Kaune pasirodys kariai: stabdys automobilius, skelbs komendanto valandą – Kas vyksta Kaune

Kaune pasirodys kariai: stabdys automobilius, skelbs komendanto valandą

Gegužės 6–8 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks Lietuvos kariuomenės pratybos „Perkūno bastionas 24“. Pratybų metu bus treniruojamasi vykdyti ginkluotųjų pajėgų vienetų, karo komendantų ir valstybės bei savivaldybių institucijų, įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimą ir sąveiką mobilizacijos bei karo padėties metu, taip pat turto rekvizavimą ir komendanto valandos paskelbimą.

Pratybose dalyvaus ginkluotųjų pajėgų vienetai, valstybės bei savivaldybių institucijos, įstaigos ir ūkio subjektai, trečiadienį informuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Pratybose bus patikrinta Vilniaus ir Kauno regiono valstybės bei savivaldybių institucijų, įstaigų ir organizacijų pasirengimas vykdyti mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos teikimo užduotis.

Pratybų metu vyks karinių vienetų judėjimas ir policijos reidai. Kariai kartu su šauliais treniruosis vykdyti teritorijos kontrolę ir be policijos, stabdys tik pratyboms numatytą transportą, taip pat vykdys kai kurių objektų apsaugą.

Tam tikroje teritorijoje bus skelbiama komendanto valanda. Aktyvūs veiksmai numatomi tamsiu paros metu, todėl gyventojai nepatogumų dėl organizuojamų pratybų nepatirs.

Kaip jau skelbta, šalyje prasideda aktyvus Lietuvos kariuomenės pratybų periodas – treniruosis virš 20 tūkstančių karių.

„Šį pavasarį ir vasaros pradžioje mūsų laukia išskirtinis Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu pratybų skaičius ir mastas. Vienu metu vyks keliolika mokymų, kai kurie iš jų – persidengiantys, kiti – atskiri, tačiau visus vienija svarbūs momentai, aktualūs ir Lietuvos gyventojams – matysite daugiau karių, bus daug karinės technikos judėjimo keliais, vyks mobilizacijos pratybos, kurių metu bus šaukiami rezervistai, aktyvuotos karo komendanto institucijos bei kai kuriose vietovėse įvesta komendanto valanda.

Tai – seniai planuotas Lietuvos ir sąjungininkų karinis rengimas, atspindintis tiesioginę kariuomenės pareigą treniruotis ir būti pasiruošus“, – pristatydamas karinio rengimo pratybų ciklą sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA