Šiuo metu Vytauto Didžiojo karo muziejuje veikia karinių uniformų, vilkėtų nuo baltų genčių mūšių iki Lietuvos partizanų kovų, rekonstrukcijų paroda „Drąsos gijos”. Eksponuojamos puikiai ir detaliai rekonstruotos karių uniformos ir originalūs ginklai iš muziejaus rinkinių. Paroda veiks iki 2025 m. vasario 9 d.
Istorinė rekonstrukcija ne tik sukelia estetinį pasigėrėjimą: uniformos, meistriškai atkurtos pagal senąsias nuotraukas, paveikslus, piešinius ir šimtų metų senumo detalius aprašymus, yra dar vienas geras būdas pažinti istoriją. Natūralu, jog tikslumo siekiantys rekonstruktoriai susiduria su daugybe specifinių problemų. Taigi, koks tai procesas?
Sužinoti apie rekonstrukcijos iššūkius, patirtį ir galimybes kviečiame parodai „Drąsos gijos” ir istorinei rekonstrukcijai skirtame seminare.
Vytauto Didžiojo karo muziejaus muziejininkas Benas Turskis papasakos apie parodos „Drąsos gijos” projekto ištakas ir pristatys rezultatus. Eglė Kukytė iš Istorinės rekonstrukcijos studijos supažindins su istorinio kostiumo rekonstravimo procesu ir problemomis. Arūnas Bugvilionis iš daugeliui puikiai žinomos Senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakiai” kalbės apie Lietuvos viduramžių istoriją, kurios rekonstrukcijoje slypi milžiniška svarba ir problematika. Puikus rekonstruktorius dr. Ramūnas Skvireckas nušvies istorijos spalvinimo kelius ir klystkelius. Lietuvos laisvės kovas tyrinėjantis ir knygas Lietuvos karybos istorijos temomis rašantis vrš. Ernestas Kuckailis papasakos apie galvos skausmą: deaktyvuotus ginklus, muliažus ir kopijas. Seminarą moderuos Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos skyriaus vedėja dr. Laima Bucevičiūtė.
Seminaras vyks sausio 16 d. 15 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas). Renginys nemokamas.