Lietuvos prekybos tinklų atstovai pasisakė apie galimus vaisių ir daržovių pardavimų ribojimus | Kas vyksta Kaune

Lietuvos prekybos tinklų atstovai pasisakė apie galimus vaisių ir daržovių pardavimų ribojimus

Lrytas.lt / Iveta Danieliūtė 2023/03/02 20:07
V. Ščiavinsko nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Šiemet dėl ekstremalių orų esant prastam daržovių bei vaisių derliui Jungtinėje Karalystėje (JK) net imta riboti šių prekių pardavimus. Lietuvos prekybos tinklai neslepia, jog su iššūkiais susiduria ir jie, tačiau produkcijos trūkumo kol kas neprognozuoja, apie ribojimus taip pat nesvarsto.

Dalyje JK parduotuvių daržovių ir vaisių lentynos – tuščios.

Mažėjant vietinių maisto produktų gamybai ir stingant produkcijos iš Ispanijos ir Šiaurės Afrikos dėl ekstremalių orų, sunaikinusių dalį derliaus, net imta riboti pardavimus.

Pavyzdžiui, „Tesco“ ir „Aldi“ tinklų parduotuvėse vienas pirkėjas gali įsigyti tik tris agurkus, griežtai limituojamas ir pomidorų bei paprikų pardavimas. Didžiausia JK pomidorų augintoja „APS Produce“ įspėjo, kad problemos gali tęstis net iki balandžio pabaigos.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkas Martynas Laukaitis portalui lrytas.lt paminėjo, kad ir mūsų šalyje situacija nėra pati geriausia.

„Šiemet galime turėti problemų su svogūnais, jau morkos eina į pabaigą, bet bulvių kol kas užtenka“, – teigė jis.

Pasak jo, dėl stipriai brangusios energetikos nemažai augintojų daržovių visai nesodino ar ėmėsi tai daryti vėliau, mat šiltnamiai – imlūs energetikai.

„Dujos ar kitas kuras, kurį jie naudoja, savikainą padidina tiek, kad vartotojas galbūt jau net nebeįpirktų. Tad daugelis vėlino darbus arba nesodino nieko išvis“, – sakė M. Laukaitis.

Lietuvos prekybos tinklai vaisių ir daržovių trūkumo kol kas neprognozuoja / V. Ščiavinsko nuotr.

Visgi, jo manymu, daržovių trūkumo lietuviai pajusti neturėtų. Tai tvirtino ir prekybos tinklai.

Marius Tilmantas, prekybos tinklo „Maxima“ Pirkimų departamento direktorius, aiškino, jog žiema buvo vėsi Maroke ir Pietų Europos šalyse, kuriose užauginama didelė dalis į parduotuves tiekiamų vaisių, daržovių, prieskoninių žolelių, todėl ir šiųmetis derlius – neįprastai menkas. Daržovių ir vaisių trūkumą rinkoje dar labiau padidino žemės drebėjimai Turkijoje.

„Kaip ir kiti Europos prekybos tinklai, susiduriame su mažesne pomidorų, paprikų, uogų pasiūla ir bendrai išaugusia dalies vaisių bei daržovių savikaina“, – portalui lrytas.lt teigė M. Tilmantas.

Visgi „Maxima“ nesvarsto riboti parduodamos produkcijos kiekio.

Štai „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis teigė, jog jam net būtų sunku įsivaizduoti, kad Lietuvoje kas nors imtųsi riboti daržovių ir vaisių pardavimus, to tikrai neturėtume sulaukti.

Asociatyvi / DELFI nuotr.

„Dėl situacijos Ispanijoje šiek tiek įtampos yra, gauti daržoves tampa sudėtingiau, bet prie ribojimų prieiti tikrai neturėtume, nes didelė dalis daržovių užauginamos Lietuvoje“, – kalbėjo jis.

Esant prastesniam derliui kainos visada kyla. Tai pripažino ir D.Ryliškis. Tiekėjams dabar reikia sumokėti daugiau, o tai galų gale pasimato ir lentynose.

„Kaina padidėja, nes mums tenka mokėti brangiai. Bet vis tiek, kadangi konkurencija didelė, negalime pabranginti prekių tiek, kiek mums padidino kainą tiekėjai“, – portalui lrytas.lt sakė D. Ryliškis.

„Rimi Lietuva“ atstovė Gabrielė Šerėnienė neslėpė, jog iššūkių dėl menkesnio agurkų ir pomidorų derliaus kyla, tačiau prekybos tinklas turi ilgalaikes partnerystes ir stengiasi toliau pasiūlyti platų vaisių ir daržovių pasirinkimą pirkėjams.

„Iki“ ir „Lidl Lietuva“ aiškino daržovių bei vaisių trūkumo šiuo metu nejaučiantys.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA