Projektas Eiguliuose kelia gyventojų bangas: nerimauja dėl kalnelio ir automobilių – Kas vyksta Kaune

Projektas Eiguliuose kelia gyventojų bangas: nerimauja dėl kalnelio ir automobilių

„X-Arch“ nuotr.

Po žaliuojančią Čečėnijos Nepriklausomybės aikštę pasivaikščioti išėjęs kaunietis nustebo užtikęs, jo žodžiais, nuošalioje vietoje pastatytą stendą. Informacinę lentą aikštės pakraštyje buvo numatyta eksponuoti trumpiau nei mėnesį, tačiau smalsiausi gyventojai su naujutėlės klinikos projektu susipažinti spėjo, o tai, ką pamatė, tiko ne visiems.

Susirūpino dėl eismo ir vaikų laisvalaikio

Su „Kas vyksta Kaune“ gegužės antroje pusėje susisiekęs kaunietis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) prašė padėti paviešinti, anot jo, slepiamą informaciją apie planuojamas statybas Čečėnijos Nepriklausomybės aikštėje.

Projektas aplinkos atžvilgiu gana agresyvus, o stendas paslėptas nuo žmonių akių, pastatytas nuošalioje, prastai prieinamoje vietoje, kur niekas nevaikšto. Neramu, nes keturių aukštų klinikos statybos numatytos gražioje, sutvarkytoje gyventojų poilsio vietoje, kurioje tokia brangi miestiečiui žaluma“, – kalbėjo vyras.

Jis pažymėjo, kad tarp gyvenamųjų namų, kur žmonių tankumas ir taip didelis, labai sudėtinga eismo ir automobilių parkavimo situacija. Pagal projektą privažiavimas numatytas iš P. Plechavičiaus gatvės, iki projektuojamos klinikos reikėtų važiuoti per du kiemus, kuriuose žmonės esą jau ir taip kenčia nuo automobilių.

Kauniečiui pagailo privačiame sklype esančio kalnelio / Skaitytojo nuotr.

„Na ir tas kalnelis – svarbi aplink gyvenančių vaikų žiemos žaidimų vieta, čia mažieji kauniečiai važinėjasi rogutėmis. Žinau, kad ten privati žemė, tačiau tai nereiškia, kad nežinia kaip atgavus ir kažkam įsigijus tokioje vietoje sklypą, galima elgtis neatsižvelgiant į aplinkinės bendruomenės poreikius. Kaip privačios žemės atraiža atsirado tarp visuomeninių sklypų – kitas klausimas“, – svarstė skaitytojas.

Talpintų kelis šimtus pacientų ir personalo

Kaip nurodoma viešai prieinamuose klinikos projektiniuose pasiūlymuose, sklypo V. Landsbergio-Žemkalnio g. 19 savininkas ir objekto statytojas yra UAB „Daisena“. Registrų centro duomenimis, bendrovė 0,41 ha ploto sklypą įsigijo 2019 m. lapkritį iš dabar jau bankrutavusios, metų pradžioje išregistruotos UAB „Uneta“.

„Daisena“ teikia prekės ženklo vystymo ir logistikos paslaugas – projekto užsakovas medicininių paslaugų klinikoje neteiks, tačiau pastato operatorius kol kas neatskleidžiamas. Projektui vadovauja studijos „X-Arch“ architektas Rūstenis Milaševičius.

Pagal projektinius pasiūlymus, Čečėnijos Nepriklausomybės aikštės prieigose numatoma statyti 4900 kv. m bendrojo ploto, 5 aukštų su rūsiu (21,6 m aukščio) pastatą. Klinika talpintų 350 žmonių: pacientų ir aptarnaujančiojo personalo. Privačioje klinikoje būtų teikiamos ambulatorinės operacinės, estetinės dermatologijos, kosmetologijos, fizioterapijos, kineziterapijos paslaugos, taip pat gydoma lazeriu, atliekama diagnostika ir tyrimai.

Klinikoje turėtų tilpti iki 350 žmonių, šalia projektuojamoje automobilių stovėjimo aikštelėje – 69 vietos / „X-Arch“ nuotr.

V. Landsbergio-Žemkalnio g. 19 sklypo ribose projektuojamos 69 automobilių parkavimo vietos, kurių 10 proc. būtų skirta žmonėms su judėjimo negalia. 20 proc. vietų su įkrovimo stotelėmis numatyta elektromobiliams.

„Projektuojamo pastato architektūra kontekstuali. Pastato tūris projektuojamas išnagrinėjus ir įvertinus gretimybes bei Čečėnijos aikštės planinę struktūrą. <...> Pietinis pastato tūrio fasadas dengiamas išskirtiniais „Imar“ perforuoto metalo skardos individualiais lankstiniais arba bus naudojami kiti panašios estetinės išraiškos fasadų sprendiniai“, – pastatą iš aikštės pusės kiek paslepiančio fasado sprendimas nusakomas projektiniuose pasiūlymuose.

Savivaldybė kreipėsi į architektūros tarybą

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė savivaldybės Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius, gydymo paskirties pastato V. Landsbergio–Žemkalnio g. 19 statybos projektiniai pasiūlymai paskelbti viešai teisės aktų nustatyta tvarka, juos pagal adresą galima rasti čia.

„Visuomenė gali su jais susipažinti. Be to, projektas buvo pateiktas Urbanistinių, architektūrinių ir investicinių klausimų komisijai. Dėl rengiamų projektinių pasiūlymų elektroniniu paštu gauta gyventojo pretenzija. Nustatyta tvarka Miesto planavimo ir architektūros skyrius el. paštu informavo projekto vadovą, architektą Rūstenį Vitą Milaševičių ir paprašė jo išsamiai bei motyvuotai atsakyti pareiškėjui“, – projekto situaciją birželio 8 d. įvardijo N. Valatkevičius.

Savivaldybė, pasak vyriausiojo miesto architekto, taip pat kreipėsi į Kauno Regioninę architektūros tarybą (RAT) dėl aptariamo pastato įvertinimo ir rekomendacijų pateikimo projekto vadovui.

„Parengti projektiniai pasiūlymai nėra galutiniai. Kol kas savivaldybė kreipimosi dėl pritarimo dar nesulaukė“, – prieš gerą savaitę nurodė N. Valatkevičius.

Esminių pastabų teigia negavę

Projekto vadovas R. Milaševičius naujienų portalą birželio 13 d. informavo, kad viešame naujos klinikos projekto pristatyme dalyvavę vietos bendruomenės atstovai – daugiau nei 30 gyventojų – esminių pastebėjimų „X-Arch“ vystomam projektui neturėjo. Netgi priešingai – dauguma susirinkimo dalyvių, įskaitant seniūną, esą pozityviai vertino naujai besikuriančios klinikos svarbą Eigulių mikrorajone.

„Pristatymo metu į visus pateiktus klausimus buvo išsamiai atsakyta ir kadangi principiniai projekto sprendiniai, mūsų nuomone, atitinka visus jiems keliamas reikalavimus, jokių tų sprendinių keitimų atlikti nereikėjo. Savo veikloje laikomės aukščiausių skaidrumo standartų ir užtikriname, kad visi viešai bendruomenei pristatyti ir dar tik projektuojami būsimo pastato sprendiniai griežtai atitinka visus keliamus reikalavimus: Statybos techninius reglamentus, Statybos įstatymą ir kitus teisės aktus“, – tikino architektas.

Jo teigimu, projektą svarsčiusi Kauno RAT iš esmės jam pritarė, posėdžio protokolas ir tarybos išvados viešai prieinamos čia.

Kauno RAT rekomendavo labiau atsižvelgti į rekreacinę aikštės funkciją, siaurinti ir aukštinti pastato tūrį, mažinti antžeminio parkavimo plotą / „X-Arch“ nuotr.

„Per projekto svarstymą taip pat buvo gautos kelios pastabos, į kurias ketiname atsižvelgti ir atitinkamai atnaujinti atskirus projekto sprendinius. Planuojama, kad sumažės pastato tūris, atsiras daugiau skaidymo elementų pagrindiniame pastato fasade, automobilių stovėjimo aikštelėje bus įkomponuota daugiau želdinių, tiek išsaugant didžiąją dalį dabar esančių medžių, tiek pasodinant naujų“, – pridūrė R. Milaševičius.

Šiuo metu ruošiami priešprojektiniai pasiūlymai, todėl apie statybos darbų pradžią, pasak architekto, kalbėti dar anksti: „Bendruomenę būtinai informuosime apie statybų pradžią ir jų pabaigą, vos šios datos paaiškės. Dėl įmonės, kuri teiks medicinines paslaugas, atsakinėti įgaliojimų neturiu, kadangi bendrauju tiesiogiai tik su vystytoju.“

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA