Pražūtingą „Vanagą“ parodė žmonėms: Ukrainai bus perduotas nedelsiant – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Pražūtingą „Vanagą“ parodė žmonėms: Ukrainai bus perduotas nedelsiant

https://videopress.com/v/tWtyjp0s

„Vanago“ vardu piliečių pavadintas orlaivis „Bayraktar TB2“ pristatytas Lietuvos visuomenei ir netrukus bus perduotas Ukrainos kovotojams. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje liepos 6 d. vykusiame pristatymo renginyje Turkijos padovanotą kovinį droną trumpai pamatyti galėjo pinigus jam rinkę žmonės.

„Vienu ginklu karo nelaimėsi, tačiau simboliai bet kuriame kare yra nepaprastai svarbūs“, – renginio metu sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Pasak jo, „Bayraktar TB2“ perdavimas įprastomis sąlygomis užtruktų gerokai ilgiau, tačiau šiuo atveju orlaivis bus perduotas Ukrainai nedelsiant.

LR Vyriausybei priėmus sprendimą dėl Turkijos dovanoto kovinio drono perdavimo Ukrainai, „Bayraktar TB2“ su visa amunicija bus išgabentas į Ukrainą Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų, kurios ir atgabeno orlaivį į Lietuvą iš Turkijos.

„Veiksmai kalba garsiau nei žodžiai. Tikimės, kad šis lietuvių parodytas pavyzdys įkvėps ir kitas šalis“, – sakė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

Kartu su ministru ir ambasadoriumi orlaivį į Ukrainą renginyje išlydėjo ir „Baykar“ įmonės generalinis direktorius Haluk Bayraktar, o sveikinimo žodį nuotoliniu būdu tarė šios paramos akcijos iniciatorius visuomenininkas Andrius Tapinas.

Birželio pradžioje vykusių derybų metu buvo sutarta, kad moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ Turkija padovanos Lietuvai. Lietuvos krašto apsaugos ministerija droną apginklavo raketomis ir visas krovinys atskraidintas į aviacijos bazę Šiauliuose.

Šiam orlaiviui lėšas rinko Lietuvos piliečiai, tačiau įkvėpta idėjos, „Bayraktar“ gamintoja Turkijos bendrovė „Baykar“ nusprendė jį padovanoti. Nepilotuojamo orlaivio apginklavimui skirta 1,5 mln. eurų iš suaukotų 5,9 mln.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA