„Nėra nieko geriau kaip turėti savo parkavimo vietą prie namo. Grįždama namo vėliau tikrai žinai, kad turėsi kur pastatyti automobilį, kad nereikės eiti per lietų ir vėją toliausiai nuo namų palikus mašiną“, – sako Šilainių daugiabučio gyventoja, kurios iniciatyva „Mano BŪSTAS“ iš esmės atnaujino automobilių stovėjimo aikštelę.
Statė kur papuola
Nors Rasytės gatvės daugiaaukštyje – net 38 butai, gyventojai ilgus metus turėjo tenkintis vos 12 automobilių talpinančioje aikštelėje. „Dar 6 mašinas palei gatvę sustatydavom. Šilainių apkrovimas automobiliais be galo didelis, todėl grįžus vakare po darbų pasistatyti mašiną buvo didžiulė problema. Ir duobių netrūko“, – prisimena kaunietė.
Neradę vietos prie namų, gyventojai numesdavo automobilį kur papuola.
„Dažnai ir geras 6 minutes iki namų tekdavo paeiti, parkuodavome prie ratų montavimo serviso esančios aikštelės. Tada reikėdavo anksti ryte patraukti mašiną, kad netrukdytum servisui dirbti“, – pasakoja moteris.
Dar sunkiau buvo jaunoms šeimoms su vaikais. „Jei su mažu vaiku nori važiuoti, tai vienas tėvų eina atvaryti toli stovinčios mašinos. Tada grįžta į aikštelę, sustoja, kol susikrauna vežimėlius, žiūrėk – jau ir kamštis kieme. Būdavo ir užstato, telefono nepalieka, pypina, visi Šilainiai skamba, niekas neateina… Visko būdavo tikrai“, – sako gyventoja.
Anot jos, kaimynai stengdavosi grįžti namo anksčiau, kad rastų vietą – kas pirmesnis, tas gudresnis… Neapsikentę gyventojai nusprendė, kad namui reikalinga didesnė aikštelė.
Pribrendo sprendimui
„Norėjosi sprendimo, kad grįžęs vakare turėtum savo vietą, uždarą teritoriją, nes ir kitų namų gyventojai sugebėdavo mūsų mažytėj aikštelėj automobilį pasistatyti. Norėjosi normalios, saugios, apšviestos, namo gyventojų poreikius tenkinančios aikštelės, kurioje nebijotum palikti mašiną“, – pasakoja moteris.
Kaimynų ilgai įkalbinėti nereikėjo. „Mūsų namas atjaunėjęs, daug jaunų šeimų, turime branduolį gyventojų, kuriems aktualus automobilių parkavimas“, – sako kaunietė.
Anot jos, dabar, jau pastačius aikštelę, nėra nė vieno nelaimingo kaimyno. „Kiekvienas turi sau priskirtą vietą, ir po du, ir po tris automobilius pasistato, ir svečiai telpa, nes aikštelė tikrai labai erdvi. 60 mašinų laisvai gali tilpti, panašu, kad ir daugiau“, – teigia moteris.
Nuo nepageidaujamų svečių aikštelę saugo užtvaras, kurį gyventojai pakelia telefono skambučiu neišlipdami iš automobilio.
„Labai daug problemų išsisprendė. Džiaugiuosi, kad namo administratorius „Mano BŪSTAS“ patarpininkavo, prisidėjo. Darbai neužtruko, tikrai sklandžiai vyko.
Gyventojai pageidavo per 3 mėnesius turėti aikštelę, o statybos darbai buvo atlikti per 2,5 mėnesio, pavyko kaip planuota. Darbų pabaigoje jau nekantravome – jau labai norėjome aikštelės“, – dalinasi gyventoja.
Sprendimas – ranka pasiekiamas
„Šilainiuose tiesiog tiršta automobilių, o senos aikštelės tikrai netenkina dabartinių gyventojų poreikių – parkavimo problema yra be galo aktuali. Tiesa, sprendimas yra visai čia pat, tereikia gyventojų iniciatyvos ir noro. Šis Rasytės gatvės daugiabučio gyventojų pavyzdys rodo, kad pagerinti savo gyvenimo kokybę galima labai greitai“, – sako „Mano BŪSTO“ Kauno regiono vadovas Valentinas Jerošenko.
Sulaukęs gyventojų kreipimosi, „Mano BŪSTAS“ pasirūpino aikštelės atnaujinimu.
„Suradome projektavimo ir statybų rangos įmones, kurios atliko darbus, kontroliavome darbų eigą ir kokybę. Šiandien vietoje duobėtos ir mažos aikštelės gyventojai naudojasi modernia, erdvia, apšviesta, saugia, trinkelėmis klota aikštelė su lietaus nubėgimo sistema“, – teigė V. Jerošenko.
„Dabar ir blogas oras nebaisu, ir parduotuvėj nebijai apsipirkti. Ramu, nes žinai, kad prie namų galėsi ir privažiuoti, ir pirkinius išsikrauti“, – konstatuoja kaunietė, kurios iniciatyva ir „Mano BŪSTO“ pastangomis nauja automobilių stovėjimo aikštelė šalia namų tapo realybe.