Kauno teisme įvyko pirmas Kamuolinių bylos posėdis – mafiozams sutalpinti prireikė net dviejų salių | Kas vyksta Kaune

Kauno teisme įvyko pirmas Kamuolinių bylos posėdis – mafiozams sutalpinti prireikė net dviejų salių

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2022/11/09 20:59
Giedrius Janonis / DELFI nuotr.

Kaune trečiadienį įvyko pirmas kruvinais nusikaltimais pagarsėjusios Kamuolinių gaujos posėdis – susirinko tiek daug grupuotės narių bei kitų bylos dalyvių, kad prireikė dviejų teismo salių.

400 tomų apimties baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti gaujos vadeivai Giedriui Janoniui-Kamuoliui ir dar 26 „kamuoliniams“, buvo perduota teismui dėl ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizavimo, vadovavimo ir dalyvavimo jo veikloje, žmogžudystės, sunkaus sveikatos sutrikdymo, kontrabandos, disponavimo labai dideliu narkotikų kiekiu, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimas, reketo ir kitų nusikaltimų.

Didžiulės apimties tyrimas buvo išskirstytas į atskiras dalis. Kauno apygardos teisme trečiadienį paskirtas posėdis buvo atidėtas, nes jame dėl užimtumo negalėjo dalyvauti du teisiamųjų advokatai.

Manoma, kad procesas vien tik šioje teismo instancijoje gali užtrukti ne vienerius metus. G. Janonis ir jo sėbrai ilgą laiką buvo suimti, tačiau dabar jie jau yra laisvėje, skiriant švelnesnes nei suėmimas kardomąsias priemones.

Areštavo vadeivos meno vertybes

Trečiadienį Kauno apygardos teisme buvo sprendžiamas dėl dalies „kamuolinių” turto arešto. Dėl turto areštavimo ketvirtadienį vyks posėdis ir Lietuvos apeliaciniame teisme, kuriam skundus pateikė Rolandas Borisovas ir Deividas Čereška.

Svarstymai dėl nuosavybės teisės apribojimo gaujos nariams tęsiasi jau netrumpą laiką – dar rugsėjo pabaigoje pusmečiui buvo pratęstas G. Janonio, Tomo Gaidankos, Artūro Osmankino, Remigijaus Bendiko ir kitų „kamuoliniams“ priskiriamų teisiamųjų turto areštas.

Kauno apygardos teismas tąsyk nusprendė, kad Kamuolys negalės parduoti ar atlikti kitų veiksmų su savo meno vertybėmis, baldais, buitinės technika, motociklu „Harley Davidson“. Tokie apribojimai baudžiamosiose bylose taikomi, siekiant užtikrinti civiliniams ieškiniams arba galimam turto konfiskavimui.

Mafiozai lepinosi prabanga

Kamuolinių atveju buvo skirtas kilnojamojo turto areštas, nes nekilnojamojo turto oficialiai jie neturi – prabangūs būstai, žemės sklypai įregistruoti kitų asmenų vardais.

Pavyzdžiui, 2018 metų balandį surengus žiaurumu garsėjusių „kamuolinių“ sulaikymo operaciją paaiškėjo, kad įspūdinga kelių šimtų metrų kvadratinių metrų ploto pilaitė Petrašiūnų rajone, Abrikosų take, kurioje gyveno Kamuolys, oficialioje dokumentacijoje figūravo kaip vos 5 tūkst. eurų vertės sodo namelis, priklausantis kaunietei Nijolei B.

Iš prabangaus namo Kauno Kleboniškio gyvenvietėje, kuriame gyveno T. Gaidanka, pareigūnai išvežė du beveik naujus automobilius „Tesla“, taip pat „Mercedes“, „Porsche“, kurių bendra vertė tuo metu sudarė šimtus tūkstančių eurų.

Gaujai priklausė 300 narių

Dar 1999 metais suburtam Kamuolinių nusikalstamam susivienijimui priklausė apie 300 narių. Prieš kelerius metus suėmus šios grupuotės svarbiausius asmenis, ji prarado savo galią. Tačiau manoma, kad daugelis jos narių iš šešėlio nepasitraukė – vieni perbėgo į kitas gaujas, kiti tėmė telkti savo grupuotes.

Manoma, jog dalis kamuolinių įsiliejo į lietuvių sulipdytą tarptautinę mafiją, kurios 22 atstovai buvo sulaikyti 2019 metų gegužės viduryje Lietuvoje, Ispanijoje, Lenkijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Kriminalistų duomenimi, didžiausią pelną Kamuoliniams nešė prekyba narkotikais, ginklų kontrabanda ir juvelyrinių parduotuvių plėšimai.

„Kamuolinių gaujos faktiškai nebėra, tačiau jos nariai vis dar kelia pavojų. Yra kitos grupuotės – jos transformavosi, labiau linkstama į tarptautinį nusikalstamumą“, – naujienų portalui lrytas.lt po sulaikymo operacijų pasakojo Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.

G. Janonis anksčiau ne kartą dėl įvairių nusikaltimų buvo patekęs į teisėsaugos akiratį, bet kalėjimo vis išvengdavo – pavyzdžiui, verslininko Šarūno Valasevičiaus reketo, pagrobimo ir kankinimo byloje atsipirko lygtiniu 3 metų laisvės atėmimu. Tuo tarpu Kamuolio bendrininkai tąsyk atsidūrė belangėje.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA