A. Dulkys papuolė į melagienų platintojų taikinį – Kas vyksta Kaune

A. Dulkys papuolė į melagienų platintojų taikinį

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Internete ir socialiniuose tinkluose plinta melagiena, kurioje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatomas kaip kardiologas, rekomenduojantis vaistus. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) perspėja gyventojus, kad tokiu būdu sukčiai bando pasinaudoti ministro vardu, platindami nesaugius preparatus. Dėl skleidžiamos informacijos artimiausiu metu bus kreiptasi į teisėsaugą bei Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą.

Kaip nurodoma SAM pranešime, platinant nesaugius preparatus vienoje šiuo metu intensyviai reklamuojamoje interneto svetainėje, naudojamas tariamas interviu su A. Dulkiu. Jame sveikatos apsaugos ministras pristatomas kaip kardiologas, rekomenduojantis medicininį preparatą. Siekiant kuo didesnio patikimumo įspūdžio, ne tik imituojamas interviu, bet taip pat pristatomos tariamos „pacientų“ patirtys, publikuojami suklastoti komentarai.

Vaistus platinanti svetainė neteisėtai pasinaudojo ministro vardu ir atvaizdu / SAM nuotr.

Ministerija perspėja gyventojus, kad svetainėje ir reklamose skelbiama informacija yra melaginga. Ministras nedalyvauja jokiose reklaminėse kampanijose, neužsiima vaistų rekomendacijomis. Šios ir panašių svetainių tikslas yra, prisidengiant žinomu asmeniu, reklamuoti nesaugius preparatus, produktus ar paslaugas. Taip pat gyventojams, kurie susigundo panašiais pasiūlymais, gresia asmens ir finansinių duomenų užvaldymas.

Ministerija dėl skleidžiamos informacijos, kurioje neteisėtai yra naudojami A. Dulkio atvaizdas ir vardas, planuoja kreiptis į teisėsaugą. Dėl preparato reklamos bus kreiptasi į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

SAM primena gyventojams, kad nenotifikuotų ir neregistruotų vaistų vartojimas yra pavojingas sveikatai ir gyvybei. Priimant sprendimą dėl vaistų vartojimo, reikėtų vadovautis gydytojo rekomendacijomis, o ne internete rasta informacija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA