pasakoja, jog moteris turėjo gimdyti ankščiau, tad penktadienį gimdymas paskatintas su gydytojų pagalba. Staigi mirtis galėjo įvykti ir dėl trombų, tačiau skrodimo metu jų neaptikta, todėl klinikų atstovai laikosi pozicijos, jog moteris mirė nuo vaisiaus vandens patekimo į kraują.
„Gimdyvė atvyko 9 dienoms po nustatyto gimdymo termino. Jos terminas paskaičiuotas buvo 12 dieną. Užsitęsęs kraujospūdis, per daug vandenų rodė, kad gimdymas turi būti užbaigtas. Daryti Cezario pjūvį buvo per daug pavojinga. Pats vaisius buvo išnešiotas sveikas. . Vyresnis gimdyvės amžius, gali didinti embolijos tikimybę, tačiau to numatyti negalima, nes tai per daug retai įvyksta“, – konferencijos metu sakė akušerijos skyriaus vadovas doc. Vladas Gintautas.
Kauno klinikų atstovai tikina, jog kiekvieną kartą mirus gimdyvei ar jos kūdikiui, yra sudaroma speciali komisija, kuri aiškinasi visas įvykio aplinkybes. Tiriama, kaip buvo suteikta pagalba, kaip vyko gaivinimas ir gimdymo stebėjimas. Be to, apie kiekvieną tokį atvejį yra informuojama ir Sveikatos apsaugos ministerija.
Artimieji kaltina medikus aplaidumu
Mylimos moters, mamos, dukros netekę artimieji neketina šios istorijos taip palikti ir žada kreiptis į teisėsaugą, kad būtų pradėtas tyrimas dėl medikų aplaidumo.
„Man keista. Suprantu ir kitus, jie iš savo pusės sako. Čia ekspertai turi nuspręsti, tačiau jei moteris paguldyta su rizikos grupe, manau, kad ne viskas buvo padaryta“, – kalbėjo mirusios gimdyvės brolis.
„Neprisimenu akušerijoje, kad artimieji nekritikuotų medikų, nes esame tokioje specialybėje, kur siekiame paties geriausio. Nuolat džiaugiamės gimimo stebuklu. Kiek aš žinau, vyras buvo viso gimdymo metu. Tą pačią dieną informacija buvo suteikta ir močiutei. Ne visada ir dažniausiai ne dėl mūsų kaltės įvyksta nelaimės“, – pridūrė prof. R. Nadišauskienė.
[susije_video kurie=””]