Vyriausybė skirs dalines kompensacijas „Perlas Energijos“ klientams - Kas vyksta Kaune

Vyriausybė skirs dalines kompensacijas „Perlas Energijos“ klientams

BNS 2022/08/18 15:51
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Vyriausybė skirs dalines kompensacijas nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ klientams, pastarajai pranešus apie veiklos stabdymą. Ministras taip pat pabrėžė neigiamai vertinantis tokį įmonės veiksmą.

„Pirmo ir antro etapo „Perlas Energijos“ vartotojai gali pasirinkti kitą elektros tiekėją, tą turėtų padaryti iki rugsėjo 1 dienos, jei nepasirinks, šiems klientams iki spalio 1 dienos bus tiekiama elektra iš garantinio tiekimo laikinai ir nuo rugsėjo iki spalio 1 dienos jiems bus tiekiama elektra už kainą, kuri yra artima visuomeniniam tiekimui“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė D. Kreivys.

„Skirtumą tarp garantinio ir visuomeninio tiekimo kainos šiems vartotojams tuo laikotarpiu kompensuos Vyriausybė“, – pridūrė jis.

Pasak D. Kreivio, priėmus įstatymo pataisas, pirmojo ir antrojo rinkos liberalizavimo etapo vartotojai – „Perlas Energijos“ klientai – nuo spalio 1 dienos iki Naujųjų metų gaus elektrą iš visuomeninio tiekėjo „Ignitis“. Per tą laiką jie galės pasirinkti nepriklausomą tiekėją.

Jis pabrėžė, kad visiems „Perlas Energijos“ klientams elektros tiekimas nebus nutrauktas. Pasak D. Kreivio, trečiojo etapo vartotojai – įmonės klientai – iki rugpjūčio pabaigos turi arba pasirinkti kitą tiekėją, arba grįžti į visuomeninį tiekimą iki šio etapo pabaigos, kuris turėtų būti atidėtas mažiausiai metams.

Ministras taip pat pabrėžė neigiamai vertinantis įmonės sprendimą stabdyti veiklą.

„Bendrovės „Perlas Energija“ sprendimą vertinu labai neigiamai, nes tokiu būdu bendrovė savo verslo riziką perkelia ant valstybės ir visuomenės pečių. Tai yra nepriimtina“, – kalbėjo D. Kreivys.

Tuo metu Energetikos ministerija primena, jog remiantis apibendrintais nepriklausomų elektros tiekėjų duomenimis, 87 proc. visų nepriklausomą tiekėją pasirinkusių vartotojų, turinčių fiksuotą tiekimo tarifą, už elektrą moka pigiau, nei šiuo metu nustatyta visuomeninio tiekimo (VT) kaina be dalinės valstybės kompensacijos.

I-ojo liberalizacijos etapo vartotojai už suvartojamą elektrą moka vidutiniškai po 0,17 Eur/kWh. II-ojo etapo vartotojai – po 0,25 Eur/kWh be valstybės subsidijos (kai kompensuojama iki 9 cnt/kWh, bet ne žemiau 0,24 Eur/kWh ribos).

Palyginimui, visuomeninio tiekimo elektros kaina be valstybės subsidijos šiuo metu yra 0,33 Eur/kWh.

VERT atliks „Perlas Energijos“ patikrinimą

Antros pagal klientų skaičių nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ sprendimas stabdyti veiklą nėra susijęs su jos finansiniais rezultatais – tai susiję su bendrovės nenoru ieškoti alternatyvų, sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius.

Pasak jo, dėl šios situacijos VERT atliks įmonės patikrinimą.

„Bendrovei pranešus, kad stabo nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklą, reguliavimo taryba pradeda bendrovės patikrinimą ir šio patikrinimo metu bus siekiama įvertinti nepriklausomo elektros energijos tiekėjo veikos stabdymo pagrįstumą, taip pat vertinsime visų vartotojų, su kuriais buvo sudarytos sutartys, jų nutraukimo pagrįstumą“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R. Pocius.

„Perlas Energija“ yra pateikusi preliminarią informaciją ir iš jos matome, kad bendrovės veiklos stabdymas nesusijęs su įmonės neigiamais finansiniais rodikliais, tačiau susijęs su bendrovės nenoru ieškoti alternatyvų ateities rizikų suvaldymui“, – pridūrė jis.

„Ištyrus ir nustačius, kad buvo pažeisti licencinės veiklos sąlygų pažeidimai, bendrovei gresia sankcijos, kurios numatytos teisės aktuose – iki 10 proc. metinės apyvartos“, – kalbėjo jis.

„Perlas Energijos“ vadovas Vilius Juraitis anksčiau yra sakęs, kad bauda iki 10 proc. jos metinių pajamų reikštų reikštų 1 milijoną eurų viršijančią sumą ir dar labiau apsunkintų įmonės situaciją.

Pasak R. Pociaus. preliminari įmonės informacija kelia pagrįstų abejonių dėl bendrovės veiksmų, kuriais ji gali siekti visus nuostolius iš veiklos perkelti ant valstybės ar kitų rinkos dalyvių pečių bei siekiant finansinės naudos bendrovės akcininkams.

VERT pirmininkas sakė, kad visa gauta papildoma informacija apie įmonę bus perduota Generalinei prokuratūrai.

„Mes jau anksčiau kreipėmės į Generalinę prokuratūrą, kad būtų apsaugotas viešasis interesas ir dar kartą atlikę patikrinimą, gavę detalesnių duomenų, mes papildomai juos pateiksime Generalinei prokuratūrai, kuri galėtų įvertinti susidariusią situaciją“, – sakė R. Pocius.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad „Perlas Energija“ pagal teisės aktus apie veiklos stabdymą turi informuoti bent prieš tris savaites, o dabartinis jos pareiškimas šių reikalavimų neatitinka.

„VERT jau kreipėsi į bendrovę, kad ji turėtų laikytis teisės aktų reikalavimų ir tinkamai pasikoreguoti savo pranešimą, kurį yra paskelbusi“, – sakė R. Pocius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA