Nelaimė Kauno rajone: rasti dviejų mirusių vyrų kūnai – Kas vyksta Kaune

Nelaimė Kauno rajone: rasti dviejų mirusių vyrų kūnai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį Lietuvos policija pranešė apie nelaimę Kauno rajone – rasti dviejų mirusių vyrų kūnai. Įtariama mirties priežastis – apsinuodijimas smalkėmis.

Policijos departamento duomenimis, gegužės 17 dieną apie 10.40 val. Kauno rajone, Daugeliškių kaime, gyvenamajame name, rasti mirusių: vyro (g. 1966 m.) ir vyro (g. 1972 m.) kūnai be išorinių smurto požymių.

Pirminiais duomenimis, vyrai apsinuodijo smalkėmis.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

Smalkės labai klastingos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai pažymi, kad smalkės yra labai klastingos, kadangi neturi nei kvapo, nei spalvos. Anglies monoksidas, patekęs į žmogaus organizmą per kvėpavimo takus, jungdamasis su hemoglobinu sudaro karboksihemoglobiną.

Teršalo poveikis žmogui priklauso nuo karboksihemoglobino kiekio kraujyje. Labiausiai deguonies badui jautrios yra smegenys.

Lengvo apsinuodijimo atveju atsiranda: galvos skausmas, svaigimas, pykinimas, vėmimas, pulsavimas smilkiniuose, nuovargis.

Stipraus apsinuodijimo atveju sutrinka širdies ir kvėpavimo sistemos veikla, galima netekti sąmonės, atsiranda traukuliai, žmogus gali mirti.

Pagalba apsinuodijus

Neigiamam smalkių poveikiui jautresni yra: vaikai, nėščios moterys, senyvo amžiaus žmonės, asmenys, sergantys širdies ir kvėpavimo sistemos ligomis.

Apsinuodijusįjį anglies monoksidu reikia kuo skubiau išnešti iš užterštos patalpos į gryną orą, atlaisvinti kvėpavimo takus, kad nukentėjusysis gautų kuo daugiau deguonies. Įtarus apsinuodijimą smalkėmis – reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA