Nuo kovo 15 d. iki gegužės 31 d. galima pateikti prašymus elektroniniu būdu internete pasiekiamoje informacinėje prašymų pateikimo sistemoje https://imokykla.kaunas.lt, norint, kad vaikai būtų priimti į Kauno miesto savivaldybės reguliavimo sričiai priklausančias bendrojo ugdymo mokyklas ateinantiems mokslo metams.
Kaip viešai skelbia Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, „prašymus elektroniniu būdu gali pateikti asmenys, jei vieno iš tėvų ir vaiko gyvenamoji vieta deklaruota Kauno miesto savivaldybės teritorijoje. Kitu metu prašymai teikiami tiesiai į mokyklas“.
Svarbu žinoti: „Jeigu vieno iš tėvų (globėjų) ir vaiko gyvenamosios vietos deklaracijos vieta – Kauno mieste, galima pateikti ne daugiau kaip tris prašymus, jeigu gyvenamosios vietos deklaracijos vieta kitur, – ne daugiau kaip du prašymus“.
Skyriaus specialistai parengė išsamius paaiškinimus bei atsakymus ir į klausimus, galinčius kilti tėvams, norintiems savo vaikus registruoti mokytis kurioje nors iš bendrojo lavinimo mokyklų ar lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Atsakymuose minima, kad „prašymo pateikimo laikas pirmumui įtakos neturi“, o neturint galimybių prašymą perduoti internetu, galima jį pateikti mokyklai, išdėstytą popieriuje.

Dėl eiliškumo priimant į vieną ar kitą savivaldybės įsteigtą mokyklą, reikėtų įsiminti, kas paaiškinta Švietimo skyriaus valstybės tarnautojų viešai pateiktoje informacijoje:
„Eilė sudaroma automatiškai informacinėje prašymų pateikimo sistemoje pagal tėvų nurodytą informaciją. Pirmenybė teikiama: vaikams, gyvenantiems mokyklai priskirtoje teritorijoje; specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams; besimokančių vaikų broliams, sesėms (įbroliams, įseserėms); anksčiau gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims; arčiausiai mokyklos gyvenantiems asmenims“.
Pažymėtina, kad savivaldybės įsteigtoms ugdymo įstaigoms aptarnaujamos teritorijos yra priskiriamos, o toms, kuriose Kauno miesto savivaldybė – tik viena iš steigėjų, – rekomenduojamos. Tačiau ne visada vaiko gyvenamoji vieta lemia jo priėmimą į konkrečią mokyklą.
Būsimasis mokinukas, net ir gyvendamas name greta mokyklos, neretai neturi garantijų, kad galės joje mokytis. Nes Kaune yra tokių švietimo įstaigų, kurioms leidžiama nepaisyti kaimynystės principo, nes aptarnavimo teritorijos joms nepriskirtos „dėl specializacijos“. Todėl tarkim, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, kuri „įgyvendina ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo elementus“, greitai geba užpildyti klases kitų Kauno vietovių, gal net kaimyninių savivaldybių, vaikais. Nes jie, kaip aiškino viena naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ prieš porą metų pasiskundusi mama, – „labiau ekologiški“ už šalia mokyklos gyvenantį buvusį darželinuką. Nors pastarasis „labai myli ir paukštelius, ir vabalus, ir medelius“…
Minima gimnazija, taip pat dar kelios kitos, oficialiai gali priimti vaikus iš visos Kauno miesto savivaldybės teritorijos. Tiesa, daugumai jų įvertinti pretendentus mokytis (būsimus talentus) kur kas lengviau, nei ekologiniam ugdymui „pasišventusius“ mažuosius kauniečius.

Galime dar kartą atkreipti tėvų dėmesį į tai, jog Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija įgyvendina sporto bei sveikatingumo ugdymo elementus, Juozo Grušo meno gimnazija – humanistinės kultūros ugdymo menine veikla elementus, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus – specializuotas pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo kartu su inžineriniu ugdymu programas, Veršvų gimnazija – novatoriško verslumo ugdymo elementus, „Vyturio“ gimnazija įgyvendina katalikiško ugdymo elementus, o Kauno tarptautinė gimnazija yra tautinių mažumų gimnazija.
Šios švietimo įstaigos neturi prievolės pirmiausia priimti šalia mokyklos gyvenančius, ir tik po to, jei lieka vietų, – iš toliau atvyksiančius mokytis vaikus. Todėl pagal savitą programą mokinius ugdančioms mokykloms klasių komplektavimas dažniausiais būna spartesnis nei kitoms.
Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, jog vasario mėnesį Kauno miesto savivaldybė patvirtino daugumos mokyklų bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų aptarnaujamas teritorijas. Jų žemėlapį skelbia savivaldybės interneto svetainė.
Dalis teritorijų buvo siaurinama, dalis – išplečiama, tad būsimų moksleivių bei priešmokyklinukų tėvams (arba globėjams) renkantis tinkamą įstaigą, kiekvienu atveju reikėtų pasigilinti į konkrečią situaciją. Kad, tarkim, „neteritorijos“ vaikui, norint mokytis kokioje nors prestižine vadinamoje Žaliakalnio ar kitos miesto dalies gimnazijoje, nereikėtų ieškoti, kas iš greta jos esančių būstų savininkų už kelis šimtus eurų pagelbėtų vienam iš tėvų (ir vaikui) deklaruoti reikiamoje teritorijoje gyvenamąją vietą…