Kinijos vandens drakonas išpranašavo: 2024-ieji bus dosnūs, ramūs ir šeimyniški – Kas vyksta Kaune

Kinijos vandens drakonas išpranašavo: 2024-ieji bus dosnūs, ramūs ir šeimyniški

Vandeninė agama išpranašauja naujus metus
R. Tenio nuotr.

Kinijos vandens drakonas pranašauja, kad 2024-ieji bus dosnūs, ramūs ir šemyniški. Šmaikštų būrimą prieš pat Naujuosius sugalvojo Lietuvos zoologijos sodas, kuriame šiuo metu gyvena penki tokie driežai, dar vadinami Vandeninėmis agamomis.

Dosnūs, šeimyniški metai

Pietų Kinijoje ir Pietryčių Azijoje gyvenanti Vandeninė agama turėjo pasirinkti, kurį skanėstą iš trijų pirmiausiai suvalgys: tarakoną, juodvabalio lervą ar skėrį. Po kiekvienu skanuku buvo padėtas žodis. Driežas pirmiausiai prarijo juodvabalio lervą, šalia kurios buvo padėtas žodis „dosnūs”. Vėliau jo dėmesį patraukė tarakonas, šalia kurio puikavosi apibūdinimas „ramūs”. Trečio varianto gyvūnas nepasirinko, šalia jo buvo žodis „permainingi”, tad galima tikėtis, kad kitąmet permainų išvengsime.

Vandeninė agama išpranašauja naujus metus
Vandeninė agama./R. Tenio nuotr.

Anot gyvūnų priežiūros specialistės Rasos Jautakienės, 2024-ieji turėtų būti visai neblogi.

„2023-iaisiais, triušio metais, visi skubėjome, lėkėme, gal net nesidairydami į šalis, o 2024-ieji, kaip pranašauja Vandeninė agama – Žaliasis vandens drakonas, laukia ramūs, nes gyvūnas ramus, paslaptingas, gyvenantis grupėse. Kitąmet gyvensime šeimose, sustosime, atsigręšime vieni į kitus, vertinsime akimirkas ir tikrąsias vertybes“,  teigė R. Jautakienė.

Galima nuspėti, kad metai bus ir bendruomeniški, nes šie gyvūnai gyvena grupėse, kartu maitinasi, kartu saugo teritoriją: tiek patelės, tiek patinai.

Vandeninė agama išpranašauja naujus metus
Kinijos vandens drakonas./R. Tenio nuotr.

Panašūs į drakonus, bet ugnim nesispjaudo

Kinijos vandens drakonai išties yra panašūs į drakonus: turi trikampę galvą, labai ilgą uodegą, užimančią du trečdalius viso kūno ilgio. Dažniausiai grupę sudaro vienas patinas ir kelios patelės, bet driežai gali parodyti charakterį ir laikytis nuošaliau, kitų atžvilgiu būti agresyviau nusiteikę. Savo nepasitenkinimą, agresiją, valdžią jie moka rodyti pakeldami vieną letenėlę ir ją pasukdami, pakeldami galvą, išpūsdami pagurklį ir taip demonstruodami, kad pyksta.

Vandeninė agama išpranašauja naujus metus
Kinijos vandens drakonas./R. Tenio nuotr.

„Vandens drakonas ugnim nesispjaudo, mėgsta gyventi ten, kur yra daug vandens: šalia ežerų, upių, jiems svarbu uolos, pakritę medžiai, ant kurių galėtų pasišildyti po saule. Labai svarbus jų išsaugojimas, mat Vandeninės agamos rūšis yra nykstanti, nes naikinamos jų buveinės, nelegaliai prekiaujama šiais gyvūnais. Vandeninės agamos įrašytos į Tarptautinę raudonąją knygą”, – sakė gyvūnų prižiūrėtoja Karina Malytė.

Dažniausiai jie laiką leidžia ant medžių šakų ir plaukiodami.

Kinijos vandens drakonas gali greitai bėgti. Jei mato pavojų ar supranta, kad negalės apsiginti, apsimeta, kad yra negyvas, ypač taip gudrauti mėgsta jaunikliai. Lyginant su kitais driežais, Kinijos vandens drakonai yra gan ramūs, santūrūs, nekonfliktiški ir paslaptingi.

Šiuo metu Lietuvos zoologijos sode yra penkios Vandeninės agamos, o pranašavusi, kol kas bevardė, patelė atvyko į draugiją neseniai. Jai šiuo metu – penkeri.

Įprastai Vandeninės agamos gyvena apie 15 metų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA