Pasitinkame Žaliąją medinę gyvatę: svarbiausios Naujųjų nakties spalvos ir į sėkmę lydintys valgiai

delfi.lt / Vaiva Arnašė 2024/12/30 16:44
Žaliosios gyvatės metai / Shutterstock / Delfi.lt nuotr.
Žaliosios gyvatės metai / Shutterstock / Delfi.lt nuotr.

Žaliosios medinės gyvatės metai jau išauš visai netrukus – pagal kinų kalendorių, tai nutiks sausio 29 dieną. Dažnai juokaujama, kad šie metai bus moterų metai, nes visos moterys bent šiek tiek yra gyvatės. Tiesa tai ar ne, spręsti kiekvienam. O mes pasidomėjome, kaip Gyvatės metus pasitiks pasaulis, ką reiktų dėvėti, kaip pasitikti, kad sulaukti sėkmės, kokios spalvos bus laimingos.

Gyvatės metai simbolizuoja išmintį, kantrybę, atsargumą, tikslus, todėl svarbu pasitikti juos su teigiamomis mintimis ir noru keisti gyvenimą į gerąją pusę. Nors šventimo tradicijos skiriasi, visame pasaulyje yra paplitusi tradicija duoti sau pažadus, išsipildo jie ar ne, klausimas ir mūsų pačių pastangų reikalas, bet ši tradicija yra paplitusi ne tik pas mus, bet ir visuose pasaulio žemynuose.

Ir dar ką sako astrologai, kad šie metai pagal kinų horoskopą bus sėkmingi tiems, kurie gimė Taučio, Triušio, Ožkos ir Beždžionės metais. Gimusieji Žiurkės, Arklio ir Drakono metais turėtų būti atsargesni ir atidesni.

Laimingos spalvos ir gyvatės simboliai

Va čia tai bus Kūčios: kulinarė pasidalino net 18 silkės patiekalų receptų, kuriems pagaminti nereiks nei daug laiko, nei pinigų

Tyrimas parodė, kas žmones labiausiai erzina per šventes ir kuris patiekalas svarbiausias ant Kalėdų stalo

Kalėdų kvapai turi ypatingą svarbą: pasakė, kuo kvepinti namus, kad pasąmonėje įstrigtų patys geriausi atsiminimai

Pasitinkant Gyvatės metus pagal kinų horoskopą, svarbu pasirinkti spalvas, kurios atneša harmoniją ir palankumą. Gyvatė yra susijusi su išmintimi, paslaptimis ir transformacija, todėl spalvos, kurios atspindi šias savybes, gali padėti pritraukti gerovę.

Asociatyvi / A. Gripkauskaitės nuotr.

Štai kokios laimingos spalvos Gyvatės metais:

Žalia – tai spalva, susijusi su Gyvatės simbolika. Ji atspindi augimą, vaisingumą ir gyvenimo ciklą. Žalia spalva gali padėti išlaikyti pusiausvyrą ir sveikatą.

Juoda – tai gili ir paslaptinga spalva, susijusi su Gyvatės išmintimi ir gebėjimu prisitaikyti prie pokyčių. Juoda gali simbolizuoti apsaugą ir paslaptis.

Raudona – nors raudona dažnai siejama su drąsa ir aistra, ji taip pat gali padėti pritraukti sėkmę ir energiją Gyvatės metais, nes ji simbolizuoja aktyvumą ir ryžtą. Kinų kultūroje raudona spalva iš esmės simbolizuoja sėkmę, laimę ir klestėjimą. Norint pritraukti sėkmę ir apsisaugoti nuo neigiamų likimo ženklų, rekomenduojama per Naujuosius dėvėti raudoną drabužį. Ši spalva taip pat apsaugo nuo piktųjų dvasių ir neigiamų energijų.

Auksinė ir sidabrinė – šios spalvos atspindi sėkmę, turtus ir gerovę. Auksinė simbolizuoja klestėjimą ir galimybes, o sidabrinė – grynumą ir rafinuotumą.Auksiniai papuošalai ar kiti aksesuarai gali puikiai papildyti raudoną spalvą ir sustiprinti sėkmės pritraukimą.

Balta – ši spalva atspindi švarumą, harmoniją ir naują pradžią. Balta gali būti naudinga siekiant pritraukti teigiamus pokyčius ir pradėti naujus projektus.

Simboliai ir amuletai – Gyvatės simbolis yra neatsiejama kitų metų dalis, todėl galite pasirinkti papuošalus, drabužių detales ar aksesuarus su gyvatės atvaizdais. Tai gali būti grandinėlės, žiedai ar sagos, kurios padės pritraukti išmintį, kantrybę ir sėkmę.

Kinų kaligrafija – Jei norite sustiprinti teigiamą energiją, galite pasirinkti aprangą su kinų kaligrafija, ypač su žodžiais, reiškiančiais „laimė“, „sėkmė“ ar „klestėjimas“. Tai bus ne tik simbolis, bet ir galingas talismanas.

Nepamirškite papuošti namų

Raudonos ir auksinės dekoracijos – Namai turėtų būti papuošti raudonais ir auksiniais atspalviais. Galite naudoti raudonas lemputes, kaspinus, langų užuolaidas, staltieses ir kitas dekoracijas, kad pritrauktumėte gerą energiją ir sėkmę.

Citrinų ir apelsinų kvapai – Šie vaisiai yra sėkmės ir gerovės simboliai. Galite papuošti stalą su citrinų ir apelsinų rinkiniais, tikima, kad jie taip pat atneš ir sveikatos.

Raudoni žibintai ir žvakės – Kinų kultūroje raudoni žibintai ir žvakės simbolizuoja šviesą ir gerovę, kuri padeda pašalinti tamsą ir pritraukti laimę į namus.

Pinigų simboliai – Daugelyje kinų namų galima rasti dekoracijas su pinigų simboliais tokiais kaip auksinės monetos ar raudoni vokai su pinigais. Tai simbolizuoja finansinę sėkmę ir klestėjimą. Jeigu norite sutikti pagal tokias tradicijas, galite pasikabinti šiuos simbolius namuose arba palikti juos šalia durų.

Žydintys augalai – Puikus pasirinkimas Naujųjų sutikimui turįti namuose žydinčių augalų, ypač tų, kurie žydi žiemą. Štai persikų žiedai simbolizuoja ilgaamžiškumą, o bambukai, atneša klestėjimą.

Archyvo / Skaitytojų nuotr.

Kaip švęsti, kad metai būtų sėkmingi?

Valgykite sėkmę nešančius patiekalus – Kinų Naujieji metai neatsiejami nuo gausių ir prasmingų patiekalų. Įsitikinkite, kad valgote patiekalus, turinčius pozityvią simboliką. Pavyzdžiui, pasirinkite keptą arba garinta žuvį su sojos padažu, imbieru ir svogūnais, kuri reiškia visa ko gausybę bei sėkmę ar noodle (ilgus makaronus), kurie simbolizuoja ilgą ir sveiką gyvenimą.

Jūros gėrybės, ypač krevetės, krabai ir midijos, dažnai yra ant stalo per Naujųjų metų šventes, nes jos laikomos turtų simboliu. Taip pat sakoma, kad šie patiekalai užtikrina gerus ne tik finansinius, bet ir asmeninius pasiekimus. Apelsinai ir mandarinai dažnai yra padedami ant stalo arba naudojami kaip dovanėlės, nes jų spalva primena aukso ir turtų simboliką.

Šie vaisiai taip pat yra laikomi „laimės“ vaisiais. Saldūs ryžiai dažnai siejami su šeimos gerove ir vienybe. Kinų Naujųjų metų vakarienei taip pat paprastai patiekiami saldainiai ir vaisiai, kurie simbolizuoja gerovę ir laimę.

Daugelyje kinų namų per šventes būna saldžių riešutų, džiovintų vaisių, datulių ar slyvų, kurios dažnai yra valgomi kaip užkandžiai. Taip pat simbolikos turi pyragai ar bandelės, kurie yra apskritos formos. Nevalgykite sraigių, nes jos siejamos su pralaimėjimais.

Atlikite šeimos ritualus – Naujieji metai yra puikus laikas apsivalyti ir atlikti šeimos ritualus. Galima kartu su visa šeima sutvarkyti namus, taip atsikratant to, ko nereikia, kaip tai daro nemažai tautų visame pasaulyje, kad išmestų ne tik bereikalingus senus daiktus, bet ir neigiamą energiją. Tai yra simbolinis gestas, atveriantis kelią naujai pradžiai.

Išvenkite ginčų – Tai svarbu šventės metu, nes ginčai atneš ne tik neigiamą energiją, bet ir trukdys pritraukti laimę.

Linkėkite kitiems sėkmės – Jei norite pritraukti gerą karmą, visada pradėkite nuo gerų linkėjimų kitiems.

Daugiausiai bus švenčiama Azijoje, kitose šalyse, kur stiprios kinų bendruomenės

Kinijoje Naujieji metai pagal mėnulio kalendorių, vadinami „Pavasario švente“ ir tai yra svarbiausia metų šventė. Ši šventė trunka iki 15 dienų ir pasiekia kulminaciją pirmąją Naujųjų metų dieną. Gyvatės metai bus švenčiami su tradiciniais elementais, tokiais kaip fejerverkai ir petardos, kurios turi atbaidyti blogas dvasias. Taip pat raudonaisiais vokais (hongbao), kuriuose būna pinigai ir kurie perduodami šeimos nariams ir draugams, ypač vaikams, kaip sėkmės simbolis.

Dar vyksta šokiai, parodomieji spektakliai, tokie kaip drakono šokiai, kurie yra įprastas elementas per kinų Naujųjų metų šventes. Šie Naujieji neapsieis be gyvatės simbolikos – kadangi Gyvatė yra įtakingas zodiako ženklas, ji bus vaizduojama įvairiuose papuošimuose, drabužiuose ir meniniuose elementuose.

Taivanas taip pat švenčia kinų Naujųjų metus su daugybe tradicijų, panašių į tas, kurios laikomos Kinijoje. Be to, Taivane ypatingas dėmesys skiriamas šventinėms šeimos vakarienėms, kurios dažnai trunka ilgiau nei vakarienės, kurių metu ruošiama daugybė patiekalų, simbolizuojančių gerovę ir sėkmę.

Singapūras, kuriame gyvena daug kinų tautybės žmonių, taip pat švenčia Naujus metus pagal mėnulio kalendorių. Singapūre, kaip ir kitose pietryčių Azijos šalyse, didžiausia šventė vyksta taip vadinamuose Chinatown, kur rengiami parodomieji šokiai, koncertai, fejerverkai ir tradiciniai pasirodymai. Singapūre taip pat populiarios parodos ir mugės, kuriose parduodami amatininkų dirbiniai, simbolizuojantys naujojo metų pradžią, įskaitant gyvatės atvaizdus.

Vietname ši šventė vadinama Tết ir yra viena svarbiausių metų švenčių. Jos metu, kaip ir Kinijoje, šeimos renkasi kartu, kad pasidalintų maistu ir pasveikintų vieni kitus su gerove. Vietname taip pat tradiciškai dovanojami raudoni vokai, o gyvatės metų simbolika bus pastebima tiek mene, tiek puošybos elementuose, drabužiuose.

Pietų Korėjoje kinų Naujieji metai, vadinami Seollal, ir švenčiami pagal kinų tradicijas, tačiau su korejištiškomis tradicijomis. Per šventę korejiečiai renkasi šeimomis ir atlieka pagarbos ritualus seneliams ir proseneliams, dažnai rengiasi tradiciniais drabužiais, vadinamais hanbokais, taip pat valgo tradicinius patiekalus.

Nors Japonija turi savo Naujųjų metų šventę, vadinamą Shōgatsu, kuri skiriasi nuo kinų Naujųjų metų, Japonijoje taip pat yra daug žmonių, kurie švenčia Naujuosius pagal kinų mėnulio kalendorių. Naujųjų metų šventės įtaka Japonijoje yra stipri dėl kinų kultūros, tačiau čia Gyvatės metų šventimas galbūt bus mažiau ryškus nei kitose Azijos šalyse.

Kituose regionuose, kur kinų bendruomenės yra stiprios, pavyzdžiui, Malaizijoje, Tailande, Indonezijoje, Filipinuose, JAV (ypatingai San Franciske, Los Andžele ar Niujorke) Kanadoje, Europoje (Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje (Berlyne ir Frankfurte), Prancūzijoje (Paryžiuje), kinų Naujieji metai švenčiami įvairiais būdais, tačiau pagrindiniai elementai, tokie kaip šeimos susibūrimai, raudonų vokų įteikimas, tradiciniai valgiai, įvairūs teatraliniai pasirodymai ir fejerverkai yra būdingi visiems.

Parengta pagal chinahightlights.com, tehpruce.com, chinesenewyear.net, timeanddate.com, Asia Society.com, Chinadaily.com, chinesezodiac.com, astroyog.comi, thechineseastrology.com

Daugiau skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA