Neeilinė paroda Kauno rajone: unikali galimybė pamatyti šilkines kates kerinčiomis žaliomis akimis | Kas vyksta Kaune

Neeilinė paroda Kauno rajone: unikali galimybė pamatyti šilkines kates kerinčiomis žaliomis akimis

Organizatorių nuotr.

Tarptautinėje parodoje, kuri vyks šį savaitgalį, liepos 15–16 dienomis, Kauno rajone, žiūrovai turės unikalią galimybę pamatyti itin retą šilkinę kačių veislę, jos atstovių parodoje bus pristatyta net keturios. Tiffany kates parodoje pristatys veisėjai iš Lietuvos ir Čekijos.

Šilkinių kačių istorija neatsiejamai susijusi su visuomenei gerai pažįstamomis Burmos, burmilos ir persų veislės katėmis, rašoma parodos „Kačių vasara/Baltijos banga“ organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Burmilos veislės istorija prasidėjo visiškai atsitiktinai, kai 1981 metų vasarą baronienės Mirandos von Kirchberg šinšilinės spalvos persas Jemari Sanquist aplankė morčiuojančią Burmos veislės katę Bambino Lilac Faberge, nors jai buvo numatytas Burmos katinas. Taip 1981 metų rugsėjo 11 dieną pasaulį išvydo 4 sidabrinės spalvos trumpaplaukiai kačiukai, charakteriu ir išvaizda panašesni į Burmą nei į persą.

Kačiukai pasirodė tokie patrauklūs, kad Miranda nusprendė pradėti jų veisimo programą, tad jau kitų metų pradžioje sukergė tą patį Persą su kita Burmos kate.

1982 metais buvo sugalvotas burmilos pavadinimas, sudarytas iš Burmos ir šinšilos veislių pavadinimų, o jau 1983 metais Anglijos GCCF patvirtino burmilos standartą. 1984 metais danų veisėja Birgit Behammer importavo dvi burmilas į Daniją ir pradėjo atskirą burmilų veisimo programą. Iki pripažinimo Tarptaunėje Felinologų Federacijoje teko nueiti ilgą kelią, trukusį net 10 metų – 1994 metais FIF‘e generalinė asamblėja balsų dauguma patvirtino burmilą kaip atskirą veislę.

Tarptautinė felinologų federacija pripažįsta sidabrines ir auksines burmilas. Pastarosios yra ganėtinai retos.

Burmila skiriasi nuo Burmos katės kūno sudėjimu, galvos ir akių forma bei spalva, kailio struktūra ir spalva. Skiriasi netgi charakteris. Burmilų charakteris ypač meilus, jos greitai prisiriša prie žmonių, mėgsta būti su žmogumi, šalia žmogaus ir „ant žmogaus“. Jos nesikandžioja ir specialiai nesidrasko, net visiškai atpalaiduoja kojas, todėl be mažiausios traumos nesunku nukirpti nagus ar išmaudyti. Burmilos ypač tolerantiškos vaikams, netgi mėgsta būti niurkomos.

Ilgaplaukės burmilos, vadinamos tiffany (lietuviškai – šilkinė), labai retos ir parodose vis dar dalyvauja kaip Tarptautinės felinologų federacijos nepripažinta veislė. „Šilkinė“ – labai teisingas apibūdinimas, nes jų kailis pusiau ilgas, labai švelnus ir nesivelia, nereikalauja specialios priežiūros. Jos gali gimti toje pačioje vadoje su trumpaplaukėmis burmilomis, nes paveldi dvi recesyvinio ilgo plauko geno kopijas.

Tarptautinė kačių paroda „Kačių vasara/Baltijos banga“ vyks liepos 15–16 dienomis. Kačių mylėtojai laukiami Akademijoje, Universiteto g. 10c, paviljone Nr. 3.

Tiffany kates parodoje pristatys veisėjai iš Lietuvos ir Čekijos. Veislyno Silver City*LT įkūrėja pristatys ir kačiukų vadą, kurioje gimė ir trumpaplaukių, ir ilgaplaukių kačiukų, nors tėveliai trumpaplaukiai.

Daugiau informacijos apie parodą čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA