Praūžė trečioji „Eurovizijos“ nacionalinė atranka: du dalyviai keliauja į finalą | Kas vyksta Kaune

Praūžė trečioji „Eurovizijos“ nacionalinė atranka: du dalyviai keliauja į finalą

Lrytas.lt 2024/01/28 10:13
„Eurovizijos“ atranka / lrytas.lt koliažas

LRT didžiojoje studijoje vis dar tęsiasi kasmetinis eurovizinis gerbėjų šurmulys. Dėl galimybės pasirodyti gegužę vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Švedijoje rungiasi 40 grupių ir atlikėjų.

Šių metų atrankose su žiūrovais sveikinosi vedėjų duetas – Gabrielė Martirosian ir Nombeko Augustė, užkulisiuose su dalyviais bendravo socialiniuose tinkluose gerai žinomas Nerijus Trilikauskas – x. khen.

Komisiją šį vakarą sudaro atlikėja Ieva Narkutė, kompozitorius ir muzikos prodiuseris Vytautas Bikus, muzikantas Jievaras Jasinskis ir LRT laidų vedėjai Gerūta Griniūtė ir Kristupas Naraškevičus.

Komisijos nariai / T. Bauro nuotr.

Trečiojoje atrankoje pasirodė dar aštuoni atlikėjai, kurie varžėsi tarpusavyje. Daugiausia balsų surinkę du dalyviai pateko į atrankų finalą, kuris vyks vasario 17-ąją.

Šį kart LRT didžiojoje studijoje kovojo „Sun Francisco“, MeidĖ, „Shower“, „Baltos varnos“, Anžela, „Pluie de Cometes“, Sid Hallow ir Mary Mo.

Tačiau šįkart išrinkti du laimingieji: atlikėjai „Shower“ ir „Pluie de Cometes“. Jie, susumavus komisijos ir žiūrovų balus, pateko į finalą.

Pirmoji ant scenos žengia ir vakarą pradeda atlikėja Anžela Adamovič-Gečienė, pasirodanti su roko stiliaus daina „Paskubėk“. Kūrinys tarsi primena, jog kartais reikia imtis veiksmų, kad judėtume į priekį ir patirtume nuostabių dalykų.

Anžela Adamovič-Gečienė / T. Bauro nuotr.

Antrasis atlikėjas, stilingą įvaizdį sukūręs ir prie violetinio instrumento įsitaisęs Sid Hallow. Dėl didžiosios „Eurovizijos“ jis kovoja su savo kūrybos daina „Here We Go Again“.

Sid Hallow / T. Bauro nuotr.

Dar viena atlikėja, žengusi ant scenos – muzikiniuose televizijos projektuose išgarsėjusi Meidė Šlamaitė, scenoje prisistatanti kaip MeidĖ. Atlikdama naują dainą „Zoo“ ji tikisi laimėti bilietą į didžiąją sceną.

MeidĖ / T. Bauro nuotr.

Ketvirtasis žengia elektroninės muzikos duetas „Pluie de Comètes“ – Saulius Sakavičius ir ne kartą atrankose matyta Justė Kraujelytė. Dainą „Be careful“ ant scenos atnešusi grupė teigė, kad jų pasirodymas yra apie svajones, kurios išsipildo.

„Pluie de Comètes“ / T. Bauro nuotr.

Jau ne pirmą kartą atrankose pasirodo ir „Sun Francisco“ duetas – Giedrė ir Maksas Ivanovai. Žiūrovams jie atlieka savo pačių kūrybos dainą „Trauką“. Atlikėjai atskleidžia, kad savo pasirodymą ir detales kūrė beveik metus.

„Sun Francisco“ / T. Bauro nuotr.

Ne pirmą kartą atrankose pasirodanti Marija Monika Dičiūnė – Mary Mo sugrįžo su daina „Done“, kurią sukūrė drauge su Tomu Dičiūnu, Titu Astafejevu ir Audriumi Petrausku. Pasak jos, ši daina yra savotiškas atspindys, atlikėjos refleksija į dabar pasaulyje vykstančius įvykius, sukrečiančius visą pasaulį.

Mary Mo / T. Bauro nuotr.

Seserys Milda ir Teresė Andrijauskaitės, pasivadinusios „Baltos varnos“ vardu, atrankoje pasirodo su anglų kalba skambančia daina „In the Night“. Joms atrankos jau – ne naujiena, atlikėjos išbandė savo jėgas 2020-aisiais, kuomet dalyvavo su daina „Namų dvasia“, nukeliavusia iki pusfinalio.

„Baltos varnos“ / T. Bauro nuotr.

Paskutinieji žengia grupė „Shower”, anksčiau alternatyvios muzikos mėgėjams žinoma kaip „John`s Shower Band”. Atlikėjai pristatė kurinį „Impossible”, pasakojantį apie žmogaus būvį, įsikibus į jau nebeegzistuojančius jausmus, jų atsiminimus.

„Shower“ / T. Bauro nuotr.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA