Istorija be galo – vieno buto name turinčiame 12 kambarių ir vėl nenustatyta pažeidimų – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Istorija be galo – vieno buto name turinčiame 12 kambarių ir vėl nenustatyta pažeidimų

Daugiabutis Perkūno al. / R. Tenio nuotr.
Daugiabutis Perkūno al. / R. Tenio nuotr.

Adresu Perkūno al. 28 statomas tikras frankenšteinas – vienbutis namas turi 12 kambarių ir 10 tualetų. Kaimynų vertinimu, šių statybų metu daromi akivaizdūs pažeidimai, tačiau atliekamų patikrinimų metu, jokių pažeidimų nenustatoma. 

Daug aistrų keliantis namas stovi Perkūno alėjoje 28. Čia spalio 31 d. ir vėl buvo atliktas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) tyrimas. Tai jau trečias patikrinimas šiemet, portalo žiniomis, tiek pat patikrinimų buvo atlikta ir praėjusiais metais.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ dar 2022 m. rugsėjį pranešė apie šiuo adresu vykdomus statybos darbus. Tiesa, tuo metu pastatas buvo be langų ir netiko gyvenimui.

Tuo metu statyti pastatą savininkai pradėjo net neturėdami tam leidimo.

„Žemės paskirtis pakeista praėjusių metų rugsėjį, tačiau statybos leidimas pastato paskirties keitimui iki šios dienos neišduotas. Norint pakeisti pastato paskirtį iš vienbučio į daugiabutį gyvenamą namą, būtina gauti statybos leidimą”, – tuo metu situaciją komentavo savivaldybės Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.

Ir nepaisant šių stebinančių aplinkybių, minėtame sklype tuo metu jau buvo parduodami butai, dalis netgi parduoti.

Tuo metu skelbime taip pat buvo nurodoma, kad vieno buto kaina – nuo 89 tūkst. eurų, už kvadratinį metrą prašoma maždaug 2,7 tūkst. eurų.

Naujakuriai, susigundę šiuo pasiūlymu, formaliai įsigijo ne butus, o dalį namo patalpų.

Darbai toliau tęsiami

Praėjus dvejiems metams, belieka konstatuoti, jog bent kol kas statytojo planui kelio užkirti nepavyksta.

Registrų centro duomenimis, adresu Perkūno al. 28 stūkso vieno buto gyvenamasis namas. Tai reiškia, jog pagal STR, čia gali gyventi viena šeima. Šalia gyvenamojo pastato dar yra ir nedidelis ūkinis pastatas.

Tačiau tuo pačiu metu, pastatas priklauso konei 10 skirtingų savininkų – tarp savininkų ir vienos Mažosios bendrijos vadovas, bei Kaune pagarsėjęs verslininkas Marius Kizelevičius.

Taigi, kyla įtarimas, jog iš tiesų pastate gyvena kur kas daugiau žmonių, daugiau nei viena šeima. Juolab namas yra dviejų aukštų, turi net 12 kambarių.

Registrų centro duomenimis, toks namas buvo pastatytas 1992 metais.

Statybos inspekcija jau ne kartą domėjosi šiuo statiniu. Vien šiemet jau buvo atlikti du patikrinimai – vienas birželį, o kitas rugpjūčio 26-ąją dieną. Apie pastarąjį patikrinimą pranešė portalas 15min.

Objektu domėjosi ir tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas.

„Perka vieno buto senos statybos namą Kauno centre šalia stadiono ir jame pradeda be leidimų įrenginėti kelioliką butų. Kaimynams kyla klausimai, kaip taip galima, kur žiūri statybų inspekcija, kur bus parkuojami automobiliai, nes tai nenumatyta, kaip bus sutvarkyti elektros įvadai“, – paskelbtame vaizdo įraše pasakoja S.Malinauskas.

Pasaka be galo

Iš esmės, šiame objekte daug kartų kartojasi ta pati istorija. Skundus VTSPI teikia nepatenkinti kaimynai – anot jų, keliamas triukšmas, statybų metu buvo sudaužyti borteliai. Be to, dar 2022 m. bendrijos Vaižganto gatvėje įsikūrę „Ąžuolyno namų” gyventojai portalui pasakojo, jog įžiūri akiplėšišką bandymą apeiti įstatymus.

„Pradėję domėtis apie vykdomus darbus, pastebėjome skelbimus viename iš nekilnojamojo turto portalų, kurie mums sukėlė lengvą šoką. Dar kartą pasikartosiu, jog tai vienbutis namas, kuris pagal pateiktas skelbimo nuotraukas atrodo kaip daugiabutis namas ar bent jau kotedžas, kiek daugiau nei 8 arų sklype. Žinome, kad daugiabutis namas yra nuo trijų butų, kuriam keliami tam tikri reikalavimai, kaip automobilių stovėjimo vietos, administratorius ar konteinerių pastatymo vieta. Pažymime, jog skelbime matome 10 butų dalimis.

Iš tiesų kaip bendrija nesame statytojai ir apie konkrečius reikalavimus nežinome, tačiau tai, kas matoma plika akimi, mums yra nesuprantama. Šioje situacijoje tik galime numanyti, kiek asmenų gyvens tame plote, kokia bus jų kaita. Mus tai verčia susimąstyti ar taip galima apeiti įstatymus? Ar tokios statybos yra teisėtos? Šie klausimai tik retorika, tačiau kaip bendruomenė siekiame gyventi saugioje bei ramioje kaimynystėje”, – dėstė daugiabučių namų „Ąžuolyno namai” bendrijos pirmininkė Marija Matulaitienė.

Kitaip nei anksčiau, spalio 31 d. patikrinimo metu nepasirodė nei vienas iš adresu Perkūno al. 28 esančio namo gyventojų. Be žurnalistų ir statybų inspekcijos darbuotojų, taip pat pasirodė ir du šalia gyvenantys piliečiai – kaimynas Nerijus ir jo žmona. Jie neslėpė, jog patys ir pateikė skundus statybų inspekcijai.

Portalo žurnalistus mielai pasitikęs vyras pasakojo, jog jo vertinimu, adresu Perkūno al. 28 statomame name esama akivaizdžių pažeidimų.

„Gavau tokią informaciją, kad ant valstybinės žemės yra parduotos automobilių stovėjimo aikštelės. Žmonės įsigijo būstą, berods pirmame aukšte, pagyvenusi pora skundėsi man. Pradėjo pasakoti man, kaip čia viską griauna, kaip viskas supeliję viduje. Yra išmuštos laikomosios sienos. Man sako, kad velnias žino, ką jie čia daro.

Jie savavališkai pakeitė namo išvaizdą, pridarė langų. Kaimynui išpjovė vartus, išpjovė tujas, yra policijos ikiteisminis tyrimas pradėtas. O kad jie pradėjo važinėti šaligatviais ir nachališkai dėti trinkeles, tai mes ėmėmės veiksmų, rašėm skundus. Ne vienas valstybinės žemės sklypas buvo užgrobtas”, – pasakojo kaimynas.

Du sutikti artimų namų gyventojai taip pat kėlė teoriją, esą Kauno savivaldybė tyčia nemato problemos.

„Galbūt kažkas iš Kauno savivaldybės apie visa tai žino ir užmerkia akis. Jiems neva buvo suteikta informacija, neva darykit jūs viską be leidimo. Nėra leidimo, nėra statybų, nėra ir problemos. Atvažiuos statybų inspekcija ir neras jokių pažeidimų. Atvažiavo policija, kai jie čia pradėjo viską rauti ir griauti, jie įrengė berods 12 neteisėtų butų”, – kalbėjo vyras.

Minėto vyro žmona piktinosi, jog iš esmės keičiama namo konstrukcija.

Jie čia daro dideles rekonstrukcijas, ne tik viduje apdailą, ar kažkas. Jie buvo nuėmę visą stogą, pakėlę pusantro metro. Čia yra įrengtas trečias aukštas, kurio nebuvo, čia buvo tik palėpė. Naują balkoną pastatė, tūrį pakeitė. Juk jeigu keičia esminius dalykus, konstrukcijas, reikia leidimo. Juk visame Kaune galioja įstatymai, kodėl čia negalioja? Norint net ir vieną balkoną pasistatyti, reikia leidimą gauti. Taip? Taip. Arba čia knistis su traktoriais – tris metus!”, – pykčio neslėpė gyventoja. 

Anot sutikto kaimyno, namo gyventojų šį kartą neteko sutikti ne be priežasties.

Jie tikriausiai yra dingę, kaip dėstoma Skirmanto Malinausko video, konfiskuojamas jau turtas. Mane grasino užmušti su plyta, vienas bendrasavininkas”, – pasakojo vyras. 

Ne statybų inspekcijos kompetencijos ribose

Ankstesnių patikrinimų metu, statybų inspekcija pažeidimų nenustatė. Dėl to minėti gyventojai taip pat liejo pyktį.

„Jeigu jūs nematote, to kas yra akivaizdu, tai yra korupcijos požymiai”, – piktinosi vyras. 

Nemalonios aplinkybės susijusios ir su VTPSI funkcija – jų darbas yra įvertinti statybas. Pastato aukštingumą, sklypo ribas, pavojų saugumui. O šiuo atveju, problema yra galimas įstatymų apėjimas, įrenginėjant pastatą visai ne pagal sklype nurodytą paskirtį.

Kad VTPSI kompetencijos ribose nenustatyta pažeidimų, patvirtino ir VTPSI patarėjas viešiesiems ryšiams Rosvaldas Gorbačiovas.

„Skundžiami darbai nėra inspekcijos kompetencijos ribose”, – perduotame komentare teigė atstovas. 

R. Gorbačiovas taip pat nurodė, jog patikrinimo metu buvo atlikta fotofiksacija, žemės sklypo ir inžinerinio statinio Perkūno al., ribas,  bei kilnojamojo daikto Elektros spintos pastatymo vieta. Pakitimai, lyginant su praėjusiu patikrinimu, yra nežymūs: įrengta elektros spinta, bei klojami kabeliai, taip pat nuimtas augalinis sluoksnis už sklypo ribos t.y. inžinerinio statinio Perkūno al.

O pastatai nuo paskutinio patikrinimo nepakito.

Daugiabutis Perkūno al. / R. Tenio nuotr.

Išdavė leidimą?

Nors statybos čia prasidėjo dar neturint leidimo, pateikus užklausą, Kauno miesto savivaldybės situaciją šį kartą aiškino kitaip – esą leidimas buvo išduotas. 

„Minėtu adresu yra išduotas statybos leidimas. Tačiau nustačius, kad statomas statinys nukrypsta nuo projekto, apie tai informavome Valstybinę statybų inspekciją”, – komentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Architektūros poskyrio vedėja Lolita Rakevičienė.

Policija nurodė, jog tikslesnių duomenų suteikti negali, nes formaliai žiūrint, tai yra tik vienas namas, o ne daugiabutis. Tad pateikti duomenys apie visus įvykius, užfiksuotus Perkūno alėjoje.

„Nuo š. m. sausio 1 dienos iki lapkričio 5 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai buvo sulaukę 227 pranešimų dėl įvairių įvykių, kurie buvo fiksuoti Perkūno alėjoje, Kaune.

Didžioji dalis pranešimų yra susiję su Kelių eismo taisyklių pažeidimais, t.y. neleistinoje vietoje paliktais automobiliais ar techniniais eismo įvykiais. Tokių pranešimų nuo šių metų pradžios užregistruota daugiau nei šimtas (121 pranešimai).

Taip pat buvo gauti 38 pranešimai dėl įvairių viešosios tvarkos pažeidimų – dalis pranešimų susiję su galimai savavališkomis statybomis valstybinėje žemėje, kiti – dėl triukšmaujančių kaimynų, taip pat dėl gyvūnų. Būta ir pranešimų dėl žodinių konfliktų tarp asmenų, triukšmo, sklindančio iš stadiono ar iš kaimyninio namo. Šioje gatvėje nuo sausio mėnesio fiksuoti keli smurto artimoje aplinkoje įvykiai, keli sukčiavimo atvejai, kelios vagystės ir kt.”, – teigiama perduotame komentare.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA