Kaune dėl sukurstymo nužudyti išteisinta paauglė nuo bausmės neišsisuko - Kas vyksta Kaune

Kaune dėl sukurstymo nužudyti išteisinta paauglė nuo bausmės neišsisuko

Lrytas.lt / L. Pilecko, asociatyvi A. Vaitkevičiaus nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Kauno apygardos teismo 2022 m. sausio 14 d. nuosprendžio dalį, kuria nepilnametė buvo išteisinta dėl jaunuolio nužudymo veikiant organizuota grupe su kitu asmeniu. Apeliacinis teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo ją pripažino kalta dėl nužudymo veikiant organizuota grupe ir paskyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kaip nurodoma Lietuvos apeliacinio teismo pranešime, pirmosios instancijos teismas pripažino, kad nusikalstamos veikos padarymo metu buvęs nepilnametis (17 metų amžiaus) K. V. nužudė jaunuolį dėl asmeninių nesutarimų, ir nuteistajam paskyrė 9 metų laisvės atėmimo bausmę bei priteisė atlyginti nukentėjusiajai 2 791,44 Eur turtinės ir 45 000 Eur neturtinės žalos.

Kaltinimai šioje byloje buvo pareikšti ir tuomet 14 metų amžiaus buvusiai N. U., teigiant, kad ji sukurstė K. V. padaryti nusikalstamą veiką, ją suplanavo ir padėjo padaryti, tačiau N. U. pirmosios instancijos teismo buvo išteisinta neįrodžius, kad ji dalyvavo padarant nusikaltimą.

Apeliacinius skundus byloje pateikė tiek prokuroras, prašydamas panaikinti nuosprendžio dalį dėl išteisinimo, tiek ir nuteistojo gynėjas, prašydamas sumažinti K. V. paskirtą laisvės atėmimo bausmę ir priteistos neturtinės žalos dydį.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas įvertino ne visus teisingam bylos išnagrinėjimui reikšmingus duomenis, nepagrįstai didesnę įrodomąją reikšmę teikė pasirinktai bylos duomenų daliai, įrodymus vertino fragmentiškai ir dėl to padarė bylos aplinkybių neatitinkančias išvadas, jog surinkti duomenys nepatvirtina, kad buvo išankstinis N. U. ir K. V. susitarimas bendrininkauti nužudant jaunuolį ir kad jie kartu suplanavo ir įgyvendino sumanymą jį nužudyti.

Apeliacinis teismas padarė išvadą, kad byloje surinkta pakankamai patikimų įrodymų, kurių visuma leidžia daryti išvadą, kad N. U. ir K. V. jaunuolį nužudė veikdami organizuota grupe.

Nuteistajai N. U., atsižvelgus į jos jauną amžių nusikaltimo padarymo metu bei mažiau aktyvų vaidmenį padarant nusikaltimą (tiesiogiai smurtinių veiksmų neatliko, tik suplanavo nusikaltimą ir padėjo jį įgyvendinti), paskirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė. Nuteistajam K. V. pirmosios instancijos teismo skirta 9 metų laisvės atėmimo bausmė sumažinta iki 8 metų, nustačius nuteistojo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, kad jis savo išsamiais parodymais byloje ne tik prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, bet ir padėjo išaiškinti nusikaltimą bei jame dalyvavusius asmenis.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatas už nužudymą nepilnamečiams gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė nuo 3 metų ir 6 mėnesių iki 10 metų. Pripažinus abu asmenis kaltais dėl jaunuolio nužudymo, nuspręsta turtinę ir neturtinę žalą priteisti solidariai iš jų abiejų.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-206-449/2022 įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau kasacine tvarka per tris mėnesius gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Primename, kad šaltakraujiškas nusikaltimas buvo įvykdytas 2019-ųjų gegužės 9 d. Bendrininkai 18-metę auką įviliojo į apleistą darželį Jurbarke, kur visi buvo lankęsi ir anksčiau. K. V. tvirtinimu, siekdama nukreipti vaikino dėmesį, N. U. savo telefone įjungė filmuotus vaizdus ir pakvietė jų pažiūrėti.

Vaikinui pasukus akis į telefoną, merginos sėbras jį puolė peiliu. Nužudytajam mirus nuo dūrio į kaklą, jo kūnas buvo suvyniotas į kilimą ir paslėptas darželyje tarp statybinių nuolaužų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA