Lietuviai Velykas sutiko kelionėse, tačiau keliautojų srautai priešpandeminio lygio dar nepasiekė | Kas vyksta Kaune

Lietuviai Velykas sutiko kelionėse, tačiau keliautojų srautai priešpandeminio lygio dar nepasiekė

BNS / Goda Vileikytė 2023/04/09 18:21
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvių kelionių į užsienį per Velykų šventes gerokai padaugėja, tačiau pardavimams jau pasiekus 2019 metų lygį, keliautojų skaičius vis dar yra mažesnis.

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos bei Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė BNS teigė, kad Velykinių kelionių pardavimai jau pasiekė ikipandeminį laikotarpį, tačiau keliautojų skaičius 2019 metams dar neprilygsta.

„Sumomis arba apyvartomis kelionių organizatorių tai kaip ir prilygsta 2019 metų apyvartom, tačiau įvertinant infliaciją ir kainų kilimą negalime teigti, kad jau grįžo į priešpandeminį periodą. Jeigu skaičiuotume klientų skaičiais, tai tikrai dar negrįžo į priešpandeminį periodą“, – BNS teigė Ž. Gavelienė.

Anot jos, susidomėjimas kelionėmis per Velykų atostogas išauga dukart, o daugiausia keliauja šeimos su vaikais.

„Būna dvigubai didesnis susidomėjimas, negu reguliarią savaitę. Dažniausiai keliauja šeimos arba tie, kurių dalis šeimos arba artimųjų rato yra užsienyje“, – sakė Ž. Gavelienė.

Vis dėl to, anot kelionių organizatorių, keliautojų, ypač su vaikais, skaičius auga.

„Novaturo“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė teigė, kad mokyklinių atostogų laikotarpiu keliautojų skaičius gali padidėti iki dviejų kartų ir daugiau.

„Balandžio kelionėmis lietuviai pasirūpino išankstinių vasaros pardavimų metu – mūsų išankstiniai vasaros pardavimai šių metų sausio-kovo mėnesiais buvo apie 40 proc. didesni nei pernai“, – BNS teigė M. Bielinytė.

Anot jos, balandį keliautojai dažniausiai renkasi šiltuosius kraštus – Turkiją ir Egiptą, o apie 45 proc. keliaujančių per Velykas yra šeimos su vaikais.

Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė BNS teigė, kad Velykoms įmonė daugiausiai kelionių pardavė į Turkiją, Egiptą, Ispaniją ir Portugaliją.

„Šiais metais Velykas keliautojai dažniausiai leis Turkijoje, Egipte, Tenerifėje, Madeiroje. Daugiausiai jų keliauja su vaikais – tai net 10 proc. daugiau nei praėjusiais metais“, – sakė I. Aukštuolytė.

Ji taip pat teigė, kad „Tez Tour“ šiųmetinei vasarai suplanuotų kelionių skaičius jau viršijo ikipandeminį laikotarpį.

„Srautai jau sugrįžo į priešpandeminį lygį ir net viršijo – šiai vasarai suplanuota 15 proc. daugiau kelionių nei 2019 metais. Pastebime, kad lietuviai vėl keliones planuoja iš anksto – vos prasideda išankstiniai pardavimai. Ši tendencija yra dvigubai aktyvesnė nei praėjusiais metais“, – BNS teigė I. Aukštuolytė.

Pernai balandį Lietuvoje veiklą pradėjęs Ukrainos kelionių organizatorius „Join UP! Baltic“ BNS pranešė, kad ruošiantis pavasario švenčių metu išaugusiai kelionių paklausai įmonė 50 proc. padidino skrydžių į Egiptą.

„Join Up Baltic“ generalinė direktorė Sabina Saikovskaja BNS teigė, kad Egiptas – populiariausia per Velykas atostogaujančiųjų kryptis.

„Daugelis lietuvių šeimų renkasi keliauti į užsienį ir mėgautis vasariškais orais. Šiuo metu populiariausia kryptis yra Šarm aš Šeichas Egipte – keliautojai nori pasinerti į tokias pramogas, kaip nardymas, pamatyti nuostabius koralinius rifus, taip pat užsiimti jėgos aitvarų sportu ar tiesiog mėgautis šiltu oru bei ilsėtis prie baseino ar paplūdimyje“, – BNS teigė „Join Up Baltic“ generalinė direktorė S. Saikovskaja.

Lietuvos oro uostai (LTOU) BNS pranešė, kad Velykų savaitę skrendančių į užsienį yra 25 proc. daugiau nei pernai ir 8 proc. mažiau nei 2019 metais.

LTOU teigimu, daugiausia žmonių Velykų šventėms skrenda į Londoną, taip pat Kopenhagą, Rygą ir Oslą, o daugiausia užsakomųjų skrydžių yra į Egiptą, Turkiją ir Kanarų salas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA