Lietuvos krepšininkai pasaulio čempionatą užbaigė triuškinančiu pralaimėjimu | Kas vyksta Kaune

Lietuvos krepšininkai pasaulio čempionatą užbaigė triuškinančiu pralaimėjimu

LKF inf. 2023/09/09 17:11
DELFI / J. Elinsko nuotr.

Dvi savaites pasaulio čempionato batalijose dalyvavę Lietuvos krepšininkai šeštadienio popietę Filipinų sostinės „Mall of Asia“ arenoje sužaidė paskutines savo rungtynes su Latvija. Nuostabiai iš toli atakavusiems latviams mūsiškiai neturėjo jokių kontrargumentų ir beviltiškai pralaimėjo kovą dėl penktos vietos rezultatu 63:98 (20:28, 18:21, 9:28, 16:21).

Lietuviai besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrė dar pačioje mačo pradžioje, kuomet deficitas greitai tapo dviženklis (4:14), skelbia Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

Nepaisant mūsiškių bandymų vytis varžovus, po pirmosios mačo dalies skirtumas išliko panašus – 38:49. Po pertraukos latviai startavo įspūdingu puolimu ir Lietuvos atsilikimas netrukus tapo nepadorus (42:72). Likusios keliolika minučių tapo formalumu.

Priešininkai lietuvių krepšį šįkart subombardavo tolimais metimais, kurių realizavo net 16 iš 32 (50 proc.).

Šias rungtynes praleido Eimantas Bendžius ir Vaidas Kariniauskas, o trečiajame kėlinyje kelį susižeidęs Ignas Brazdeikis vėliau ant parketo jau neišbėgo.

Pasaulio čempionate Lietuva iškovojo šešias pergales (prieš Egiptą, Meksiką, Juodkalniją, Graikiją, JAV ir Slovėniją) bei patyrė dvi nesėkmes (prieš Serbiją ir Latviją).

Lietuva: Rokas Jokubaitis 16, Jonas Valančiūnas 15, Tomas Dimša 13, Deividas Sirvydis 6.

Latvija: Artūrs Kurucs 20, Rolands Šmits 17, Andrejs Gražulis 12, Rodions Kurucs 11, Klavs Čavars ir Artūrs Strautinš po 8, Kristers Zoriks 6.

Nors liko šešta, Lietuvos rinktinė, pasiekusi šešias pergales iš septynių galimų, Maniloje užfiksavo trečią geriausią savo rezultatą pasaulio čempionatų istorijoje.