Prezidentas Kauno teisėjų pasitraukimus iš darbo vadina pavojingais | Kas vyksta Kaune

Prezidentas Kauno teisėjų pasitraukimus iš darbo vadina pavojingais

BNS / Paulius Perminas 2022/08/26 20:26
Gitanas Nausėda / R. Tenio nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pavojingais pavadino teisėjų pasitraukimus iš pareigų dėl per mažų atlyginimų ir didelio krūvio.

„Prezidentas situaciją teismuose, kai teisėjai traukiasi iš pareigų dėl didelio bylų skaičiaus ir per mažų atlyginimų, vertina kaip pavojingą“, – teigiama penktadienį BNS atsiųstame Prezidentūros komentare.

„Teismai yra teisinės valstybės pamatas, ne mažiau svarbi valstybės valdžia nei įstatymų leidžiamoji ar vykdomoji. Todėl grėsmė teismų sistemai yra grėsmė valstybei“, – teigiama jame.

Anot šalies vadovo, teisėjų atlyginimai turi būti konkurencingi ir patrauklūs aukščiausios kvalifikacijos teisininkams, todėl juos reikia peržiūrėti.

G. Nausėda dar pernai teigė, kad ekonominiai pokyčiai skatina peržiūrėti teisėjų atlyginimus.

Prezidentūra tikisi, kad Seimas rudens sesijoje imsis anksčiau šalies vadovo teiktų Teismo įstatymo pataisų, kuriomis tikimasi geriau subalansuoti teismų darbo krūvius.

Tačiau „vien siūlomų įstatymų pakeitimų negana, tam, kad visa teismų sistema taptų efektyviai veikianti ir būtų patraukli aukščiausios kvalifikacijos teisininkams“, teigiama komentare.

Anot Prezidentūros, teisėjų ir jų komandos narių atlyginimų klausimai turi būti sprendžiami nedelsiant, todėl G. Nausėda kviečia visas tris valdžios šakas ieškoti ir rasti geriausius sprendimus atkuriant teisėjo profesijos patrauklumą.

Teisėjų taryba penktadienį pritarė trijų teisėjų prašymams atleisti juos iš pareigų savo noru, kaip pagrindinės jų išėjimo priežastys įvardytos per mažas atlyginimas ir per didelis krūvis.

Liepą taip pat savo noru iš pareigų nusprendęs trauktis Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Dariušas Lučinskis viešai teigė, kad darbo atsisako dėl mažos algos ir nesant perspektyvų, kad artimiausiu metu situacija pasikeis.

25 Kauno apygardos teismo teisėjai yra padavę į teismą valstybę dėl per ankstesnę ekonominę ir finansų krizę sumažinto ir vėliau neatstatyto darbo užmokesčio.

Liepos pradžioje Teismų asociacijos valdyba išplatino viešą kreipimąsi, kad per maži atlyginimai kelia grėsmę teisėjų profesijos patrauklumui ir teismų nepriklausomumui.

Asociacijos duomenimis, šiuo metu vidutinis apylinkės teisėjo, neturinčio pakankamo darbo stažo, atlyginimas po mokesčių siekia 1695 eurus, o didžiausias įmanomas šios profesijos atstovo atlyginimas Lietuvos Aukščiausiame Teisme siekia 2611 eurų, jei šis turi 30 metų ar ilgesnį darbo stažą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA