Aukščiausios kokybės bėgimo takai Dariaus ir Girėno stadione neišlaikė nei metų – Kas vyksta Kaune

Aukščiausios kokybės bėgimo takai Dariaus ir Girėno stadione neišlaikė nei metų

/ R. Tenio, S. Čirbos nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Pernai rudenį atidarytas naujasis Dariaus ir Girėno stadionas Kaune pristatytas kaip aukščiausios klasės, bet nepraėjus net metams laiko jau kyla abejonių dėl tikrosios kokybės – sutrūkinėjo bėgimo takai.

„Kaunas tvarkosi“, – socialiniame tinkle stadiono bėgimo tako nuotrauka pasidalijo fotografas Saulius Čirba.

Aplink stadioną įrengti 8 bėgimo takai, o kaip minėjo rekonstrukcijos darbus atlikusios „Autokaustos“ atstovai, jog „futbolo aikštę juosia bėgimo takams ir kitiems lengvosios atletikos sektoriams įrengta aukščiausios kokybės, Pasaulio lengvosios atletikos federacijos sertifikuota trisluoksnė granulių danga, maksimaliai mažinanti sportininkų traumų tikimybę“.

Kaip naujienų portalui 15min paaiškino Kauno miesto savivaldybės administracijos Statybos valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Paulius Pachomovas, situacija savivaldybei yra žinoma.

„Rangovai įtrūkimus tvarko. Specialistai aiškinasi, dėl kokių priežasčių tai galėjo nutikti. Iki šiol, mūsų žiniomis, sportininkai per varžybas su problemomis nesusidūrė“, – teigė jis.

Kilo bėdų ir dėl vejos

Vasaros pradžioje pasirodė žinios, kad dėl Dariaus ir Girėno stadiono vejos būklės nukeliamos A lygos rungtynės. Paaiškėjo, kad išdžiūvusios žolės plėmai pasirodė dėl netinkamos priežiūros.

„Daroma viskas, kad iki Lietuvos futbolo rinktinės rungtynių su Bulgarija vejos estetinė išvaizda būtų atstatyta. Vejos laistymas ir tręšimas turi savo ciklus. Žolę prižiūri specialistai ir laisto tiek, kiek reikia. Vejos tręšimui, kaip ir jos pjovimui, naudojama speciali technika“, – paaiškino Kauno miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Tadas Vasiliauskas.

Kaip rašyta Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai, stadiono statybai nuo pamatų prireikė 11 tūkst. kub. m monolitinio gelžbetonio, 3,5 tūkst. kub. m surenkamų gelžbetonio gaminių ir apie 1,5 tūkst. t metalo konstrukcijų.

Po „susiūta” hibridine žalia veja išvedžiota net 33 km šildymo vamzdelių. Greta – šildomos kėdės komandų atstovams, lengvaatlečiams skirti bėgimo takai, taip pat disko ir kūjo metimo sektoriai bei šuolio rungčių įrenginiai.

15 tūkst. vietų tribūnas nuo atšiaurių oro sąlygų dengia stogas. Per koncertus stadionas talpins dukart didesnę publiką. Erdvėje – du didžiuliai ekranai rezultatams ir transliacijoms. Sporto ir muzikos renginius tamsiuoju paros metu apšvies daugiau kaip 400 prožektorių bei šviestuvų.

Vidaus patalpose – nauji persirengimo kambariai, spaudos konferencijų salė, įstiklintos VIP tribūnos, studija TV transliacijoms ir kitos šiuolaikiškų standartų stadionams būtinos erdvės. Čia pat sudarytos patogios darbo sąlygos žiniasklaidos atstovams.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA