Skrydžio pažinimo centre Kaune – galimybė pilotuoti reaktyvinį lėktuvą, paskraidyti virš dinozaurų ir įveikti aukščio baimę

Skrydžio pažinimo centras Kaune./ R. Tenio nuotr.
Skrydžio pažinimo centras Kaune./ R. Tenio nuotr.

Pernai gruodį Lietuvos aviacijos muziejuje duris atvėręs Skrydžio pažinimo centras kviečia patirti skrydžio džiaugsmą ir virtualiai pakilti virš debesų. Lankytojai gali išbandyti penkis simuliatorius: pilotuoti vieną iš 62 orlaivių, pasižvalgyti po 22 lėktuvų interjerus, patirti paukščio skrydį, paskraidyti su parasparniu, išbandyti sklandytuvą ir su giroskopu pabandyti įveikti skrydžio baimę.

Iš Kauno – į bet kurią pasaulio šalį

Per pirmą veiklos mėnesį Skrydžio pažinimo centrą aplankė apie 500 žmonių.

„Tai vienintelis Lietuvoje Skrydžio pažinimo centras. Susidomėjimas didžiulis, daugelis nori pabandyti pilotuoti lėktuvą ir iš Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo virtualiai nuskristi į bet kurį pasaulio oro uostą realiu laiku, matant realų panoramos vaizdą. Kiti nori paskraidžioti tik Kaune, virš savo namų, Senamiesčio. Turime ir nuolatinių lankytojų, vienas berniukas svajoja tapti sklandytoju, tad dažnai čia lankosi, treniruojasi“, – sakė Lietuvos aviacijos muziejaus Edukacijos ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Ernesta Dambrauskaitė.

Populiariausias centre – lėktuvo skrydžio simuliatorius „Microsoft Flight“, imituojantis tikrą skrydį, su realiu vaizdu ir garsu. Lankytojai atsisėda į lėktuvo kabinos imitaciją, čia įrengta sėdynė, traukosvirtis, vairalazdė, stabdžiai, pedalai. Panoraminiame ekrane matomas lėktuvo valdymas.

Kelionė trunka tiek, kiek užtruktų realiai. Galima pasirinkti ypatingas meteorologines sąlygas, išbandyti skrydį lietuje, pučiant stipriam vėjui, esant audrai, visiškai sutemus ir pan.

Populiauriausias – lėktuvo pilotavimo simuliatorius./ R. Tenio nuotr.

Nuo hidroplanų iki naikintuvų

Lankytojai gali rinktis skrydį iš 62 orlaivių. Sąraše – ir pirmasis „Wright“ lėktuvas. Dažniausiai lankytojams rekomenduojama paskraidyti nesudėtingai pilotuojamu „Cessna 172 Skyhawk“ apžvalginiu lėktuvu. Sąraše ir reaktyviniai, eksperimentiniai, akrobatinai lėktuvai, hidroplanai, naikintuvai.

Ekstremalių kelionių mėgėjams edukatorius Vaidotas Petrauskas rekomendavo rinktis „Hornet“ naikintuvą ar akrobatinį lėktuvą, reikalaujantį maksimalaus judesių tikslumo.

„Vienas iš užsienio atvykęs lankytojas, profesionalus pilotas lėktuvo simuliatoriumi išbandė skrydį su „Cessna 172 Skyhawk“, jis sakė, kad pilotuoja lyg tikrą, programa itin tiksli“, – pažymėjo edukatorius V. Petrauskas.

Virtualios realybės turas po lėktuvų vidų leis pabuvoti 22-uose skirtinguose lėktuvuose, apžiūrėti jų interjerą: piloto kabiną, prietaisų skydelį, įrangą.

Paukščio skrydžio patirtis ieškant dinozaurų./ R. Tenio nuotr.

Paukščiu praskristi virš dinozaurų ar Niujorko dangoraižių

Paukščio skrydį virš žemės galima pajusti su simuliatoriumi „Birdly“. Ant jo atsigulus kelionė valdoma rankomis, kurios virsta paukščio sparnais, bei galva. Šis prietaisas leidžia dalyvauti paukščio skrydžio lenktynėse, pažinti tris didžiuosius pasaulio miestus: Ciurichą, Niujorką ir Čikagą, patirti skrydį virš dinozaurų galvų ar pasinerti į povandeninį pasaulį.

Galima rinktis iš 8 paukščio skrydžio režimų ir vieno vabzdžio režimo, pasirinkti laiką ir ekstremalumo lygį. Simuliatorius suteikia galimybę patirti nardymą su žuvimis jūrų gelmėse, išgirsti pasakojimą apie vandenynų išsaugojimo svarbą.

Virš Čikagos nardydami kaip ereliai, lankytojai su virtualios realybės akiniais mato savo sparnus, girdi, kaip čia pat praskrenda sraigtasparnis, regi dangoraižius, gali nardydami tarp jų staigiai leistis žemyn ar vikriai pakilti virš debesų.

Pasirinkus skrydį su dinozaurais, praplasnojama pro pat juos, tad galima iš arti pamatyti prieš milijonus metų išnykusius gyvūnus.

Vartymo seansas su giroskopu./ R. Tenio nuotr.

Su giroskopu – išbandyti skrydžio baimės ribas

Ekstremalams siūloma išbandyti giroskopą – šis apvalus prietaisas lankytoją varto įvairiais rakursais, trumpam pakabina žemyn galva, leidžia pajusti skrydžio įvairovę.

Pasak edukatorės Viktorijos Grimalytės, giroskopas dažniausiai naudojamas kosmonautams treniruotis, taip pat su juo dirba akrobatinių skrydžių pilotai, kad patirtų apkrovas.

„Prietaise sėdintis lankytojas sukamas į visas įmanomas puses, pajunta skrydį 360 laipsnių kampu. Taip jis itin tikroviškai patiria laisvą judėjimą erdvėje. Šis prietaisas gali padėti įveikinėjant skrydžio baimę, čia aktyviai dirba vestibulinis aparatas“, – teigė edukatorė.

Norintieji išbandyti parasparnio simuliatorių turės įlipti į specialų lopšį. Prie simuliatoriaus prijungtas ventiliatorius, imituojantis vėjo gūsius ir sustiprindamas skrydžio pojūtį.

Dar viena siūloma patirtis – sklandytuvo valdymas, tam prireiks daug kantrybės ir atidos.

Sklandytuvas./ R. Tenio nuotr.

Rezervuoti iš anksto

Į Lietuvos aviacijos muziejuje veikiantį Skrydžio pažinimo centrą reikia registruotis iš anksto, apsilankymas mokamas.

Registracija tel. nr.:+370 37 390 357 arba el. paštu: [email protected]

Ekspozicijos šiame muziejuje nedirba, iki metų pabaigos vyksta pastato renovacija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA