Patvirtinta: A. Širinskienė palieka „Nemuno aušrą“ dar papildyta: trauksis ir iš Seimo vicepirmininkų

BNS / Jūratė Skėrytė 2025/01/14 09:11
Agnė Širinskienė / DELFI nuot.
Agnė Širinskienė / DELFI nuot.

Seimo narė Agnė Širinskienė paliko „Nemuno aušros“ frakciją Seime, išstos iš partijos ir trauksis iš Seimo vicepirmininkės pareigų.

Antradienį jį tapo į Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos nare.

„Tikrai norėčiau ramiai ir konstruktyviai dirbti, aš lieku valdančiojoje daugumoje su ta pačia Vyriausybės programa. Kitas motyvas, deja, ne toks smagus, bet išties man kelia labai daug klausimų ta įvairių teistų žmonių aplinka, su kuria aš nelabai norėčiau tapatintis“, – pasitraukimo iš „Nemuno aušros“ motyvus antradienį Seime žurnalistams aiškino A. Širinskienė.

Ji teigė stodama į „Nemuno aušrą“ nemačiusi „tam tikros aplinkos“ šioje partijoje.

Paprašyta paaiškinti, ką turi galvoje, Seimo narė paminėjo į aplinkos ministrus siūlytą Tomą Kovėrą, kuris kaltintas smurtu prieš tuometę gyvenimo draugę.

„Kai rinkausi „Nemuno aušrą“, Remigijaus Žemaitaičio labai aiškiai klausiau, ar tikrai jis susitikrins žmones, ar nebus žmonių, kurie turi vienokią ar kitokią ne pačią geriausią reputaciją, man buvo pasakyta, kad susitikrins, bet dabar, deja, yra taip“, – aiškino A. Širinskienė.

Ji pabrėžė norinti gilintis į darbus, o ne dalyvauti politiniame seriale.

„Tikiuosi, kad tos „Santa Barbaros“ bus mažiau mano gyvenime“, – tvirtino politikė.

„Žiūriu į ateitį konstruktyviai, ne kartą sakiau, kad atėjau į Seimą dirbti, ne bandyti ką nors išsireikalauti, turėti postus, bet tiesiog turėti sąlygas darbui. Tai buvo mano tikslas einant į rinkimus, aš tą tikslą ir pasirinkau“, – teigė ji.

Dėkojo buvusiai bendražygei

„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis antradienį padėkojo buvusiai bendražygei už darbą per Seimo rinkimus ir frakcijoje.

„Labai gaila, frakcija dėkoja Agnei už jos indėlį prisidedant prie rinkimų, dalyvaujant mūsų frakcijos darbe ir nuoširdžiai linkime naujoje frakcijoje gero darbo“, – sakė jis.

Partijos pirmininkas tvirtino nematąs nei savo, nei kitų kaltės, kad taip nutiko, taip pat nemano, kad turėtų, už ką atsiprašyti kolegės.

R. Žemaitaitis tvirtino nemanąs, kad daugiau Seimo narių galėtų palikti jo vadovaujamą frakciją.

A. Širinskienei pasitraukus iš „Nemuno aušros“ šioje frakcijoje liks 19 narių, o Demokratų frakcija padidės iki 14.

Seni pažįstami

„Pažįstame Agnę kaip darbščią, atsakingą ir kompetentingą politikę, net dirbdami skirtingose frakcijose praėjusios kadencijos metu drauge inicijavome ne vieną įstatymo projektą, palaikėme vieni kitų iniciatyvas“, – demokratų išplatintame pranešime sakė frakcijos seniūnas Linas Kukuraitis.

Anot jo, dėl daugumos esminių klausimų demokratų ir naujosios frakcijos kolegės požiūriai sutampa, tad didelių diskusijų dėl jungimosi prie frakcijos nekilo.

„Tikrai turime panašų požiūrį daugeliu svarbiausių klausimų, visi esame kairiųjų pažiūrų politikai. Demokratų frakcija Seime praėjusios kadencijos metu buvo viena aktyviausių, šiuo požiūriu Agnė Širinskienė puikiai papildys mūsų komandą, jos iniciatyvumas ir darbštumas žinomas visiems“, – sakė L. Kukuratis.

A. Širinskienė tvirtino pasirinkusi demokratus, nes daugelį šios partijos ir frakcijos žmonių pažįsta nuo 2016 metų, kai ir ji, ir jie priklausė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai Seime.

Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ įkūrė daugiausia iš „valstiečių“ pasitraukę politikai.

A. Širinskienė iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime pasitraukė 2021 metų pabaigoje. Ji tuomet dirbo Mišrioje Seimo narių grupėje, o „Nemuno aušros“ nare tapo pernai prieš Seimo rinkimus.

Seimo narė antradienį negalėjo atsakyti, ar stos į Demokratų sąjungą.

Rašys pareiškimą artimiausiu metu

Kaip „Nemuno aušros“ atstovė, A. Širinskienė yra paskirta Seimo vicepirmininke. Pagal koalicijos sutartį, šis postas demokratams nepriklauso.

Seimo narė antradienį tvirtino, kad artimiausiu metu parašys prašymą atleisti ją iš Seimo vicepirmininkės pareigų.

„Nesu įsikibusi jokių postų ir ne postai dirba, o Seimo nariai, jų rankos ir galvos. Tiesiog padarysiu taip, kaip, mano galva, civilizuotoje visuomenėje turi būti. Tiesiog Seimo pirmininkui įteiksiu atsistatydinimą“, – antradienį sakė politikė.

Pasak R. Žemaitaičio, naujo vicepirmininko skyrimo klausimas greičiausiai bus sprendžiamas kovo mėnesį prasidėjus Seimo pavasario sesijai.

Nepritarė R. Žemaitaičio politikai

Įtampa tarp A. Širinskienės ir R. Žemaitaičio kilo šiam pernai gruodžio pabaigoje pranešus, kad jeigu nebus vykdoma koalicijos sutartis dėl antro „aušriečių“ Seimo vicepirmininko paskyrimo, partija gali trauktis iš valdančiosios koalicijos.

Seimo narė tokį partijos lyderio pareiškimą sukritikavo, tvirtino, kad reikia ne kovoti dėl postų, o pradėti vykdyti rinkimų pažadus.

„Nemuno aušra“ į antro Seimo vicepirmininko pareigas teikia R. Žemaitaičio kandidatūrą, tuo metu parlamento vadovas Saulius Skvernelis atsisako jį teikti Seimui, kol nebus išspręstos jo teisinės problemos.

„Aušriečių“ lyderis teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus ir Holokausto neigimo, o praėjusių metų lapkritį prokuratūra pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su R. Žemaitaičiu – dėl galimo neapykantos kurstymo, kviečiant žmones uždegti žvakutes prie konservatoriaus Vytauto Landsbergio namų ir dėl galimo tuometinės premjerės Ingridos Šimonytės šmeižimo.

Be to, gruodžio pabaigoje „Nemuno aušros“ frakcija uždraudė kitiems savo nariams kalbėti frakcijos vardu ir pavedė vieninteliam R. Žemaitaičiui informuoti apie frakcijos ir koalicijos veiklą. A. Širinskienė tuomet pranešė svarstysianti savo tolesnį veikimą su šia politine jėga.

Valdančiąją koaliciją sudaro Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušra“. Iš viso Seime ji turi 86 balsus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA