Lietuvoje nuo kitų metų sausio prarasti vairuotojo pažymėjimą gresia per 183 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių asmenų.
„Mes Lietuvoje turime išduotų daugiau kaip 1,5 milijono vairuotojų pažymėjimų, tai 183 tūkst. turbūt būtų apie 12 proc. visų vairuotojų. Tai ganėtinai ženkli (sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų – BNS) dalis“, – penktadienį LRT radijui sakė „Regitros“ atstovas Lukas Vosylius.
Pasak jo, aktyviausiai sveikatą tikrinasi Šilalės, Klaipėdos rajonų ir Kalvarijos savivaldybėse, o vangiausiai – Visagino, Zarasų rajono ir Panevėžio savivaldybėse.
Nuo 2025 metų sausio vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su jo sveikatos pažyma – šiai nustojus galioti bus stabdomas ir pažymėjimo galiojimas. Tokias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas praėjusių metų pabaigoje priėmė Seimas.
Asmenys, kurių vairuotojo pažymėjimas nebegalios jiems nepasitikrinus sveikatos, tą galės padaryti užsiregistravę pas šeimos gydytoją. Atskirai kreiptis į „Regitrą“ neprireiks, nes informacija apie galiojančią pažymą bus gauta skaitmeniniu būdu.
Neprofesionaliems vairuotojams iki 65 metų sveikatos pažyma galioja 10 metų, nuo 66-erių iki 79-erių – penkerius metus, o vyresniems nei 80 metų – dvejus metus. Dirbantiems pagal darbo sutartis – krovininių automobilių, taksi, greitosios pagalbos, specialiųjų tarnybų ir kitiems vairuotojams – iki 80 metų – dvejus metus, nuo 80 metų – vienus metus.