Kultūriniai įkvėpimai Kaune: renginių kalendorius kovo mėnesiui – Kas vyksta Kaune

Kultūriniai įkvėpimai Kaune: renginių kalendorius kovo mėnesiui

Kiemų šventė Laisvės alėjoje
R. Tenio nuotr.

Kovas – pirmasis pavasario mėnuo – drauge su atbundančios gyvosios gamtos ženklais, atnešantis ir įkvėpimą kurti bei stipresnį pasigėrėjimą kūrybos pasauliu. Tačiau šiandien gamtos ir šviesos įkvėptas menas turi priešintis tamsiausioms jėgoms, kurios temdo mėlyną dangaus žydrynę ir skaisčią geltoną saulę. Meno ir gamtos sinergija, virstanti į kūrinius, renginius ir parodas yra stipri, o drauge ir švelni, užuovėja sunkiu laikotarpiu, kurioje nors akimirką ramybės gali surasti žmogus.

Šviesos, atminties ir tikėjimo pripildyti kultūriniai įkvėpimai Kaune kovo mėnesį:

Frankofonijos mėnuo

Vytauto Didžiojo universitetas pristato keliones po prancūzakalbį pasaulį. Programoje įvairiais aspektais pristatoma šiuolaikinė Kanados, Šveicarijos ir Prancūzijos kultūra: literatūros naujovės, fotografijų ir meno parodos, naujų kino filmų peržiūros, tarptautinė konferencija politikos, diplomatijos ir kultūros sąsajoms aptarti.

Kada: visas kovo mėnuo. Kur: Kaunas, įvairios lokacijos. Renginių programa ČIA. Organizatorius: Vytauto Didžiojo universitetas (VDU).

Kauno meno mokyklos šimtmetis. Parodų ciklas. Stasys Eidrigevičius „12 naujų atokvėpių“

Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtą, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos organizuojamą, meno mokyklos absolventų parodų ciklą tęsia daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusio, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato dailininko Stasio Eidrigevičiaus personalinė paroda „12 naujų atokvėpių“, kurioje eksponuojamos pastelės, mažosios grafikos darbai, atvirukai. Parodos kuratorė: Inga Valentinienė

Kada: iki kovo 8 d. Kur: „Pelėdų kalno“ galerija (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas). Parodos lankymas nemokamas. Organizatorius: KK Menų akademijos Pelėdų kalno galerija.

Tarptautinė paramos akcija, skirta Ukrainai

Iniciatyva, skirta paremti karą išgyvenančią Ukrainą ir jos žmones. Renginys organizuojamas daugybės partnerių iš visos šalies ir, planuojama, jog apims net tik Lietuvą, bet ir kitas Europos šalis.

Kada: kovo 17 d. Kur: Kaunas, Visa Lietuva. Organizatorius: Įvairūs organizatoriai, Kaunas 2022 – vienas akcijos organizatorių Kaune.

Palaikymas Ukrainai / M. Zinkevičiaus nuotr.

„Kino pavasario“ pop-up kino teatras: „Piligrimai“ grįžta namo

Artėjant tarptautiniam festivaliui „Kino pavasaris“ (jis – nuo kovo 24 d.), lietuviško kino gerbėjų laukia Venecijos kino festivalyje liūtu apdovanotos kriminalinės dramos „Piligrimai“ (rež. Laurynas Bareiša) išankstiniai seansai Karmėlavoje, Kauno rajone. Ši kinematografinė patirtis neatsitiktinai vadinama grįžimu namo, kadangi būtent šiame miestelyje ir buvo sukurtas filmas. Po seansų patirtį pratęsti kvies virtualus maršrutas po filmavimo lokacijas.

Kada: nuo kovo 18 d. Kur: Karmėlava, Kauno rajonas. Bilietai: ČIA Organizatorius: „Kino pavasaris“.

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

Vienas laukiamiausių, ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos, meno įvykių – šalyje pirmą kartą bus pristatyta performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Paroda įtrauks ne tik savo turiniu – ekspozicijoje bus išsamiai pristatoma Marinos Abramović kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų, bet ir unikalia forma – pirmą kartą ji rengiama kaip įspūdinga videoinstaliacija iš rinktinių šios autorės performansų dokumentacijų ir filmų.

Kada: kovo 30 d. – liepos 31 d. Kur: Kauno paveikslų galerijoje Bilietai ČIA. Organizatorius: Galerija „Meno parkas”.

Marinos Abramović paskaita „Performansas. Praeitis. Dabartis. Ateitis.“

Vienas įspūdingiausių „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginių ištikimiems performanso meno gerbėjams – vieša Marinos Abramović paskaita „Performansas. Praeitis. Dabartis. Ateitis.“, kuri įvyks 2022 m. kovo 31 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje. Viešoje paskaitoje Marina Abramović apžvelgs performanso meno istoriją: apibrėš, kas yra performanso menas, apsvarstys jo kilmę ir raidą – kur jis yra šiandien ir kokia jo ateitis.

Kada: kovo 31 d., 18.00 val. Kur: „Žalgirio” arenoje Kaune. Bilietai: ČIA. Organizatorius: Galerija „Meno parkas”, „Kaunas 2022″.

Marina Abramović / M. Anelli nuotr.

Anksčiau atvertos parodos laukia lankytojų

Organizatoriai primena, kad kūrybinių įkvėpimų galima ieškoti (ir juos rasti!) jau anksčiau atvertose, vis dar eksponuojamose parodose, kuriose – pažįstami veidai, dideli vardai ir dar didesnės idėjos.

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vyksta šiuolaikiniu meno genijumi vadinamo, litvakiškų šaknų turinčio kūrėjo iš Pietų Afrikos William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“, o Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. ir P. Galaunių namai-muziejuje įsikūrusi paroda „ARNO FUNKcionalizmas“, pakvies susipažinti su vienu įdomiausių ir paslaptingiausių tarpukario Kauno architektų, inžinierių, interjerų meistrų – Arnu Funku.

Lankytojai kviečiami aplankyti ir Lietuvos banko rūmuose eksponuojamą meno pasaulio nonkonformistės Yoko Ono instaliaciją „Ex It“.

Kauno architektūros ir jos konteksto svarbą atskleidžianti tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“, įsikūrusi Kauno pašto centriniame pastate kviečia ne tik aplankyti daugiau nei dviejų dešimčių menininkų darbus iš visos Europos, tačiau kovo mėnesį apsilankyti kultūrinėse dirbtuvėse bei kitose įtraukiančiose meninėse iniciatyvose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA