Laukiančius pavasario ilgalaikės temperatūros prognozės nuliūdins. Kartu su kovu pavasaris dar neateis, skelbia šviečiamojo pobūdžio puslapis hidrometeorologine ir aplinkosaugine tematika „Orai ir klimatas Lietuvoje”.
„Vasario viduryje buvo stebimas staigus stratosferos šilimas. Pagal teoriją po ~3 savaičių nuo įvykio galimas atšalimas ir prie žemės paviršiaus. Regis būtent taip ir atsitiks. Visi ilgalaikių prognozių modelių rezultatai pasisuko į šaltesnę pusę – kovas prognozuojamas truputį šaltesnis už daugiametę normą.
Išvertus į paprastų žmonių kalbą, šaltesnis už vidurkį kovas reiškia, jog tęsis panašūs orai į tuos kurie buvo sausį ir vasarį. Orų sąlygos primins tai besibaigiančią žiemą, tai prasidėjusį ankstyvą pavasarį”, – rašoma „Orai ir klimatas Lietuvoje” „Facebook” puslapyje
Šviečiamojo pobūdžio puslapis hidrometeorologine ir aplinkosaugine tematika primena, kad vidutiniškai Lietuvoje pavasaris prasideda nuo kovo 10-11 d. Daugeliu atvejų žiema pasibaigia iki pavasario lygiadienio (kovo 20 d.).
„Taip pat primename, kad 2020, 2021 ir 2022 metų balandžio-gegužės mėnesiai buvo šaltesni už normą, todėl dažnai atrodydavo, kad ankstyvojo pavasario laikotarpis tarsi įstrigo. Tikėkimės, šiemet tokia situacija neatsikartos”.
Grafike raudona linija – daugiametis oro temperatūros Lietuvoje vidurkis, mėlyna linija – išmatuotos reikšmės, nuo geltonos zonos – prognozuojamos reikšmės. Prognozė sudaryta remiantis ECMWF ir CFSv2 modeliais.