Plaukų šalinimas lazeriu – nuo pasiruošimo iki rezultato – Kas vyksta Kaune

Plaukų šalinimas lazeriu – nuo pasiruošimo iki rezultato

Ne paslaptis, jog šiuo metu plaukų šalinimas lazeriu – viena populiariausių estetinės medicinos procedūrų. Vis daugiau žmonių ryžtasi šiai procedūrai norėdami turėti lygią, glotnią bei švelnią kūno odą.

Tačiau nusprendus atlikti plaukų šalinimą lazeriu reikia žinoti, kaip tinkamai tam pasiruošti. Verta pastebėti, kad tinkamas pasiruošimas stipriai įtakoja tiek procedūros eigą, tiek galutinius rezultatus.

Kaip pasiruošti sklandžiai, efektyviai bei neskausmingai plaukų šalinimo lazeriu procedūrai? Išsamiai apžvelgsime pagrindinius pasiruošimo žingsnius, aptarsime procedūros eigą ir galimus rezultatus.

Pirmiausia – konsultacija

Pirmas žingsnis, kurį būtina atlikti nusprendus pašalinti plaukelius lazeriu, yra profesionali konsultacija. Specialistų konsultacija reikalinga tam, kad būtų užtikrintas maksimalus procedūros saugumas ir jūsų komfortas. Dažniausiai konsultacijos metu aptariama procedūros eiga, lazerio veikimo principai, atsakoma į visus iškilusius klausimus. Taip pat atvykus į konsultaciją būkite pasiruošę suteikti svarbią informaciją apie savo sveikatos būklę, turimas alergijas, vartojamus vaistus, vitaminus ar papildus, atliktas operacijas.

Svarbu žinoti, kad plaukų šalinimas lazeriu gali būti atliktas tik tuomet, kai pirminės konsultacijos metu yra atliekama mažo ploto testinė procedūra. Šis bandymas padeda įvertinti, kaip oda reaguoja į lazerio šviesą ir leidžia geriau suprasti, kokių pojūčių galima tikėtis procedūros metu. Atlikus testinę procedūrą specialistas įvertina jūsų odos bei plaukelių tipą ir rekomenduoja preliminarią kurso trukmę, per kurią pavyks pasiekti norimus rezultatus.

Plaukelių šalinimas lazerius / Asociatyvi pexels.com nuotr.

Laikykitės rekomendacijų

Aptarus jūsų individualią situaciją su specialistu laukia kitas žingsnis – kūno paruošimas. Svarbu žinoti, jog tam, kad plaukų šalinimas lazeriu būtų efektyvus, komfortiškas, saugus ir neskausmingas reikia laikytis šių rekomendacijų:

Saugokitės UV spindulių. Akcentuotina, kad plaukelių šalinimas Aleksandrito lazeriu yra veiksmingas visų tipų odai – tiek šviesesnei, tiek tamsesnei. Tačiau UV spinduliai gali padidinti odos jautrumą, todėl plaukų šalinimo procedūros metu gali būti jaučiamas skausmas ar net atsirasti odos pažeidimai. Tad svarbu laikytis rekomendacijų ir 4 savaites prieš plaukų šalinimo lazeriu procedūrą nesideginti saulėje ar soliariume. Taip pat nepatartina naudoti savaiminio įdegio kremų.

Nepažeiskite plaukelių. Labai svarbu bent 4 savaites iki plaukų šalinimo lazeriu procedūros nedepiliuoti, nepešioti plaukelių, nenaudoti elektrinių epiliatorių. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad lazeris nukreipiamas į plaukeliuose esantį pigmentą, tad jei depiliacijos priemonėmis pažeisite folikulą, procedūra gali būti neveiksminga. Vis tik reikia žinoti, kad plaukelius skusti galima.

Plaukelius nuskuskite prieš pat procedūrą. Likus maždaug 12–24 valandoms iki procedūros plaukelius reikėtų švariai nuskusti. Švariai nuskutus plaukelius, lazeris galės lengvai nustatyti jūsų plaukų folikulus, neskiriant energijos ataugusiems plaukeliams.

Atidžiai rinkitės kūno priežiūros priemones. Verta pastebėti, kad kai kurios kūno priežiūros priemonės gali padidinti odos jautrumą lazerio šviesai, todėl procedūros metu gali atsirasti nepageidaujamas skausmas ar odos pažeidimai. Tad derėtų vengti tokių kūno priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra benzoilo peroksido, salicilo rūgšties, retinolio. Nenaudokite kūno priežiūros priemonių su šiais ingredientais likus maždaug 2–3 dienoms iki plaukų šalinimo lazeriu procedūros.

Apsirenkite patogiai. Natūralu, kad oda po plaukų šalinimo lazeriu procedūros gali būti šiek tiek sudirgusi. Tam, kad išvengtumėte tolesnio odos dirginimo į procedūrą atvykite apsirengę patogiais drabužiais. Geriausia rinktis laisvus, odai kvėpuoti leidžiančius drabužius. Akcentuojama, kad itin aptempti, judesius varžantys drabužiai nėra tinkami.

Procedūros eiga – greita ir neskausminga

Atvykus į plaukų šalinimo lazeriu procedūrą, pirmiausia, jums bus duodami apsauginiai akiniai. Po to švariai nuvalius odą, prie jos pridedamas lazerio antgalis ir specialistas juo manevruoja konkrečios plaukelių šalinimo zonos ribose.

Dažniausias klausimas: ar skaudės? Pažymėtina, kad plaukelius šalinant Aleksandrito lazeriais yra užtikrinama saugi ir tik minimalų diskomfortą sukelianti procedūra, tad dėl skausmo nerimauti nereikėtų.

Dar vienas plaukų šalinimo lazeriu procedūros privalumas – greitis. Verta pastebėti, kad procedūrų trukmė yra stebėtinai trumpa. Žinoma, kiek laiko užtruks procedūra priklauso nuo konkrečios kūno zonos.

Šalinant plaukelius nuo mažesnių kūno zonų, tokių kaip viršutinė lūpa, procedūra gali trukti vos kelias minutes. Šalinant plaukelius bikinio zonoje, tikėtina procedūros trukmė – 15–20 minučių, o šalinant plaukus nugaros ir kojų srityse, procedūra trunka apie 20–30 minučių.

Ko tikėtis po procedūros?

Puiki žinia ta, kad akivaizdūs rezultatai yra matomi jau po pirmosios plaukų šalinimo lazeriu procedūros. Pastebimas mažesnis plaukelių augimas, pagerėja odos kokybė, nes nebereikia jos kasdien dirginti įvairiomis depiliacijos priemonėmis.

Vis dėlto norint pasiekti nepriekaištingų rezultatų reikia atlikti visą specialisto paskirtą procedūrų kursą. Pažymėtina, kad dažniausiai kursą sudaro 6–8 procedūros. Taip pat siekiant geriausių rezultatų labai svarbu po procedūros tinkamai rūpintis kūno oda:

● Rekomenduojama 4 savaites po procedūros vengti deginimosi saulėje ir soliariume.

● Po procedūros būtina atviras kūno vietas tepti kremu su SPF 50 apsauga.

● Bent kelias dienas po procedūros nenaudokite kūno priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra odą dirginančių ingredientų.

● Kelias dienas po procedūros venkite itin aptemptų, judesius varžančių, nemaloniai prie kūno glundančių drabužių.

Tinkamas pasiruošimas – puikūs rezultatai

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad plaukų šalinimas lazeriu yra veiksmingas net 90 proc. žmonių. Dažnas pasirinkęs šią procedūrą mėgaujasi neabejotinais privalumais:

● Nebereikia gaišti laiko kasdienėms procedūroms – depiliacijai, epiliacijai ar skutimuisi peiliuku.

● Nebevargina įaugantys plaukeliai, atsirandantys pūlinukai ar spuogeliai.

● Nebereikia kuklintis dėl netikėtose vietose atsiradusių plaukelių – aplink spenelius, ant smakro, virš lūpos ar kitose kūno vietose.

● Švelnia ir lygia oda galima džiaugtis ilgą laiką.

Tačiau norint mėgautis paminėtais privalumais vien moderniu bei efektyviu lazeriu pasikliauti nepakanka. Labai svarbu laikytis specialistų rekomendacijų, tinkamai pasiruošti procedūrai, atsakingai rūpintis savo oda po procedūros ir tuomet rezultatai pateisins ar net pranoks visus turimus lūkesčius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA