Kaunas tvarkosi paprastai: vietoj asfalto gatvėse liejamas betonas – Kas vyksta Kaune

Kaunas tvarkosi paprastai: vietoj asfalto gatvėse liejamas betonas papildyta

Užbetonuoti P. Lukšio gatvės šuliniai / Skaitytojų nuotr.

Pėstiesiems pro akis, o vairuotojams pro ratus nepraslysta nauja Kauno gatvių tvarkymo mada – aplink šulinį išpjautas asfaltas pakeičiamas betonu. Gatvių gadintojais jau praminti komunalininkai kelis mėnesius sulaukia karčių keiksmų, tačiau Kauno savivaldybė ramina ir tikina, kad betoną ilgainiui pakeis asfaltas.

„Daug važinėju po miestą ir labai apmaudu, kad niekas nekontroliuoja „gatvių gadintojų“. Matau, kad mieste yra tvarkomos įvairios komunikacijos, gatvėse išpjaunamas asfaltas (P. Lukšio g., S. Žukausko g., Veiverių g., Karo ligoninės g., Kaunakiemio g., Draugystės g., Linkuvos g., Tilžės g. ir dar daugelis kitų). Išpjovus asfaltą atliekami komunikacijų remonto ar atnaujinimo darbai, paskui ši vieta belenkaip užbetonuojama, neužasfaltuojama, o užbetonuojama ir paliekama trims mėnesiams, pusei metų ar metams“, – ketvirtadienį piktinosi kaunietis.

Vyras kėlė klausimą, kodėl dėl atmestinai atliekamų remonto darbų turi kentėti ratuotieji Kauno gyventojai.

„Klausimas, kodėl šį laikotarpį aš ir kiti miesto gyventojai turi laužyti automobilius, važiuodami per šias užbetonuotas vietas? Kodėl jos iš karto, pabaigus darbus, nėra normaliai užasfaltuojamos? Kodėl Kauno valdžios atstovai nekontroliuoja šių darbų? Atsakys, turbūt, kad darbams netinkamas oras ar sugalvos kitas priežastis. Bet kodėl tūkstančiai miestiečių turi laužyti savo automobilius dėl įmonių, keičiančių komunikacijas, neveiksnumo ar savanaudiškumo?“ – retoriškai klausė kaunietis.

Tiesa, pirmieji vairuotojų nusiskundimai dėl S. Žukausko ir P. Lukšio gatvių į „Kas vyksta Kaune“ redakciją pradėjo plaukti dar kovo pradžioje.

„Nuo kada Kauno gatvės betonuojamos? Čia taip Kaunas tvarkosi? Kažkoks košmaras“, – kovo 4-ąją vaizdo medžiaga iš P. Lukšio g. dalijosi vairuotoja.

Kaip nurodoma nuo kovo pradžios rengtame Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus komentare, šios betoninės dangos yra laikinos.

„Tiek S. Žukausko, tiek P. Lukšio gatvės bus naujai asfaltuojamos. Jose numatyti kompleksiniai darbai – nuo požeminių komunikacijų sutvarkymo iki dangų atnaujinimo. Šiose gatvėse planuojami ir nauji dviračių takai“, – ketvirtadienį naujienų portalui komentavo Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Papildyta gegužės 4 dieną 11.22 val.

A. Pakalniškio duomenimis, šiemet iš esmės bus remontuojamos S. Žukausko, P. Lukšio, Linkuvos ir A. Kriščiukaičio gatvės. „Čia tvarkysime požemines komunikacijas, dangas ir takus. Planuojame, kad P. Lukšio ir S. Žukausko gatvėse darbai prasidės šią vasarą“, – teigė jis.

A. Pakalniškis taip pat nurodė, kad Savanorių prospekte, Nuokalnės ir Varnių gatvėse gali vykti suplanuoti bendrovių „Kauno vandenys“ ar „Kauno energija“ požeminių komunikacijų tvarkymo darbai.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA