Seimas pakėlė alkoholio, rūkalų ir degalų akcizus, kad padidintų lėšas gynybai – Kas vyksta Kaune

Seimas pakėlė alkoholio, rūkalų ir degalų akcizus, kad padidintų lėšas gynybai atnaujinta, papildyta

BNS / Sniegė Balčiūnaitė 2024/06/20 10:56
Alkoholis / R. Tenio nuotr.
Alkoholis / R. Tenio nuotr.

Seimas ketvirtadienį padidino pelno mokestį bei alkoholio, rūkalų ir degalų akcizus, kad padidintų finansavimą krašto apsaugai.

Už Akcizų mokesčio įstatymo pataisas, numatančias didesnius mokesčius alkoholiui ir rūkalams, balsavo 116 parlamentarų, o susilaikė penki.

Seimo nustatyti alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių akcizų tarifai galios 2025-2027 metais.

Parlamentarai labiausiai pakėlė akcizą etilo alkoholiui: 2025-2026 metais jis sieks 2 837-3 262 eurus, o 2027 metais bus taikomas 3 751 euro dydžio akcizas.

Netrukus 71 parlamentarui registravusis ir 67 Seimo nariams balsavus už, buvo padidinti akcizai kurui ir degalams. Kai kurių šių akcizų didėjimas kasmet numatytas iki 2028-2030 metų.

Seimas, kaip ir siūlė Vyriausybė, vienu procentiniu punktu padidino pelno mokestį iki 16 procentų. Mažoms įmonėms jis augtų tiek pat – vienu punktu iki 6 procentų. Už tokią Pelno mokesčio įstatymo pataisą balsavo 118 Seimo nariai, prieš buvo du, o aštuoni susilaikė.

Seimas nepalaikė demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovų Luko Savicko ir Algirdo Butkevičiaus siūlymo pelno mokestį didinti iki 17 procentų.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad kelti pelno mokestį dar labiau reiškia kenkti ekonomikos augimui.

„Saugokime savo investicinį klimatą“, – teigė ministrė.

Parlamentas ketvirtadienį priima paketą įstatymų, leisiančių finansavimą gynybai padidinti iki 3 proc. Bendrojo vidaus produkto (BVP).

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA