Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2) gruodžio19 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į pirmosios parodos iš serijos Kolekcininkai atidarymą, kurioje lankytojai galės išvysti Edvardo Mickevičiaus dekoratyvinių lėkščių kolekciją.
Muziejus pristato parodų ciklą Kolekcininkai, įkvėptą paties Pauliaus Galaunės, kuris buvo ne tik bibliofilas, bet ir grafikos kūrinių – ekslibrisų, estampų, piešinių – kolekcininkas ir tyrinėtojas. Šį pomėgį jis paveldėjo iš savo tėvo ir sukaupė daugiau nei 800 XVII–XX a. ekslibrisų, per 12 tūkstančių knygų asmeninėje bibliotekoje ir daugiau nei 1200 grafikos kūrinių, kurie šiuo metu saugomi Galaunių namuose-muziejuje. Šis pomėgis ir kolekcionavimo aistra leidžia išsaugoti praeities paslaptis, idėjas ir formas, kurios vėl ir vėl kviečia mus į kelionę per istorijos labirintus.
Pirmoje šios serijos parodoje „Kolekcininkai: Edvardas Mickevičius: dekoratyvinių lėkščių kolekcija“ pristatoma daugiau nei 230 išskirtinių lėkščių iš asmeninio kolekcininko rinkinio, kurį jis kaupia nuo 1985 m. – jau beveik 39 metus. Iš daugiau nei 1000 per šį laikotarpį sukauptų lėkščių parodai atrinktos pačios įdomiausios – rankų darbo, įvairių formų, dydžių ir dekoravimo technikų lėkštės iš skirtingų pasaulio šalių.
Parodoje pristatoma dekoratyvinių lėkščių kolekcija, kurios eksponatai daugiausia surinkti Europoje, tačiau ekspoziciją papildo ir pavyzdžiai iš Azijos šalių bei Amerikos. Kolekcijos lėkštės, – tiek asmeniškai įsigytos kolekcininko, tiek gautos kaip dovanos iš draugų ir kolegų, – atspindi įvairialypę kultūrinę ir meninę raišką.
Eksponuojamos lėkštės pasižymi savo paskirčių ir dizaino įvairove: antikvarinės ir šiuolaikinės, dekoratyvinės, sieninės, kabinetinės, stalo, servizų, proginės, autorinės bei vienetinės. Atlikimo technikos varijuoja – nuo porceliano ir fajanso iki akmens masės, terakotos, metalo, stiklo bei medžio. Kiekvienas eksponatas kolekcininkui yra ne tik materialus objektas, bet ir reikšmingas gyvenimo istorijos bei idėjų liudijimas, atspindintis jau praeityje likusio laikotarpio dvasią ir išliekantis per kolekcininko aistrą bei jo paliktą kultūrinį pėdsaką.
Paroda veikia: 2024 12 19 – 2025 03 30.