Kauno rajone įsikūręs kaimas turi savo nuosavą „Grand Prix“ – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone įsikūręs kaimas turi savo nuosavą „Grand Prix“

/ E. Mališausko nuotr.

Maždaug 50 km nuo Kauno nutolusios Čekiškės jaunimas turi ir stadioną, ir sporto salę, tačiau dėl krepšinio ir futbolo per daug nesikrausto iš proto. Vis dėlto šis kuklus miestelis Europos žemėlapyje gerai žinomas dėl kitos sporto šakos – kordinių automobilių modelių lenktynių.

Savaitgalį Prano Dovydaičio gimnazijos greituminėje trasoje vyko tarptautinis turnyras „Čekiškės Grand Prix“, kuriame dalyvavo šios techninės sporto šakos atstovai iš Lietuvos, Šveicarijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Esu sužavėtas jūsų infrastruktūra, turite vieną geriausių trasų Europoje“, – kalbėjo Europos automodeliuotojų federacijos (FEMA) prezidentas šveicaras Michaelis Schmutzas.

„Čekiškė yra nedidelis kaimas, bet juk ne kiekvienas kaimas turi savo „Grand Prix“, – šypsojosi Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas, linkėdamas varžybų dalyviams naujų greičio rekordų.

Kordinio automobilio modelis / E. Mališausko nuotr.

Į renginį atvyko ir šio sporto mohikanas, buvęs ilgametis FEMA prezidentas Paul-Otto Ströbelis (Šveicarija), automodelių sporto veteranai bei treneriai Antanas Bielinis, Arvydas Janickas, Henrikas Visockas.

Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Arūnas Talalas sakė, kad automobilių modelių sportas tinka visoms amžiaus grupėms, o ypač jaunimui, nes tai yra įvadas į automobilių sporto pasaulį, kur esama daug azarto, kartu reikia turėti fizikos žinių, gebėjimo susikaupti, valdyti emocijas.

Automodeliuotojų būrelį Čekiškėje 1967 metais įkūrė Jonas Kochanauskas, kuris šiuo pomėgiu užkrėtė abu savo sūnus. Nuo 1987 m. Čekiškės komandai vadovauja jo sūnus Raimondas. Jis subūrė bendraminčius ir neleido tėvo įžiebtai aistrai užgesti.

Į kartodromo statybas Kauno rajono savivaldybė investavo daugiau kaip 300 tūkst. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA