„Hollister Lietuva“ gamyklai – pirmasis Baltijos šalyse aukščiausio lygio tvarumo įvertinimas – Kas vyksta Kaune

„Hollister Lietuva“ gamyklai – pirmasis Baltijos šalyse aukščiausio lygio tvarumo įvertinimas

DCIM100MEDIADJI_0084.JPG
DCIM100MEDIADJI_0084.JPG

50 mln. eurų kainavusiai Kaune veikiančiai JAV sveikatos priežiūros produktų įmonės „Hollister Lietuva“ gamyklai skirtas pirmasis Baltijos šalyse penkių žvaigždučių „BREEAM In-Use“ sertifikatas. Aukščiausio lygio tvarumo įvertinimas moderniam gamybiniam pastatui buvo skirtas už vandens taupymą, apgalvotą atliekų surinkimą ir perdirbimą, žaliųjų plotų įrengimą, aplinkosaugos iniciatyvas bei itin efektyviai veikiančią infrastruktūros įrangą.

Tarptautinis BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) „In-Use“ sertifikatas yra visame pasaulyje pripažintas pastatų tvarumo ir aplinkosauginio veiksmingumo vertinimo kriterijus. Juo apibrėžiami įvairūs tvarumo aspektai, įskaitant energijos naudojimo efektyvumą, poveikį aplinkai ir pastatą naudojančių žmonių gerovę.

„Tai yra neeilinis pasiekimas, atspindintis nepajudinamą „Hollister Lietuva“  įsipareigojimą siekti tvarumo ir prisiimti atsakomybę už aplinką, kurioje dirbame. Kauno rajone veikianti mūsų gamykla tapo pirmuoju Baltijos šalyse gamybiniu kompleksu, pelniusiu vieną aukščiausių prestižinio „BREEAM In-Use“ sertifikato įvertinimų – penkias žvaigždutes. Šis sertifikatas taip pat liudija mūsų atsidavimą kuriant tvarią ir aplinką tausojančią darbo aplinką“, – komentuoja „Hollister Lietuva“ generalinis direktorius Saulius Bitinas.

Penkios žvaigždutės – retas pasiekimas

Pasak S. Bitino, atsakomybė už poveikį aplinkai yra vienas iš esminių „Hollister“ verslo valdymo principų. „Tai glaudžiai siejasi su pagrindinėmis mūsų vertybėmis – veikiame sąžiningai ir tausojame ribotus Žemės išteklius. Šis sertifikatas atspindi mūsų įsipareigojimą mažinti poveikį aplinkai ir norą rūpintis bendruomenės bei planetos gerove. „Hollister Lietuva“ ir toliau diegs tvarius sprendimus ne tik įgyvendindama aukščiausius aplinkosaugos standartus, bet ir juos viršydama“, – kalba įmonės vadovas.

Gamyklos vertinimą atlikusios tvaraus verslo konsultavimo ir sertifikavimo įmonės „Vesta Consulting“ tvarių pastatų ekspertė Ugnė Didžiariekytė atkreipia dėmesį, kad penkių žvaigždučių („Excellent“) „BREEAM In-Use“ įvertinimą gauna tik nedidelė dalis vertinamų pastatų.

„Sertifikavimas apima skirtingas kategorijas. Vienoje surinkus daugiau balų, o kitoje – mažiau, vis tiek galima gauti „Excellent“ įvertinimą, tačiau yra keli kriterijai, kuriuos privaloma įgyvendinti siekiant aukštesnio įvertinimo. Pavyzdžiui, būtina įrengti vandens prietaisų apskaitą ir atlikti potvynio rizikos analizę pastatui. Be to, yra ir daugiau aukščiausiam įvertinimui privalomų kriterijų“, – komentuoja ekspertė.

Viena iš kategorijų, kuriose buvo puikiai įvertinta „Hollister Lietuva“ gamykla, – vandens naudojimas. Pastate sumontuoti modernūs aeratoriai, šiuolaikiški dušai ir daug apskaitos prietaisų. U. Didžiariekytė taip pat išskyrė ant „Hollister Lietuva“ gamyklos stogo įrengtą fotovoltinę saulės elektrinę ir inžinerinių sistemų valdymo efektyvumą. „Tokie sprendiniai kaip VAV sklendžių įdiegimas ne tik užtikrina efektyvų energijos vartojimą, bet ir padidina pastato naudotojų komfortą“, – pastebi ji.

Dėmesys ne tik pastatui, bet ir aplinkai

U. Didžiariekytė priduria, kad „Hollister Lietuva“ sprendiniai apima ne tik pastato tvarumą, bet ir rūpestį aplinkos tvarka. Pavyzdžiui, teritorijoje įrengti papildomą ekologinę vertę kuriantys bičių aviliai. „Pastarasis sprendimas dėl sukuriamos vertės ir dėl paprasto įrengimo tampa vis populiaresnis. Dažnai įmonės avilius įrengia tiesiog ant stogų. Mes taip pat rekomenduojame įsirengti vabzdžių viešbučius ar inkilus, kurie prisideda ne tik prisideda prie aplinkos išsaugojimo, bet ir tampa „pramoga“ pastato darbuotojams“, – kalba ekspertė.

Nors nekilnojamojo turto sertifikatai dar nėra privalomi, anot U. Didžiariekytės, vystytojai vis labiau vertina jų teikiamą naudą. „Aplinkosauginių standartų įgyvendinimas geriau atitinka tiek investuotojų, tiek nuomininkų lūkesčius, kurie tvarumo atžvilgiu tik didėja. Sertifikato neturintys pastatai nebesulaukia tiek dėmesio, kiek sertifikuoti. Tikėtina, kad ateityje pastatų sertifikavimas pagal BREAAM ar kitokią schemą taps tarsi higienos norma“, – komentuoja specialistė.

Pasak U. Didžiariekytė sertifikavimas neabejotinai suteikia konkurencinį pranašumą ir padidina pastato vertę – tvarus vystymas ir dėmesys tiek žmogaus gerovei, tiek aplinkai yra vienas iš stipriausių šiandienos konkurencinių aspektų. „Žinoma, privalumų yra ir žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą. Sertifikuojami pastatai yra efektyvesni, naudoja mažiau energijos, o tai leidžia sumažinti eksploatacijos išlaidas“, – dėsto konsultavimo ir sertifikavimo įmonės atstovė.

Ekspertė atkreipia dėmesį, kad siekiant „BREEAM In-Use“ sertifikato svarbūs ne tik pastato architektūriniai, inžineriniai sprendiniai, tačiau jo pritaikymas pastato naudotojams: poilsio erdvės, geriamojo vandens prieinamumas, geografinė vieta ir susisiekimo galimybės. Anot pašnekovės, ne mažiau svarbi ir pastato priežiūra: techninė apžiūra turi būti atliekama laiku, o visi defektai nedelsiant šalinami.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA